Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudtátok azt feldolgozn...

Hogyan tudtátok azt feldolgozni amikor kiderült , hogy autista a gyereketek ?

Figyelt kérdés
Sajnos még a tagadás fázisban vagyunk , hogyan lehet ezt feldolgozni ? Milyen élet vár így ránk ? Mire számithatunk ?
2022. máj. 9. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Olyan súlyos? Mennyi idős?


Én azt hiszem találkoznék más hasonló családokkal, és velük beazélgetnék.

2022. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen keresnék itt esetleg csaladot aki szivesen beszelgetne mert a környezetünkben nincsen .
2022. máj. 9. 15:02
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy se dolgoztam fel. Ezt nem is lehet,és elfogadni sem. Csak reménykedem,hogy önálló életet fog élni. Kislány.
2022. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
3as vagyok. Mi Nyíregyházán lakunk. Te hol laksz?
2022. máj. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mi Budapest .sajnálom nagyon :( Hány éves kislány ? Es titeket milyen szinten érint ?
2022. máj. 9. 15:07
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

6 éves. Asperger szindrómás, de szerintem inkább magasan funkcionáló autista. Felnőttekkel és önmagával agresszív, nehezen szocializálódó kislány. De hihetetlen okos,120 feletti az IQ-ja. Nagyon fontos neki a napirend, és hamar fárad.

Nehéz vele,de ezt dobta a gép. Imádjuk,szeretjük,elhordjuk mindenhová,sokat kirándulunk.

2022. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

az enyém 7 éves, enyhén érintett kislány, hiperérzékeny olyan dolgokra, amiket nem szeretne, leginkább olyan dolgokra, amiket neki mondanak "belelát"(meglátja) a negatív felhangot, kényszert, ítéletet, és ilyenkor kisebb nagyobb kiborulásai vannak, általában csak a hangját emeli fel. Elfogadni nem sikerült, mert szerintem PDAs, vagy ODDs, vagy HSS, csak ezeket így még nem adják ebben az országban. Azt sikerült elfogadnom, hogy más, de azóta annyi ember másságáról értesültem, hogy nem tartom nagy dolognak, viszont az szívás, hogy az ő mássága a jó dolgokat ellehetetleníti, meg az én életem is nullára van korlátozva. Pl azt mondják neki, hogy "én nyertem" akkor már ki van bukva, milyen bunkó vele a másik és lenézi, azt hiszi ő béna, meg, ő nem vesz részt ilyenben, nem szól a másikhoz és az nem a barátja, mert jobbnak tartja magát nála, meg ilyenek és ez mennyire nem oké dolog.. Egyszerre szorong, dühös, elutasító és általában jól látja a dolgokat, csak túl nagy jelentőséget tulajdonít nekik. Kb mindennel így van. Mármint kit érdekel, ha a másik örül annak, hogy jobban teljesített aktuálisan nálad, jobbnak tartja magát? Mindennel így van, és semmi extra, de az enyém nagyon kibukik ilyenek. Elvileg autista, de olyanokat észrevesz szociális helyzetekben, illetve olyan ügyesen alkalmaz dolgokat.. Pl tegnap voltunk lent, volt lent egy 7 éves meg egy 4 éves lány, és megkérdezte magától a nagyobb lányt, hogy nem zavarja e, hogy a szülei a kicsit folyton dicsérik, őt meg nem, pedig ő is megérdemelné és mennyire nem szép ez a szüleitől és biztos nagyon rosszul esik neki és az enyém hogy sajnálja a másikat(az enyém tök dühös volt, emelte fel a hangját és gonoszan nézett a szülőkre), a lány meg totál szomorú lett..


Szóval elfogadni nekem nem sikerült, mert szerintem nem fér bele egyik kategóriába sem, de az, hogy más, az nyilvánvaló, és ettől jelentősen nehezebb az életünk, az teljesen így van, ebbe beletörődtem. Azt hiszem megnyugtatóbb lenne, ha simán beleillene valamelyik kategóriába, és azt mondhatnám, hogy "nahát, ez az én gyerekem", ha lenne megoldása, ha lenne fejlesztési terv, ötletek, amik beválnak(az enyém kibukik a napirendtől és a kötött foglalkozásoktól pl) és tökre tudnék azonosulni egy csoporttal, akiknek hasonló a gyerekük.. Most ha elmegyek egy csoportgyűlésre, ami elvileg a segítésemről szólna(autiknál csomó ilyen van), hallgatom a közhelyeket, hogy napirend, meg "fel sem fogja, nem érti, nem tudatosan csinálja, szegény kis ártatlan bárányka, aki nem tud hazudni stb" és ez nem fedi a gyerekem és rohadtul nem segít.


A tiéteknél vannak tipikus jegyek, úgy érzitek fedi őt a diagnózis? Ha igen, lépjetek be bármelyik csoportba sorstársakhoz, sokat segít, ha látod, hogy hasonló gyerekek közt van, vannak nagyobbak is, meg mittudomén.. pont az autiknál van szép nagy támogató hálózat, millió mentorszülő, szülősegítő dolog. Azzal, aki "nem tipikus", azzal nem tudnak mit kezdeni, de a többieknek hatalmas segítség, nagyadag empátia szorult azokba az emberekbe, mert az autik "nem tehetnek róla". ADHDsoknál ilyen nincs, mert ők általában bántóan viselkednek, impulzívak. Szóval elég nagy szerencse ez az auti vonal, jó kis hálózat épült rá, több szervezet van. Pláne itt, BPn.


Ha jobban érintett gyerekem lenne, biztosan a rózsaházba vinném(waldorf), de bármelyik egymi remek. Az enyhéknek is van pár hely, alapítványi suli/ovi, ha pedig dühös típus a gyerek, akkor nem a legjobb, de nyilván sehol sem a legjobb olyankor..

2022. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
7! Ezek a rövidítések mit jelentenek,amiket írtál?
2022. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Autista a lányom. Messze ő volt a legjobb és legértelmesebb gyerek mindig az oviban, suliban. A 2 nem autista tesójával sokkal több gondom volt. Nem volt mit feldolgoznom. Nem minden autista fogyatékos, életképtelen teher. Az egyetemen több oktatóm is az volt, mint utólag kiderült.
2022. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Magasan funkcionáló autista vagyok. Iskoláimat jó eredménnyel végeztem el, a munkahelyemen sikeresnek és megbecsültnek számítok. Nem értem miért vagyok kevesebb nálatok. Miért ne érhetnék én is annyit, mint ti. Elég sok sorstársam van. Egyébként az én szüleim sem hajlandók elfogadni mi vagyok. Tudatlanok a témában és szégyellik is szerintem. Mint sokan mások. De ezzel csak ártotok nekünk. Mérhetetlen fájdalmat okoztok, lenullázzátok az önbizalmunkat. Bárcsak elfogadnának a szüleim olyannak, amilyen vagyok és meg tudnánk beszélni mivel tudnának érdemben segíteni. Tényleg sokat árt az, hogy meg kell tagadnunk önmagunkat, szerepet kell játszanunk ahhoz, hogy elfogadjanak minket. Nem egy autistát ismerek, aki a szülei hozzáállása miatt megpróbálta megölni magát. Utána meg csodálkoztok, ha nem ragaszkodunk hozzátok úgy, ahogy azt elvárnátok. Mi azokhoz ragaszkodunk, akiktől kedvességet, megértést kapunk és nem azt érzékeltetik velünk, hogy mekkora teher vagyunk a számukra. Nekünk is vannak érzéseink, de csak annak mutatjuk meg, aki megérdemli.
2022. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!