Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd-s gyerek akik gyógyszert...

Adhd-s gyerek akik gyógyszert szednek mennyit fizettek a kapott gyógyszerért?

Figyelt kérdés
Néztem az interneten mit szoktak írni és 22000 forint körüli az ár. Nekünk annyira nem erősek a tünetek csak órán fel áll és néha bele szól az órába. Most járunk a kivizsgálásra, de ennyit jelenleg nem tudok a gyógyszerért fizetni.😔 Illetve vissza utasíthatom ezért a gyógyszert? Van más mód is ennek leküzdésében?
2022. máj. 10. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsére (egyenlőre) nincs szükség gyógyszerre, de ha belépsz a Facebookon az Adhd-s gyerekek szülei csoportba, bármiben kapsz segítséget. Nagyon segítőkész és támogató mindenki, sok tapasztalatot lehet szerezni.
2022. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 22000 Ft szerintem biztos nincs a gyógyszer, talán 9000 Ft körül, de nem vagyok benne biztos. Meg attól is függ gondolom, hogy milyen gyógyszerre van szükség.
2022. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából ha nem muszáj amugy se akarom a gyógyszert ettől függetlenül sem. Sok negatívat olvastam és nem szeretném meg adni a lehetőséget, hogy gond legyen.
2022. máj. 11. 06:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A doki be tudja jelölni, melyik támogatott kategória a tiétek. Nálunk kb 4000 ft havonta.
2022. máj. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De, ennyibe kerül, és nincs rá támogatás, ha csak simán adhd a diagnózis. Nekünk azt mondta a doki, hogy az Önkormányzattól kérhetünk támogatást, ha anyagilag rászorulunk. Nem kértünk, mert nem állunk annyira rosszul, de azért felháborító, hogy ilyen eszméletlenül drága!

Első körben mindenkinek a természetes reakciója, hogy elutasítja a gyógyszert. Aztán jön a tájékozódás, meg a reménykedés, hogy hátha használ.

Mi végigjártuk ezt, de sajnos nekünk nem használt. Ismerek olyat, akinek igen.

Van-e más út? Hát igen, ahogy idősödik, talán jobb lesz. A fejlesztésekben nagyon ne bízz, a részképességeit fel tudják hozni, a figyelmet és a magatartást nem igazán.

Én akkor íratnám fel, ha egyébként nem tudják beintegrálni, tehát minimum 2 iskolában már mondták, hogy nem tudják kezelni, vagy a bukás fenyegetne. Egyébként szerintem nem érdemes, mert elég sok a mellékhatása.

2022. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a tanulmányi átlaga nagyon jó, tehát nehézséget nem okoz csak néha figyelmetlen és mozgékony. Egyébként az összes tantárgy a vagyon jó max kicsit ügyetéenebben rajzol ami miatt az írása nem olyan szép, de ettől függetlenül "alakilag" jó.

Csak a tulmozgás miatt vittem jobban, hátha ezen lehet picit javítani. Egyenlőre azt mondták szerintük nem kellesz gyógyszer és sajnálom, hogy ennyibe kerül... Nagyon durva, bár a pici tesónak kedvezménnyel is 20000 volt a tápszere amúgy 52000 lett volna 🤦🏻‍♀️

Jövök héten lesz a megbeszélés ők mit gondolnak.

Köszönöm a válaszokat. Minden jót.

2022. máj. 12. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!