Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ùgy èrzem ide kell menekülnöm....

Ùgy èrzem ide kell menekülnöm... Azokhoz szòl a kerdèsem akinek halmozottan sèrült,sèrült gyerekük van,vagy ismerősènek,családban stb??? 3 èves halmozottan sèrült a kislànyom.(nem jàr,beszèl,enyhe èrtelmi fogy.ill autista vonàsok)

Figyelt kérdés

Imàdom ,az èletem adnàm èrte de vannak napok mikor ùgy èrzem nem.bírom tovàbb...Rettentően nehèz természete vqn,sokat sír ,ès persze a mindennapi küzdelmek a mozgàs lemaradàs miatt(alig tudok vele így tèlen valamit is csinàlni)

Szòval èn nem èrtem hogy tudnak màs hasonlò szülők àradozni hogy mekkora àldàs egy beteg gyerek...meg hogy mennyit tanít stb...kövezzetek meg de èn sajnos sokszor nem èszlelem ezeket acsodàkat mellette😪

Mit kellene tennem??



#Àldàs #Vagy mèg sem #Hogy lehet ezt kibírni
2022. dec. 5. 21:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagy ölelès neked!!! Iszonyú nehèz, amit minden nap tenned kell/ törtènik veled. Aki nem megy àt rajta, az nem tudja.

Nekem csak apròbb gondjai vannak a gyerekemnek, mègis megszenvedem nèha.

2022. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy nehéz természetű gyereket fogtam ki de hetente egyszer tuti felteszem a kérdést hol a tökbe van az a habos babos rózsaszín maszlag amit reklámoznak. Szuper vagy tényleg!

Nekem pszichológus sokat segítet, neki őszintén lehet panaszkodni, ha szakirányba mész még tanácsokat is adhat, de a legfontosabb, hogy kéthetente hetente egy órát mentálisan te is kiengedd a gőzt !

2022. dec. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Áldás...azaz. 6.5 éves lányom 3 éves koráig májbeteg volt, 13x voltam vele kórházban 1-1 hetet Nyíregyházán és Budapesten a SOTE 1-en.

Mire kijött belőle, akkorra már 1 éve hordtam fejlesztésre autizmus miatt.


Bárkinek megengedném, hogy csak 1 hétre költözzön ide hozzánk,aki nem érti meg,mit jelent ez a mindennapokban. Komolyan mondom. Sajnos rengeteg ilyen ember van.

2022. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy barátnőm van, akinek enyhén sérült, már kamasz gyereke van. Bár nagyon szereti a gyerekét, de nem ámít senki semmiféle áldással, meg csodával. Bevallja, hogy rohadt nehéz, főleg, hogy apuka lelépett. Én is szoktam vigyázni a gyerekére, meg van pár extra segitsége. Ő próbál minél több olyan programon részt venni, amit mindketten élveznek, illetve egy kis énidőt is hetente legalább egyszer.
2022. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Áldásnak abszolút nem érzem kislányunk állapotát (mozgás, látás és értelmi sérült), de az évek alatt valahogyan sikerült beletörődnünk a helyzetbe. Elfogadást nem írnék, mert én nem gondolom, hogy ezt el lehet fogadni. Szépen lassan megtanultunk együtt élni az állapotával és úgy alakítani az életünket, hogy mindannyian (szülők és testvérek) talalhassunk örömöt valamiben, legyen időnk egymásra. Sokat számít hogy mennyi segítsége van az embernek, van-e akire számíthat és pontosan milyen a gyermek állapota. Kislányunk járni nem tud, babakocsiban van, ha megyünk valahová, de ez minket télen sem akadályoz semmiben. Szerencsére van annyira "jó" állapotban, hogy ne legyen ágyhoz kötve.

Jótanácsot nrm tudok adni, mindenkinek más segít. Van, aki pszichológushoz jar, van aki sorstárs közösségben talál segítségre, van aki a hitben, van aki munkában stb. Egyedi minden helyzet, hogy kinek mi segít a felszínen maradni. Kislányunk 4 éves múlt, mi mostanra eljutottunk oda, hogy újra tudunk önfeledten nevetni, hogy nem gyötör a bűntudat ha aznap kevesebb fejlesztést kapott, mostanra tudunk újra normál család lenni. De hosszú, rögös út volt ez és még nehezebb időszakok várnak ránk (pl ha már nem tudom majd felemelni a súlya miatt, ha a hormonoktól berobban az epi vagy éppen a viselkedése változik stb), de azokat a gondokat majd akkor kell megoldanunk.

2022. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy dolgozza fel ezt a helyzetet.

Talán az is egyfajta menekülés, hogy áldásnak akarják megélni - bár az tény, hogy egy ilyen élettragédia úgymond elgondolkoztat az élet nagy dolgairól, szembesít olyan kérdésekkel, amik mellett lehet, hogy elmennénk, ha minden rendben lenne, amit - én legalábbis - valóban áldásnak élek meg.

Egyébként életem legkeserűbb élménye, hogy mindkét gyerekem autista (nem a klasszikus autizmus, értelmileg nem akadályozottak) Szeretem őket, és én látom az értékeiket, de annyira nyomorult érzés, hogy sokszor ez teljesen egyoldalú, legalábbis nem a hagyományos módon mutatják ki ezt. És akkor itt van az, hogy a viselkedésük totál elszigetel minket a többi családtól.

Akinek van egészséges is, azért biztos könnyebb...

De szerintem nincs olyan, aki nem azt kérné elsőre az aranyhaltól, hogy egészségesek legyenek!

2022. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk enyhe értelmi sérült az egyik gyerekünk. Kezdetben nehéz volt, de egy év után elfogadtuk a helyzetet. Nekem nem kellett pszichológus sem, nem lettünk volna előrébb. Kitartást és fel a fejjel.
2022. dec. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Fantasztikus szulok es eros emberek vagytok. en bevallom oszinten nem tudnek es nem is akarnek ilyen eros lenni es felaldozni az eletemet egy ilyen tobbszorosen serult gyermek miatt. Valoszinuleg itt most mindenki elitel de en orokbe adnam. nekem egy eletem van raadasul ha meg a parom is elhagyna emiatt akkor vegleg ertelmetlen aldozatnak talalnam a neveleset. Ja es meg valami: gyulolom amikor azt mondjak aldas az ilyen gyerek./ ez vagy onamitas vagy szimpla hazugsag. nem, az ilyen gyerek orok kereszt, keseruseg es atok egy szulo szamara. szeretet?? hat en nem tudnam szeretni ha beleneznek egy ures szemparba egy nyalat csorgato magat etetni sem tudo beszedkeptelen nyomorekra. iteljen el mindenki en semelfogadni sem szeretni nem tudnam es nem is vallalnam a neveleset. tudom ilyet bun kimondani nyiltan de en utalok hazudni csak azert mert a kozvelemeny ezt varna tolem.
2022. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
8 ezt totál megértem, elsőre még hasonlókat is éreztem a saját gyerekemmel is, de ezt minek írtad ide?
2022. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Vannak ilyen közlési kényszeres emberek. Nem releváns a véleménye, nem őt kérdezték, a kutya nem kíváncsi rá, de ő akkor is ide böfögi a bántó, gonosz gondolatait, mert "őszinte". Az a baj, hogy sokan keverik az őszinteséget az öncélú véleménynyilvánítással.
2022. dec. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!