Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 15 hónapos kislány ha közelről...

Magika27 kérdése:

15 hónapos kislány ha közelről kerüli a szemkontaktust lehet, hogy autista?

Figyelt kérdés

Őszintén már kisebb korában is úgy éreztem valami nem stimmel és ez azóta sem múlt el. Sosem volt bújós, minden zajra afelébredt az elején, nem sétálhattunk forgalmasabb út mellett vele pl. mert sírt nagyon. Most inkább azt veszem észre, hogy ha társaságban vagyunk hamar túlterhelődik a beszélgetéstől, vagy itthon a gépek zajától például, Játszón a gyerekhangoktól. Most igazából a szemkontaktus aggaszt a legjobban. Apukája olyan, hogy elbambul néha hallja hogy beszélnek hozzá legtöbbször de tovább réved a semmibe és ez a kislányomnál is megvan teljesen ugyan így. Egyszerűen tudom hogy hall de a szemével nem néz rám max mosolyog, de ilyenkor nem lehet kizokkenteni.

Őt felveszem és konkrétan mindenhova néz csak a szememben nem. Szopi közben max ha kerem h mutassa meg hol a szemem vagy vmi érdekeset csinálok. Túl bátornak érzem őt játszón messzire elmegy tőlem pl. Lehet túl bátor csak meg ő ilyen... de valamiert így érzek, hogy nem okes. Abban bízok csak rosszul lát.



2022. júl. 18. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Lehet.
2022. júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Igen, lehet. Én ismertem egy kisfiút hasonló viselkedéssel, ő már lassan 5 éves azóta, és autista. A kedves, csendes fajta, csak nem igazán beszél, más gyerekekkel nem barátkozik, játszik közvetlenül (baja nincs velük), zajokra befogja a fülét, nem tart szemkontaktust. Persze lehet, hogy a te gyerekeddel semmi gond.
2022. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Apukája autista?
2022. júl. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Huh, mintha engem írtál volna le, ugyanilyen vagyok felnőttként. Full hangérzékeny vagyok, sokszor még msot is befogom a fülem ha olyan helyen vagyok ahol nem ciki, közelről gyűlölöm a szemkontaktust, bár megtartom ,mert muszáj.
2022. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem a szemkontaktus dönti el ki autista. Egyébként ha az, az sem világvége.


Egy autista

2022. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
És jó lenne már békén hagyni szerencsétlen 1-2 éves gyerekeket. Úgysem értetek a diagnosztizáláshoz. Sok orvos sem. Én is 30 felett kaptam.
2022. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy hülyeség 6os már bocs. Fejlődött annyit a tudomány már, hogy lehet diagnosztizálni az autizmust 1-2 éves kor között is, megfelelő orvoshoz kell vinni, ennyi a titok. Az hogy te későn kaptad, nem az orvos hibája hanem a szüleidé mert nem vették észre a tüneteket.



Kérdező, ebben a korban már nyugodtan vidd el szakemberhez ha aggódsz, max megnyugtatnak, hogy nincs gond. A legegyszerűbb út vagy a védőnőn keresztül vezet a Pedagógiai Szakszolgálathoz, akik majd szépen irányítanak mikor hova menjetek, vagy elmész egy korai fejlesztőbe és kérsz egy vizsgálatot, nyilván utóbbi fizetős. Gyógypedagógus, neurológus lássa mindenképp.

Nálunk a következő vizsgálatok kellettek: teljes hallás (bera), vérvétel (kromoszóma), neurológiai, és egy EEG (nekünk is bambult, és a bambulás reagálás nélkül lehet pl egy minirohamnak nevezett dolog ami epilepszia egyik "tünete")

2022. júl. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7es nagyon köszönöm a válaszod nagyon hasznos volt. Férjem tanár és mikor autistákról volt nekik tovább képzés úgy jött haza, hogy csomó dolgot magán is felfedezett azok közül amiket ott elmondtak. Illetve gyerekkorában epilepsziás rohama is volt és vizsgálták de aztán nem volt belőle semmi... Kislányom már pici baba korában is bambult reakció nélkül.

Egyébként keresi a gyerekek társaságát.


Aki szerint pedig hagyjam hát nem fogom. Mert én szembe tudok nézni azzal ha gond van és sokkal jobb a kétségeknél, illetve hogy megfelelően tudok hozzá viszonyulni, fejleszteni. Ha pedig nincs meg megnyugszom legalább...

2022. júl. 20. 20:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne terjesszétek már a téveszméket itt! Eszedbe ne jusson a Pedagógiai Szakszolgálathoz elvinni. Honnan jön már mindenkinek ez a marhaság?!

A Pedagógiai Szakszolgálat egy közoktatási intézmény, és az a céljuk, hogy az oktatási intézményeknek útmutatást adjanak, hogyha gond van egy gyerekkel, mit kell vele csinálni. Értsd, leírják azt, hogy a gyerek pl. autista, adhd-s, stb, aztán kiküldik az óvodának/iskolának, akik nem fognak a gyerekkel másképp bánni, hanem látni fogják, hogy nem velük van a gond, hogy nem tudták kezelni a gyerekedet, és rögtön elkezdenek noszogatni, hogy vidd már el speciális intézménybe. Ha másik integrált suliba akarod vinni, hát nem fogják felvenni, hiszen ott a papír, hogy problémás. Értem én a szakszolgálat jószándékát, de az esetek többségében ez inkább árt a gyereknek, mint használ. Ráadásul nekik általában nincs autista specifikus gyermekpszichiáterük, úgyhogy ehhez nem is értenek. Ha nagyon súlyos, persze kiszúrják, de több olyan ismerősöm is van, akinek a gyerekénél nem vették észre.

Egészségügyi intézménybe vidd. Gyermekpszichiátriára, pl. a Vadaskert pont erre szakosodott.

Bár azért azt én cáfolnám, hogy már ilyen kicsi gyereknél is diagnosztizálják, szerintem 3 éves kor alatt nem nagyon, hacsak nem nagyon súlyos a helyzet.

2022. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, valóban autisztikus tüneteknek tűnnek. De könnyen lehet, hogy pl szenzorosság, vagy idegrendszeri éretlenség áll a háttérben

Kívánom a legjobbakat :)

2022. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!