Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanácsot szeretnék kérni. Van...

Tanácsot szeretnék kérni. Van 2 gyerekem. 2.5 és 4.5 évesek. Sokszor nem fogadnak szót, sokszor rosszul, csúnyán viselkednek. mit csináljak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A nagynál nem tudtam hogy mit hogy kell, vele sajnos nem voltam az elején szigorú csak később mikor már benne volt a dackorszakban. A kisebbet próbálom szigorúbban hogy ne későn. Sajnos nem beszélek más anyukákkal meg amúgy is kevés emberrel találkozom. Tudom,szar anya vagyok, elrontottam, időben kellett volna észbe kapni de hát első gyereknél az ember sok mindent nem tud. Próbálom őket így úgy fegyelmezni de nagyon nehéz velük. Sokszor , nagyon sokszor felhúznak, felidegesítenek. Sajnos nem nagyon van segítségem se. A férjem estig dolgozik,túl sokat nincs velük. Ő rá jobban hallgatnak ő talán kicsit szigorúbb vagy nem tudom. Szüleim kicsit messzebb laknak, keveset tudnak rájuk vigyázni. Meg azért is mert ők már nem nagyon tudnak futni utánuk. A kicsi pl az utcán állandóan el akar futni,ide oda menni. De ha autók mellett megyünk a járdán nem futhat össze vissza. Biztonsági gyerek karkötőt nem akarok használni nem szeretném a gonosz beszólásokat,nézéseket, amúgy sem 1.5 éves. Mit csináljak? Sokszor úgy érzem hogy nem bírom, elegem van. Negatív kommentet nem kérek így is nehéz. Még évekig tart a dackorszak.. És elég sokat betegek, akkor meg még rosszabb a helyzet. A kisebb bölcsis,a nagy ovis. Mit csináljak? Jó lenne néha egy kis magány,néha van is szerencsére de babysittert nem tudunk fizetni. Meg nem is merem, merjük őket idegenre rábízni. Barátaim nincsenek sajnos.
2022. máj. 27. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha attól kell félni, hogy a gyerek az autó alá szalad, akkor nem érdekelne, ki néz csúnyán a gyerekpóráz miatt. Az élete fontosabb.
2022. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Eddig mit csináltál?
2022. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hogy hogy mit csináltam? Eddig is próbáltam fegyelmezni őket de nagyon nehéz velük, nagyon elevenek
2022. máj. 27. 15:00
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de semmit nem írsz, hogy mi a probléma azon kívül hogy szalad a kicsi, ami életkori sajátosság. Mi a fegyelmezés nálatok? Mi az ami nehéz velük? Egyelőre teljesen normális gyerekeknek tűnnek, inkább azt látom te vagy kipurcanva.
2022. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem fogadnak szót sokszor. Rosszalkodnak.
2022. máj. 27. 15:17
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, igyál egy finom koktélt és NYUGODJ MEG! Minden rendben van. A gyerekeid viselkedése teljesen normális. A fegyelmezésnél-akármit is takarjon az- hatékonyabb, ha megérted a viselkedésüket. Egy kisgyerek impulzív (ami épp eszébe jut, azt megcsinálja, ami épp felkelti az érdeklődését, azt megnézi.) Egy kisgyerek abszolút a jelenben él, belemerül az aktuális tevékenységbe. Épp ezért nehéz nekik váltani egyik tevékenységből a másikba. (Ezért kell milliószor szólni pl, hogy öltözzenek fel, vagy menjenek fürdeni, lefeküdni, stb) A másfél évesed még egészen biztos nem látja az összefüggést az elkövetett bűne és a büntetés között. Egyszerűen nem tart ott az agyi fejlődés. A 4 évesed meg szimplán csak haragudni fog rád, amiért te is rosszul érzed magad. Kinek jó ez?

Engem az első lockdown vágott nagyon képen. Nem kellett rohanni sehova, nem számított az idő. És rá kellett jönnöm, hogy bizony gyorsan élünk. Hagytam, hogy abban a tempóban sétáljunk, ahogy ők szeretnének. A kicsi akkor 3, a nagy 5 éves volt. A fél órás útvonalat 3 óra alatt tettük meg a gyerekek tempójában. Azóta tudatosan lassítok, mindenre bőven hagyok időt, és így sokkal kevesebb a stressz. Azt is gondold át, hogy a te viselkedésed a te felelősséged. Nincs olyan, hogy felidegesít a gyerek. (De, igazából van, de az igazából csak a te tehetetlenséged). Amikor elkezd bugyogni az agyvized, jusson eszedbe, hogy Tőled tanulják a gyerekek az indulatkezelést.

2022. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
5. De mit rosszalkodnak?? Írj már kérlek egy konkrét példát! Nem fognak csendben ülni és gyurmázni, de gondolom ezzel te is tisztában voltál legkésőbb, amikor a másodikat vállaltátok. Ha van konkrét probléma, abban tudunk tanácsot adni, de ez hogy rosszalkodnak ne haragudj de elég tág fogalom. Az én apámnak az is rosszalkodás volt, hogy elestem biciklivel, tehát nem tudjuk nálad mit takar.
2022. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer. Eddig mit csináltál???

Hogyan fegyelmezted őket? Mi a büntetés, következmény?

Vagy csak kiabálsz?

2022. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pl mindenhol ugrálnak, futkosnak. Ágyon stb. A kicsi pl piszkál mindent amit nem szabad. Pl a radiátoron a hőkok szabályzót. Meg lerángatta a tvt a földre... Még jó hogy nem esett rá, nem esett rá a tv. Akkor is pl a másik szobában voltam. Meg kiszedte a táskámból a dolgokat. Nagyon elevenek. Nem lehet őket lefoglalni. A nagy az oviban normálisan viselkedik nagyjából, a kicsi a bölcsődében is eleven
2022. máj. 29. 11:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, teljesen kicsúszott a kezedből az irányítás. Nem tudod megelőzni a csínytevéseket, épp csak kármentésre futja az erődből.

Az a helyzet, hogy a gyerekeid viselkedése a jelen helyzetben normális. Tulajdonképpen határok, korlátok és kontroll nélkül vannak a gyerekek, szó szerint azt csinálnak, amit akarnak. Én is átéltem ezt, ez egy borzalmas állapot.

Nekem sokat segítettek a Marie Kondo: Rend a lelke mindennek és a Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor könyvek. Ez a két könyv párhuzamosan jött az életembe, egy anyukás csoportban ajánlották őket így párban.

2022. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!