Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülők, a terhesség során àtéltetek-e esetleg erősebb stresszt?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az autizmus és a kiváltó okok, igaz, hogy genetikai eredetű ez az állapot, vagy lehet az anya lelkiállapota is hatással van a magzatra?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2021. dec. 3. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem, a lányommal volt a legkiegyensúlyozottabb a terhességem. A férjem is oda-vissza volt érte, mindenbe segített. Ő volt az első baba. A terhesség alatt se volt semmi komplikáció. Sőt eltudtunk költözni egy olyan helyre, amit nagyon megszerettünk. Stressz és komplikációkról mentes volt a szülés, és a férjem a szülés után kitudta venni a felgyűlt szabijait, így több mint egy hónapig itthon volt.

A lányomnak aránylag gyors volt a mozgás fejlődése, de szépen megcsinált mindent csak előbb.

Aztán 2 évesen már kezdett egyértelműbb lenni, hogy gond van. Nem vette fel még mindig a szemkontaktust, nem tudta a saját nevét, és 10 szava se volt. Ekkor kezdtünk elfejlesztésekre járni.


Ennek a mai napig senki nem tudja a pontos okát, és szerintem még egy jó ideig nem is fogjuk. Aránylag sok gyerek él együtt autizmussal, még se tudták ebből eddig megállapítani, hogy miért.

2021. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Semmi stressz nem volt az életemben. Boldog házasságba, kiegyensúlyozott anyagi körülmények közé érkezett.


Nagyon rossz oldalról közelíted meg. Így is a szülő sok esetben magát hibáztatja, nem kell mêg ez is.

Egyébként genetikai hiba, ami az adott terhességben keletkezik és nem úgy genetikai, hogy csak annak lehet, akinek a családjában volt halmozódás.

Nálunk generációkra visszamenve se volt egy autista se. Nem csak diagnosztizált nem, hanem egyébként se. Egy fura nagynéni, nagybácsi sem.

2021. dec. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Az autizmus egy genetikai eredetű dolog, így tulajdonképpen már a fogantatást pillanatában eldől, hogy lesz-e a babának ilyen jellegű gondja vagy sem.


Az anyai stressz miatt inkább pszichikai behatások kerülhetnek előtérbe. Ha érdekel ez a témakör, akkor olvasd el Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors című könyvét.

2021. dec. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon stresszes időszak volt a terhessègem. Rossz munkahely, hàzvàsàrlàs, pàrom elvesztette a munkahelyèt, bunkò orvosokba futottam bele. Oxys indìtast megszenvedük. Nem.tudom belejatszottak-e.
2021. dec. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem mindkét gyerekem autista. Az első terhességem alatt egyáltalán nem stresszeltem nagyon szép időszak volt. Nyilván a másodiknál már jobban stresszeltem mert akkor kezdődtek a nehézségek a nagyobbal (kis korkülönbség).

Nálunk eléggé úgy fest örökletes a dolog. :(

Amúgy mindig vannak spontán mutációk is és ha olyan gént érint ami befolyásolja az agyműködést, akkor is lehet egy gyerek autista. De ebben az esetben a következő gyerek meg lehet egészséges.

Ez attól nem függ h stresszelt az anya terhesen...

2021. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Semmi köze az autizmusnak az anya stresszeléséhez.
2021. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ha ennyire érdekel a téma, akkor kutass még, mert láthatóan elégtelenek az ismereteid. És ne ilyen fórumok legyenek a forrásaid.
2021. dec. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Én azt olvastam, hogy egy kutatás során kiderült, az autista gyerekek esetében szinte mindnél, kevés volt az omega3 az anyjuk szervezetében. Több kutatás is épült már erre.
2021. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8, linkeld már be, mert ez különösen "érdekes", amikor az a gyerekem autista, akivel minden vitamint, folsavat és omega 3-at is az elejétől a végéig szedtem megfelelő mennyiségben.
2021. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom már visszakeresni, mert ezt akkor olvastam, amikor kerestem a legmegfelelőbb halolajat. Akkor viszont több oldalon is felmerült. Nem tudom mennyire igaz, csak gondoltam ha már kérdés volt, leírom. Én nem különösebben hiszek a kutatásokban, de más igen.
2021. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!