Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Minden napunk egy pokol, ez...

Minden napunk egy pokol, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

-16 hónapos,fiú

-Reggelkéoes hisztizni abban a 10 percben amíg a reggeliét összerakom

-üvölt reggeli pelus, ruhacserénél

-üvölt, ha az etetőszékbe rakom(minden etetésnél kb)

-üvölt, ha etetés közben nem adom oda az xy dolgot

-üvölt, ha megtörlöma száját nedves tőrlökendővel etetések után.

-üvölt, ha nem sikerül valamelyik játék és földhöz vágja.

-üvölt, ha éhes.. képes egész nap enni…

-üvölt, ha fürdetésnél kiszedem a vízből, vagy ha fülpucolóval óvatosan felitatom a vizet a füléből.

-hisztizik, ha épp dolgom van 10 percig, de ha felveszem utána ugyanúgy.


Mégis mit rontottam el?

Egész nap egy küzdelem.

Lehet szepa, lehet fogzás, lehet bármi egyéb, de ez nem normális. Hetek óta ez megy.. elfáradtam,persze érezheti rajtam mind ezek tükrében a gyerek is a stresszt, de ez abszurd..

Mostanában egyre többször lábujjhegyen jár, néha eszébe jut hogy másszon, pedig 11 hónaposan már egyedül járt. Nem tudom mi a baj, de érzem vmi nem oké. Recepción dolgoztam, szóval napi szinten foglalkoztam akar nehéz esetű emberekkel, de az idegeim ezt már nagyon nehezen bírják. Valaki van hasonló cipőben? Esetleg volt a gyereknél idegi probléma vagy bármi egyéb?



2022. jún. 28. 21:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen normális. Nem volt idegi probléma.
2022. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2022. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Egy teljesen normális 16 hónapos.
2022. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

Kezdődik a dackorszak...

De azért a lábujjhegyen járásra figyelnék...

Nekem a 2 éves autista gyerkőcöm ugyanígy viselkedik.

2022. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem ismerlek titeket, csak kérdezem, hogy nem lehet, hogy kicsit túl sok dolgot tiltasz meg neki? Mennyit pihen, alszik, mit eszik, mennyit, milyen aktívak vagytok, mennyire kiszámíthatóak a napjaitok? Nagyon sok dolog lehet számára frusztráló, ami miatt egész nap sírhat. Amit leírtál amúgy minden teljesen átlagos viselkedés egy 16 hónapostól.
2022. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Reggelt kezd játékkal, amit ő kezdemenyez, amire kapható. Csikizes, olelgetes, autózás, kergetozes, bármi. Lehet utsna jobban elvam egyedül vagy vidd magaddal, csinaljatok együtt a reggelit. Pelenkazas kozben enekelj neki hulyesegeket, vagy változtasd el a hangod, adj neki játékot és gyorsan csináld. Egyél vele együtt. Gyorsan töröld meg, nem kell belőle ügyet csinalni. Semmiből nem kell ügyet csinalni igazából, csak túl lenni ezeken nyugodtnak maradva, megszokja, hogy ezek a kötelező körök. Hatarozottan, gyorsan.

Sokat jazszani, foglalkpzni vele, feltolteni. Keveset tiltani, de amit igen azt mindig. A "ne csináld ezt, ne menj oda" szajkózása helyett, a környezet kialakitasa, figyelemeltereles, együtt játszás,dicséret.

Es a hozzaallasod megváltoztatása.. Nem akkor jó minden, ha neked a legkevesebb kellemetlenseget okozza.

2022. jún. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Itt mekkora suttyó mindenki!Nem!Ez nem egy 16 hónapos viselkedése!Engem is kikészíte az tuti.De ezt nem lehet megmondani,hogy egyszerűen csak ilyen a természete,valami baja van,vagy te rontottál el valamit.Én elvinném dokihoz az tuti.Beszélj a védőnővel!
2022. jún. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
25%

üvölt, ha megtörlöma száját nedves tőrlökendővel etetések után


Ettől én is üvöltenék.

2022. jún. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Jézusom, mennyi paraszt ember van. Attól még, hogy ez így megy, de imádom és nem cserélném le senki más gyerekére, mert nem derogál vele a foglalkozás, szóval ilyen “audis” nyomorékok kíméljenek, meg a többi “jószándékú”.


Akik segíteni próbálnak Nektek pedig ezer köszönet a tippekért!

2022. jún. 29. 06:52
 10/22 A kérdező kommentje:

6-os,


Igazából tény, hogy sok mindenre mondom, hogy nem szabad, persze tényleg olyanokra, amik nem neki való, de pl főzések közben hagyom, hogy kirámoljon néhány éthordós, műanyagos polcot stb. Napirendünk fixen van, mert én sem szeretem a kesze-kusza napokat. Reggel 6-7 körül kel, peluscsere, öltöztetés, reggelizünk(zab,friss gyümölcs) együtt, én is rendbe rakom magamat és ha főzni kell akkor főzés vagy napi teendők, rendrakás stb. Ő is mindig jön oda mellém. Énekelek neki, mondókázom vagy csak magyarázok. Délelőtt néha nasizik babakekszet vagy hasonlót, de nem sokat, mert kb 11-kor már ebédelünk, mert hamar kidől.Aztán ebéd(eszi amit mi általában). Aztán cici,alvás 1-2 óra, havonta lehet becsúszik 1x 3 óra, de ez ritka. Miután felkelt korai uzsonna.(gyümölcsjoghurt,friss gyümölcs). Aztán játszunk itt bent kb 3-4-ig most, hogy ilyen meleg van. Könyveket nézegetünk, építünk, énekelek, kutyázunk stb.Kimegyünk, medencézünk, öntözünk, futkosom vele, kutyának dobáljuk a csontját, virágokat,bogarakat nézeget. Nézi a repülőket az égen, madarakat. Aztán 1 óra után kb bejövünk, mert megint eszik, de itt rendes szendvicset zöldségekkel, aztán kimegyünk ismét kb este 7-ig. Aztán fürdés, ott hagyom játszani egy 10-20 percet, közben apukája is hazaér, aztán vacsora 8 körül(altalaban tejpép, de ha fogzik akkor ismet szendvics szeru, vagy tojasrantotta, ilyesmik..) aztan pici játék még apukával, amíg tusolok, van hogy olvasok neki, aztán cici és alvás fél9-9 körül. Altalaban a helyén alszik a szobánkban, de mostanában este közénk kerül, mert nem aludnánk semmit és így jobban alszik.

2022. jún. 29. 07:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!