Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Olyan létezik, hogy egy...

Olyan létezik, hogy egy gyerek csak az egyik szülő jelenlétében produkál ADHD gyanús, extrém viselkedést/hisztit?

Figyelt kérdés
Míg másik szülővel általában egészen máshogy viselkedik. Kezelhetőbb, semmiképp sem produkál olyan viselkedést, ami már ADHD szintű problémára utalhat.

2023. márc. 17. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2023. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Igen, mert neked az adhd egy baromi nagy hisztirohammal járó valamit jelent. Van olyan, hogy egy gyerek csak az egyik szülőnek hisztizik. Az adhd-hoz ennek semmi köze.
2023. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
A jobb állapotú szülővel jobban viselkedik. Nincs köze az ADHD-hoz. Csak az egyszerűbb út diagnosztizálni, mint felé fordulni empatikusan, szeretettel.
2023. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Letezik, persze, de az nem adhd, hanem neveletlenseg. Akinel nem produkalja, az a szulo valoszinuleg tiszta es egyertelmu hatarokat jelolt ki, amiket a gyerek be tud tartani. A masik szulo meg velhetoen nem szabalyoz, nem nevel, nem kovetkezetes.
2023. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hisz most írtad. Csakhogy az akkor nem ADHD, hanem valami más. Mondjuk hiszti.
2023. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

A fiacskám nem adhd-s, hanem asperger szindrómás. Én az apuma vagyok, és bizony velem másképpen viselkedik mint az anyával.

Kicsi korban nagyon hasonló a két állapot, van átfedés, csak azért írtam.

2023. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Derjaderja ***** válasza:
94%

Az is lehet, hogy ha igazoltan ADHD-s a gyerek, hogy vmelyik szülő a betegséghez szabott módon nevel, a másik meg provokálja a tüneteket (pl pörgeti, nem strukturálja a napot, maga is szétcsúszik).


Egyébként meg az is igaz, hogy a gyerekek annál engedik el magukat, akihez hozzá vannak szokva. Több helyütt olvastam, de tapasztaltam is ezt.

2023. márc. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Sokszor a gyerekek azzal a személlyel a hisztisebbek, "nehezebb esetek", akihez közel állnak, aki több időt tölt velük. Én is ilyen voltam, óvódában, iskolában, társaságban, idegenekkel tökéletesen viselkedtem, otthon pedig kieresztettem a gőzt. Mivel anyukám állt hozzám a legközelebb, ezért mellette tudtam legjobban feloldódni.
2023. márc. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Akiről én írok, aspergeres, de kicsinek ADHD gyanú volt (az orvos szerint akár arról is kaphatott volna papírt, de úgy végképp nem találtak volna neki sulit). Nála sokáig az volt, hogy a nagyszülőkkel jól viselkedett, otthon a szüleivel viszont vállalhatatlan volt. Előttem is írták, hogy sokszor a hozzájuk közel állóval problémásabbak, a másik, hogy mindkét nagymama szigorú, de észszerű és betartható határokat szab, amiket következetesen betartat, ugyanakkor nagymamai szeretetből sincs hiány.
2023. márc. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
60%
Igen. Az egyik szülőnél hisztizik, mert lehet, a másiknál nem, ezért nem csinálja.
2023. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!