Adhd gyermekek szülei?

Figyelt kérdés

Kedves Szülők!


Szeretném előre leszögezni, hogy még nincs diagnózisunk, de el vannak indítva a papírok pedagógiai szakszolgálatnál, amit én kérvényeztem, nem pedig az óvoda.. Sajnos a megyeibe október - novembernél előbb nem is számítok időpontra, a gyermek pszichiátriát pedig napok óta hívom eredménytelenül.


Jelenleg adhd gyanúval küldik a 4 éves lányomat tovább. Sajnos nekem is ez lenne a tippem.

Ami eddig biztos, hogy a területileg illetékes pedagógiai szakszolgálatnál nem tudták teljesen felmérni, annyira nagyfokú a figyelemhiánya. Ebből adodóan vannak elmaradásai. Nem megy a számolás, még 3ig sem, a színeket keveri stb.

Folyamatosan zizeg, nagy a mozgásigénye, eleven, de hiperaktívnak nem mondanám éppenséggel.

Hisztis, mindenre hisztivel reagál, nincs feladattudata. Még mindig az akaromnál van leragadva.

Ami borzalmasan aggaszt, hogy semmi félelem érzete nincs vadidegenekkel szemben.

Bárkivel szóba enyeledik, bárkit megölelne 2 szép szó után, és bárkivel simán elmenne 2 szép szó után.

Ami még borzalmasan zavaró, hogy folyamatosan valami fura hangot ad ki magából. Értsd- mintha egy dzsungelben lennénk egész nap. Morog vísit, sikít, hörög..

Mindig neki kell a középpontban lenni (középső gyermek) sokszot nehezen fogad szót, és minden kérés és tiltás ellenére "csakazértis" megteszi. Az utcán nehezen közlekedünk, és ha nem fognám a kezét, nem mondanám el folyamatosan, hogy jönnek- mennek az autók, simán kiszaladna az útra anélkül, hogy körbenézne.

Nagyon szeles és hirtelen, olyankor senkit és semmit nem néz.

Kívűlállónak egy cuki laza, fiús kislánynak tűnik, aki mindig csintalan, de mivel a nagyobbik lányunk sni-s, látom, hogy nem éppen átlagos ő sem.


Van napirendünk, következetes vagyok, és ha kell nagyon szigorú is. Igyekszünk sokat a levegőn lenni.


Szóval bármilyen tanácsot szívesen fogadok, vagy meglátást, mert egyre nehezebb mentálisan.



2022. máj. 13. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Az én kisfiam autista, de ahogy olvasom szinte ugyanezek a tünetek vannak nálunk is.

Én a TSMT tornát javaslom mihamarabb elkezdeni! Csodákra képes. :)

2022. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom miért gondolod, hogy ez adhd. Mivel írtad, hogy nem hiperaktív, van egy olyan, hogy add, az csak figyelemzavar hiperaktivitás nélkül. De add-t sem gondolnám a lányod esetében, nekem a férjem az, nem ilyen volt gyerekként.
2022. máj. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem csak én gondolom így, a védőnő, a pedszolgálat is.

Nekem nem az, óvónő szerint az, hiperaktív.

Igen tisztában vagyok a 2 különbségével.

2022. máj. 13. 20:07
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1#


Köszönöm, hogy írtál. Autistának a legkevésbé sem gondolnám, még magasan funkciónálónak sem.

2022. máj. 13. 20:08
 5/15 A kérdező kommentje:

Mint írat a pedszolgálat nem tudta felmérni, olyan magas a figyelemhiánya.

A pszichológus 2 órát nyüstölte a 6db feladat miatt. Mire a gyógypedes felmérte volna, teljesen ki volt a lányom, nem tudta ténylegesen érdemben úgy felmérni ahogy kellett volna.

Iszonyatosan könnyen terelődik a figyelme, nagyon nehezen koncentrál.


Férjem családjában nagy a családi halmozódás tanulási és viselkedés zavarban.

2022. máj. 13. 20:12
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
A figyelem hiány kivételével (meg a számolás, színek ismerete kivételével) szinte ugyanilyen a 3 éves lányom. De ő agresszív is néha, ezért voltunk a pedagógiai szakszolgálaton. Nála SNI-t állapítottak meg, mert a 100%-os átlag helyett 66%-os lett a tesztje, azaz eléggé el van maradva fejlődésben kortársaitól. Jár logopédushoz, gyógypedagógushoz és TSMT tornára. Ő is nagyon hisztis, idegenekkel barátkozó (túlságosan is), fura hangokat produkál néha, a közlekedés vele is iszonyú nehéz. Vmikor úgy el van magában, hogy mintha meg sem hallaná ha hozzá szólunk, mintha ott sem lennénk.
2022. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem milyen kóddot kapott?


A nagyobbik lányom ő kevert specifikus, és beszédértési zavara van. Pszichológushoz még nem jutottunk, ő nagyon szorongó. Neki nagyon sok autisztikus tűnete volt, mert fejletlen idegrendszerű.

2022. máj. 13. 20:36
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

6-os

"Nála SNI-t állapítottak meg"

Azt gondolom ha már sni-s gyereked van az alapfogalmakkal tisztában lehetnél, sni = sajátos nevelési igényű, ezen belül van kb. ezerféle kód.

2022. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Tornát javaslok én is, addig is, sokat érlel, sokat számít, javulás lenne a hisztikben is
2022. máj. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Aspergeres lehet.
2022. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!