Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van összefüggés aközött, hogy...

Van összefüggés aközött, hogy talán autista a kislányom azzal, hogy hirtelen pocsék lett az alvása?

Figyelt kérdés

Én irtam ki egy kérdést a 17,5 hós lányommal kapcsolatban 2 napja (akkor diagnosztázilta őt egy neurológus), azóta még a fejlesztést szakemberrel nem tudtuk elkezdeni.

Szóval 1,5 hónapja hirtelen nagyon-nagyon rosszul alszik, nem elég hogy sokszor ébred, sehová se jó neki visszafeküdni (saját kiságyába, mellettem az ágyba, babakocsiba), vergődik, sir, teljesen éber lesz kb lefektetes után 3-4 órával.

Korábban, több mint 1 évig jól aludt, csak fogzáskor ébredt többször. Kb 2 hete indult be nagyon neki a ciklizálás és halandzsázás, ez okozhat akkora borulást az alvásban, mint amit mozgás beindulásakkor szoktak emlegetni?

Illetve ha beigazolódna, hogy autista, velük összefüggésben olvastam, hogy nagy százalékuk alvásproblémákkal küzd. Kérdés, ha vki autista az ugye születéstől az, hiába csak később derül ki, akkor nem születéstől rossz alvónak kéne lenni?

Es még 1 kérdés, ha valakinek hirtelen lett egy ilyen rosszul alvó gyereke lett erre valami praktikája, hol, hpgy aludt vissza jobban vagy az idő segített vagy ez ilyen és törődjek bele? :)



#álmatlanság #rossz alvás #Talán autizmus
2022. febr. 15. 04:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Igen, az idegrendszeri érés okozhat rossz éjszakákat. Márpedig nem csak a mozgás fejlődés jár idegrendszeri éréssel, hanem a beszédfejlődés is.
2022. febr. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Ennyi idősen még nem kaphat valaki autizmus diagnózist.


Nemcsak az autistáknak lehetnek alvás zavarai

2022. febr. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

A lányom Asperger szindrómás. Márciusban lesz 6 éves. Kifejezetten szeret aludni, nagyon sokáig aludt 2x egy nap pici korában. A napi 1 alvást 5 évesen hagyta el.

2 évig szoptattam, addig kelt éjjel is többször. Utána meg vizet inni :).

Most már nem iszik éjjel.


Sokszor kelt, de jó alvónak mondom. Azzal együtt is, hogy kb 5 éves koráig kelt éjszaka.

2022. febr. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom nem autista, de ő is másfél-két évesen lett nagyon rossz alvó. Nála akkor az okozta, hogy akkoriban több dologtól megijedt (bábszínház és karácsonyfa). Kb fél évig tartott, aztán jobb lett.
2022. febr. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Az aspik értelmesebbek az átlagnál. Nehezebb úgy aludni, ha folyamatosan kattog az agya
2022. febr. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy bármelyik gyerek aludhat rosszul, nem csak az autisták. Illetve csak azért lovaglok ezen, hogy 1,5 évesen valószinűleg autista, mert egy fejlődés neurológus vizsgálat után mondta rá. Persze le azt irta hogy elmaradás kommunikáció, szociális készség, figyelem terén ÉS sajátságos jegyeket visel, valamit erősen ajánlotta az autizmus specifikus fejlesztést. Szóval bármi lehet, de a gyanu hogy úgy mondjam ott lebeg a feje felett.

Köszönöm a válaszokat, én is egyébként afelé hajlok, hogy hirtelen a "beszédféleség" megindult, illetve a ruháin látom hirtelen nő, valamint az se tartom kizártnak ő is megijedt valamitől, éjjel ezért kell sírva és ébred fel teljesen.

És szerintetek a monoton zaj okozhat valami gondot, hogy hosszú távon éjjel megy? Most arra lettem figyelmes, hogy babakocsiban ha a fürdő előtt hagyom aludni és bekapcsolom a szag/páraelszivót gyorsabban és hosszabban tud aludni ébredés után. Mert akkor esetleg lehetne a szobájába valamilyen zajt tenni.

Nem megúszni akarom az éjjelt ezzel, hanem azt akarom, hogy kipihenten ébredjen. Ellenkező esetben egész nap nyavajog, nehéz kizökkenteni, játszani vele.

2022. febr. 15. 06:30
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó kérdésedre: fehérzaj halkan

Nálunk a lányom 13hónapos, idegen helyen a mai napig fehérzajjal alszik egész éjjel☺

2022. febr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Olyan fiatal még. Miért kell túl izgulni? Az én lányom 2 éves múlt( 6 hónappal később mint a tiéd most) amikor az első szavakat mondta. Kb 2,5 amikor végre elkezdett beszélni.soha nem gondoltam,hogy autista.

Az alvásra Berki elronthatja. Gondolom nincs kint az összes foga sem. Az őrlő fogak pl nagyon megviselhetik.

Nem bántàsból de szerintem nagyon rá vagy kattanva az autizmusra

2022. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy az autizmust pontosan azért nem vizsgálják 3éves kor alatt mert addig a legtöbb kisgyermeknél vannak autisztikus jelek

Lásd a lányom 13hónaposan: repked, forog, ütögeti a fejét, vagy épp beleveri valahová ha nem tetszik neki valami(😂), rázza a fejét folyamatosan


Viszont ügyesen épít, és 2szót összefűz (16szavas a tudatos szókincse)

Mégsem mondom higy autista... mert a legtöbb gyerek mutat jeleket☺

2022. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Valóban kicsit túlizgulom. Mostmár azon az állásponton vagyok, hogy én nem tudok vele ugy foglalkozni, hogy attól fejlődjön. Imádom, szeretem, de baromira nincs érzékem az ilyen kicsikhez.

Egyke vagyok, sohase volt kisgyerek a közelemben, nem jött a szüléssel ez a fajta tudás, hogy miként okítsam. :) Hiába olvasok róla hogyan kénr, a megvalósitás mégis olyan görcsös lesz.

Pl a nagyija itt van vele 2 napot hétvégén, be nem áll a szája, hablatyol, ha ő kéri mutatja neki a maci szemét, száját, orrát...

Aztán ha velem van tök másképp viselkedik, pedig én meg úgy próbálok vele, mint amit én anyumtól látok. Tök érdekes ez, kicsit kudarcnak is élem meg az anyaságot.

2022. febr. 15. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!