Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha szenzoros zavart diagnoszti...

Ha szenzoros zavart diagnosztizálnak, muszáj "kezeltetni"?

Figyelt kérdés

A gyerekemre jelenleg ezt a címkét próbálja ráragasztani a gyerekorvosa. Én viszont nem látok rajta semmi extrát, sőt úgy látom, hogy exponenciálisan fog fejlődni, most éppen egy nagy nekirugaszkodási időszakban van. Az apja, meg én is ilyenek vagyunk. Addig nem nyilvánulunk meg, amíg úgyis csak bénáznánk. 1,5 éves, még nem nagyon beszél, viszont szinte mindent, ami hétköznapi téma itthon, megért. Vannak kényeskedései, dehát kislány...nehogy már tilos legyen. Úgy vagyok vele, hogy bizonyos határokon belül akkor kezd el beszélni, amikor neki tetszik. Azzal se értek egyet, hogy minden gyerek legyen egyforma, és ha kicsit is eltér, akkor passzírozgassuk vissza az "egyenes" útra. Nem igazán szeretnék benne betegségtudatot kialakítani sem, mindenféle terápiákra hordozgatni, egyáltalán ezzel foglalkozni. Én megértem, hogy van, amikor tényleg lépni kell. De jelenleg azt érzem, hogy nem hagynak minket élni, mert ennek az egész intézményi gépezetnek kell a saját maguk által kreált munka. Annyira jó, hogy én még abban a korban nőhettem fel, amikor nem volt divat minden mukkanásáért már betegnek kikiáltani egy gyereket...

A kérdésem az lenne, hogy ha tényleg megkapja ezt a diagnózist, én köteles vagyok kezelésekre hordani, ha az orvos javasolja?


2022. ápr. 28. 15:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
100%
Csak a beszéd a probléma?
2022. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
100%
Egesz pontosan milyen szenzoros zavart is diagnosztizaltak? A beszed 'hianya' egyelore nem tekintheto korosnak, szoval biztosan nem erre hivatkozott a doki.
2022. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
100%
A beszéd hiánya nem is tünete a szenzoros zavarnak…valami más is lehet ott, ha a gyerekorvos ilyet mondott.
2022. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
83%
szenzoros zavar ilyen fiatal korban? erdekes
2022. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
79%

Nem muszáj kezeltetni. Legfeljebb akkor kell ezen gondolkoznod ha neurologus vagy pszichiáter diagnoztizalja valamivel a gyereket nem pedig 10 perces vizit során egy gyerekorvos.


Egyébként meg tudod mit csinálnak a fejlesztesen az ilyen korú gyerekekkel? Masztatjak kusztatjak hintaztatjak. Na, vidd ki a játszótérre, aztán megvolt a fejlesztés.

2022. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:
Még annyi van, hogy elég félős. De szerintem ez normális ilyen korban, pláne ha dokihoz jön. Nem h. tudja, hogy szuri következik, jó, hogy fél. Ilyeneket mondott, hogy mert zavarja, ha koszos lesz, és kezet akar mosni.
2022. ápr. 28. 15:40
 7/73 anonim ***** válasza:
92%
Hát én lehet hogy megmutatnám egy szakembernek, hogy megnyugodjak, elég hozzá nem értő gyerekorvos lehet, aki egy szimpla félénkséget ilyen problémaként azonosít. Azt akarom ezzel mondani, hogy nyilván nem véletlenül mondott ilyet.
2022. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
85%
Totalisan erthetetlen amit irsz. Az hogy a gyerek felos, megintcsak nem szenzoros zavar. Ki mondja azt hogy a gyereket zavarja hogy koszos lett, a doki? Es ez hogy jonne megintcsak a szenzoros zavarhoz?
2022. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy zavarja a gyereket ha maszatos a keze, az valóban az egyik tünete ennek. De van mellett 25 másik.

El nem bírom képzelni, hogy gyerekorvos önmagában ez alapján mondjon ilyet.

2022. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
100%

Magàtól is javulhat a szenzoros zavar, az idegrendszer érèsèvel. Az èn gyerekem a nedves ruhàt nem tűrte magàn. Tehàt ha vizes lett rajta, fejhangon addig visìtott, mìg kèsz nem lettünk az àtöltözèssel. Ènekhangot, kèzszàrìtò zùgàsàt nem viselte, el kellett kerülnünk az ilyen zajokat. Ahogy nő kinövi/kinőtte ezeket.

Mostanàban az zavarja, ha a ruha varràsa nagyon èrezhető, ùgyhogy limitàlt, hogy mit vesz fel.

De az ilyesmi ahogy megy az idő, enyhül.

2022. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!