Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mivel az ovi nem intézkedik,...

Mivel az ovi nem intézkedik, magán úton hova tudnám vinni a gyerekemet vizsgálatra, hogy kapjon-e SNI kódot?

Figyelt kérdés
Most 4 éves, beszédjével és a figyelmével, hiperaktivitásával vannak gondok. Régen voltunk szakszolgálaton, de ott mindig mondták, hogy még fiatal, nem tudják megállapítani stb. Az oviban az óvónő mondta már, hogy nem csinálja feladatokat csak sokadszorra, nem figyel eléggé, fekve tologat sokat a földön, sejpít. Logopédushoz viszem külön egy héten egyszer, mert azt sem biztosítanak ugye neki. Mondta, hogy valószínűleg sni kódot fog kapni és akkor majd jó lesz nekünk, mert ki fog járni a fejlesztő. Ki is töltöttük a papírokat, mindent, de véletlenül kiderült, hogy két hónapja áll náluk a vizsgálatra jelentkező papír, nem küldték még el. Pedig azt is mondta, hogy amúgy lassú a folyamat mire két vizsgálóbizottság is megvizsgálja. Most lesz majd középső csoportos és még csak itt tartunk, úgyhogy én meguntam és szeretném tudni, hogy hova vihetném, hogy előrébb jussunk.
2023. márc. 24. 16:46
 1/10 A kérdező kommentje:
"selypít"
2023. márc. 24. 16:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is be tudsz menni a körzetileg illetékes pedagógiai szakszolgálathoz, vagy be telefonálni és kérni a felmérést. Ehhez nem kell az ovit megvárnod.
2023. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

A pedagógiai szakszolgálat egy nagy nulla. Ott első körben egyszerű gyógypedagógus és pszichológus vizsgál.

Neurológushoz vinném a gyereket.

2023. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is be tudsz menni, vagy telefonalsz. Én is magam intéztem. Ki kellett tölteni egy jelentkezési lapot, utána felhívtak, hogy mikor vizsgálják.
2023. márc. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 babyboom567 ***** válasza:
71%

Nem akarlak elkeseríteni, de a kiírt fejlesztés(ha egyáltalán eljuttok addig míg ovis),kb semmit sem fog érni.


Ha a ezekre vártunk volna a gyerekem sehova sem fejlődik.


Kmt-torna, neurofeedback, tomatis-tréning,meg ezer más terápia van,ahova el tudod vinni.

Ha nincs pénzed rá, keress alapítványokat, akik egy-egy blokk fejlesztést támogatnak.

2023. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
5 a fizetős fejlesztés sem jó mindig, sőt, de az állami se.
2023. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 babyboom567 ***** válasza:
53%
De a fizetős fejlesztéssel legalább lesz esélye.
2023. márc. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
7 mire lesz esélye? Nekünk a legtöbb fizetős fejlesztés ugyanúgy nem jött be, mint az ingyenes. Az sni kód viszont sok dologhoz hozzasegithet, megfelelő iskola pl., igaz hátráltathat is, mert van olyan suli ahova pont a kóddal nem lehet bejutni, de oda jobb ha nem is megy.
2023. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. márc. 24. 21:31
 10/10 A kérdező kommentje:
5-ös nálatok mi volt a probléma? Ez nagyon sok fajta fejlesztés,nem is hallottam még ilyenekről. Mi egyet max kettőt tudnánk finanszírozni, bár attól függ mennyi egy alkalom.
2023. márc. 24. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!