Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Neketek is ilyen a 3 éves...

Neketek is ilyen a 3 éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Képtelen ellenni nélkülem, nem tud itthon magától kitalálni játékokat , hanem egész nap a nyakomon lógna. Nagyon sokáig bölcsiset kellett játszani és az, hogy rajzoljon magától vagy gyúrmázzon az nem megy neki vagy csak rövid ideig. Ez mindig így lesz?? Az apjával ezt nem tudja játszani, mert szigorúbb, de engem nyír. Ha nem akarok akkor meg sírás a vége. Mit lehet ez tenni? A bölcsikébe szépen beszokott, szereti.
2023. márc. 11. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha bölcsis, akkor milyen "egész nap"? Nyilván hiányzol neki, mivel napi sok órát külön vagytok. Az én majdnem 3 éves kisfiam is hasonló, nagyon igényli a közelségemet, másfél éve bölcsis, tök érthető.
2023. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Bölcsike....

A "bölcsikében" se egyedül játszik, ott rajzolnak mellette. A gyurmázást se egyedül űzi.

Teljesen normális hogy otthon is igényel hozzá valakit.

2023. márc. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Majd 7 evesen jobb lesz. 😂🤭 bocs, de ez ilyen. Mit vartal? Kb ha megtanulnak olvasni, onnantol vannak el. Foleg teso nelkul.
2023. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Amíg ő bölcsikézik, addig csináld meg a dolgodat, vagy ha dolgozol, akkor a kedves férjed segítsen be a házimunkába, és bölcsike után te meg foglalkozz a gyerekeddel, mert a bölcsikei gondozó meg se közelít téged a gyerek érzelmi szükségleteit tekintve. Nem is az a dolga, a bölcsike egy szükséges rossz. Egy normális gyerek, ha jól is érzi ott magát, alig várja hogy haza mehessen az anyukájához, mert az ad neki igazi szeretetet és biztonságot, amikre minden gyereknek szüksége van. Egy gyereknek konkrétan ki kell pihennie a bölcsit és az ovit otthon, tele feszkóval mennek haza, amit otthon a szülőnek kell segíteni a gyereknek levezetni és feldolgozni. Ne sajnáld szerencsétlentől azt a pár órát, ülj le és játssz, foglalkozz, beszélgess vele. Később meg fogja hálálni.
2023. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
3 éves az nagyon pici ahhoz, hogy egyedül gyurmazzon. Sőt szerintem sok gyerek egyáltalán nem gyurmazik egyedül. Irreális elvárásaid vannak.
2023. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
3 évesem ovis, nem bolcsis. Egyedül is rajzol, gyurmazik, mondokazik, szerepjatekozik, autózni, legózik. De ez azért van így mert nem sajnaljuk tőle az időt, hogy együtt játszunk. Így tudja mik a lehetőségek ha nem ülünk éppen mellette.
2023. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem most lesz 4 éves. Ovis, napi 4 órában. Tesó is van.

Mégis engem csesztet egész nap. 0-24ben (kivéve oviidő alatt ugye) engem hajt.

Amikor tudok, nyilván játszok vele. De nekem is vannak dolgaim, én is dolgozom, háztartás, ott a 1.5éves huga... nem tudok csak az ő kedvére tenni egész nap. Lehetetlen. Ilyenkor mindig megkapom, hogy én rossz anyukája vagyok.

Férjemnek/apjának egyáltalán nem csinálja ezt. Sőt, ha az apja hívja játszani sokszor az nem is jó neki, csak én.

A kicsi meg ugyan ez pepitában 🙄

2023. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. 3 évesen bölcsödés.... De valóban 3 évesen lesz óvodás is.
2023. márc. 11. 13:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincsennek irreális elvárásaim! Nem egy ismerősömnek egész nap el van a gyereke, ő meg főzhet és dolgozhat otthon mellette. Nem azt mondtam, hogy ez a normális!
2023. márc. 11. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Dolgozni azért nem lehet mellette, bár biztos ez is múlik a munka milyenségén. Az én munkámat így konkrétan mellette nem tudnám csinálni, de a házi teendőket meg tudom csinálni mellette/vele. Tehát van X időszak, amit eljátszik maga. Aztán keres engem, hogy csatlakozzak.
2023. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!