Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7-8 éves lányok szülei, a ti...

7-8 éves lányok szülei, a ti gyereket is ilyen nehéz eset?

Figyelt kérdés

A kislányom mindig szófogadó volt és kiegyensúlyozott. Semmi gondunk nem volt míg iskolába nen kezdett járni. Ott nem talált igazi barátokra, csak rivális barátnőkre akik folyton kikezdik utána meg magukhoz édesgetik, ő meg könnyen befolyásolható és gátlásos. Amikor rosszabbak a napok, ki kel magából, agresszív, verekszik, vagy olyanokat vág a fejemhez hogy mi hazudunk neki, nem értjük meg, nem bízik bennünk, nem akarja hogy a szülei legyünk, utálja a kistesót stb.

Persze utána mindig bocsánatot kér de két naponta rá jön a düh roham és már gombóccal a torkomban megyek érte minden nap....pedig bent a magatartása 5-ös, és a jegyei is jók....

Néhány hete pszichológushoz is viszem de még nincsenek konkrétumok, csak ismerkednek.


Van itt más is aki naponta megküzd a saját gyerekével? Esetleg kislányok anyukája? Szívesen beszélgetnék, hátha tanulhatunk egymástól.


2022. máj. 13. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Nekem 10 éves, de hasonló a helyzet. Nálunk a kiváltó ok nem az iskola. De nálunk iskolában is csinálja a cirkuszt, ha olyanja van.
2022. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És ez mióta tart? Csak mert az ember készül a kamasz korra...a 14-15 évesekről tudjuk hogy borzasztóak....oké...talán mára korábban érnek már...12-13 évesek is borzasztóak....na de 10 sőt 7 évesek??? Miért viselkednek úgy mint egy 16 éves rossz kamasz???

Nálatok mi a kiváltó ok?

2022. máj. 13. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Uhh erről saját magam jutok eszembe.pont 7-8 éves önmagam.Esetleg otthon nincsenek gondok?mindkét szülő neveli?elég figyelmet kap?

Ezek mellett (ha esetleg igaz lenne a fent említettekből valamelyik)még iskolában is piszkálják az igen rátehet sok lapáttal és akár lehet ezek miatt is.Meg ugye hogy nincsenek ott igazi barátai.

2022. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itthon minden rendben az apjával jól meg vagyunk, csak szeretetet lát itthon. Ez a legrosszabb az egészben. Hogy tök értelmes aranyos jó lelkű lány volt...és egyszerűen nem érjük miért siklik így félre és nagyon rossz hogy semmit sem tudunk ellene tenni. Sajnos én szoktam vele kiabálni, mikor rossz napom van és kihoz a sodromból, sőt olyan is volt hogy kapott egy pofont, de akkor már tényleg olyat tett ami nagyon kiborított (pl leköpött azért, mert rászóltam hogy rendesen mossa le a saras kezét mielött összetapogatja az egész fürdőt.......) próbálok példát mutatni, fékezni magam és nem kiabálni vele és legfőképp nem megütni, de mióta erre kiemelt figyelmet fordítok, még jobban átvette az irányítást és szinte semmi szavam.
2022. máj. 13. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

8,5 éve tart a pokol a lánnyal (na jó, 1,5-2 éves kora között volt egy kis nyugalom)

Ellenben a 6 éves fiúval nincs semmi gond

2022. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Autizmussal élhet. Olvass utána a tüneteknek!
2022. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utana olvastam de kb pont az ellenkezője volt már kicsi baba koratol annak mint amit az autizmusról írnak. A pszichológusa szerint sem az. Inkább a depresszió jeleit látom rajta... :(
2022. máj. 14. 05:49
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Depresszió?

Úristen. Nevelni kéne. Ennyi.

2022. máj. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Önértékelési zavarnak tűnik szerintem inkább...
2022. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Iskolát váltottunk. Minden gondot megoldott… nem gondoltam volna hogy ennyire nem érzi ott jól magát, hiszen nem mutatta vagy legalább is nem azt nevezte meg indoknak. De mióta új osztályba jár kenyérre lehet kenni :)
2022. nov. 4. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!