Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan gyerekkel, aki nem "tud" óvodába járni?

Figyelt kérdés
SNI-s, integrál óvodába jár, kiscsoportos. Sajnos agresszíven viselkedik (harap), indulat kezelési problémái vannak. Eddig segítettek az óvónők, jár fejlesztésekre is, de már egyre rosszabb a helyzet. Persze mindenki azt mondta, nem lesz egy séta galopp, és hogy ne várjunk csodát, hogy rögtön változni fog (kb március óta jár fejlesztésekre). De amúgy is nehéz eset, nem akar járni oviba, sokszor hisztivel megyünk, jövünk. Fáradt, nyűgös, nem bírja a korán kelést, emiatt még kiszámíthatatlanabb a viselkedése. Sokan mondták, hogy jót tesz neki a közösség, sokat fejlődik stb. Valóban sokat fejlődött példa beszédben, de néha úgy látom, neki ez az óvoda csak nyűg, hogy képtelen beilleszkedni, korán kelni stb. Mit tudnék vele kezdeni? Óvoda köteles, legszívesebben kivenném, de nem tehetem. Meg hát januárban vissza kell mennem dolgozni, az öccse jövő héten kezdi a bölcsődét.

2022. nov. 17. 08:51
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%

Spec óvoda


Nálunk van egy ilyen kisfiú


Sem neki sem a többieknek nem jó.

Most intézik a szakszolgálattal a továbbiakat.


(Egy gond.

A családnak nincs jogsija.. a spec ovi 20 km.. nem tudom hogy figják megoldani)

2022. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
33%

Az én lányom autista. Járt bölcsibe 3 éves korától, 3.5 évesen kezdte az ovit.


Nála is volt agresszív viselkedés, harapás ( talán 2x, de nagyon durván, vér is folyt).


Én viszont kőkeményen megbüntettem érte. 2 hétig semmi édességet nem kapott. Minden nap megbeszéltük,hogy miért van ez, hogy kell viselkedni az óvodában.


Nagyon érdekes, megértette! Onnantól semmi agresszió nincs. Pedig ő egy fejlődésében elmaradott kislány volt akkoriban. 3 éves koráig csak gagyogni tudott, stb. Sokmindenből 3 évesen 1 éves szinten volt a szakpszichológus szerint.


Szóval semmi sem lehetetlen. Csak akarni kell!

2022. nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
13%
szájkosár?
2022. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
68%
2-es semmi sem lehetetlen csak akarni kell ...pont az autistáknál?! Valszeg csak rossz napom van de nemá.
2022. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
92%
Jó, lehet, hogy ez erős volt...de nekem pozitív volt ez a tapasztalat.
2022. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
86%

A saját és a többi gyerek érdekében keress neki egy speciális ovit.

5 éven keresztül sírva ment a lányom oviba/iskolába sok másik gyerekkel együtt a napi szintű fizikai bántalmazás miatt...zokogva adtam oda a gyereket reggelente.

Az iskolából vártam hogy mikor hívnak hogy lelökte a gyerek a lépcső tetejéről a lanyom. De volt kővel fejbedobás, harapás, ököllel arcán csapás és még sorolhatnám. Anyuka csodálkozott hogy nem bájcsevegünk vele az ovódában/iskában...

2022. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
90%
Hú, neki is meg a többi gyereknek is jobb lenne, ha nem kéne jàrnia oviba, de sajnos Magyarorszàgon kötelező. Külföldre menni vagy eljàtszani, hogy kb. àllandóan beteg, az nektek kivitelezhető lenne?
2022. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Külföldre biztos nem megyünk. És azt sem szeretnénk eljátszani, hogy mindig beteg. A sok hiányzás miatt még azt mondják, ismételnie kellene az évet. Kód nélkül is felveszik speciális óvodába?
2022. nov. 17. 14:00
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Évismetles nincs az oviban. Kód nélkül nem veszik fel spec oviba. Kiscsoportban megoldható, hogy ne vidd oviba, kérvényezni kell.
2022. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
De mivel dolgoznom kell, így az itthon maradás sem opció.
2022. nov. 17. 17:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!