Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az óvónőm mindig piszkál...

Az óvónőm mindig piszkál azzal, hogy nem alszik a gyerekem az oviban és ez az én hibám, mert igenis át lehet szoktatni a gyereket hogy azonos időpontban aludjanak?

Figyelt kérdés
Azt mondja, hogy zavarja a többi gyereket, mert habár nem hangos,nem szaladozik közben, de ahogy forgolódik úgy súrlódik az ágy és ez zavaró. Mondtam neki, hogy ő már nagyfiú, 5 éves lesz és ugye évvesztesként vannak a csoportjában fiatalabbak is. Említette, hogy aludnia kell, én meg azt válaszoltam, hogy otthon sem igényli mindig. Próbálkoztam vele, besötétítettünk neki, de én nem tudom ezt ráerőszakolni, akkor sem aludt, csak ha ő azt úgy érzi. Ilyenkor mi a teendő?
2023. máj. 31. 16:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
"aludjon"
2023. máj. 31. 16:52
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónőnek kell ezt megoldania.
2023. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"súrlódik az ágy és ez zavaró"

Nemár. Ha nem rosszalkodik, nem hangoskodik, hadd forgolódjon már, nem hiszem el hogy az annyira hangos hacsaknem teljes erőből dörzsöli az ágyneműt percekig.

Beszéld meg vele akkor ne dörzsölje az ágyneműt mert másokat zavar. Előbb fog ez sikerülni mint alvást kényszeríteni rá.

2023. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Semmi teendő nincs. Ha a gyerek nem álmos, az nem az ő hibája. Persze, hogy forgolódik az ágyban, mert rá akarjàk erőszakolni a délutáni alvást, amire neki nincs igénye.

Inkább adhatna neki mesekönyvet nézegetni vagy engedhetné, hogy csendesen rajzoljon. Persze csak miután elaludt a többi gyerek. Ez lenne a humánus hozzállás az óvónő részéről.

2023. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

A jó kis magyar nincs elég óvónő, emiatt tartsuk terrorban azokat a gyerekeket, akik teljesen fiziológiásna már nem alszik.


Kettessel értek egyet, oldja meg az óvoda. Nem elvárható hogy mozdulatlanul feküdjön két órát egy gyerek.

2023. máj. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem tudsz vele csinálni. Én kb 20 éve jártam óvodába, de én sem aludtam csak nagyon ritkán. Ès emlékszem állandóan ment a csesztetés, hogy aludjak, mert baj lesz.. Na gondolhatod mennyire aludtam el ettől.
2023. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én állítólag 2-3 éves koromtól nem aludtam. 4 éves koromig hazavittek délben, akkor sem.


Öt évesen elkezdtem egész délután menni, eleinte nem aludtam.


Aztán egyszer igen. Onnantól este nem aludtam.


Ha szüksége lenne rá aludna, mivel nincs, nem kell erőltetni.

2023. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Akkor mégsem vagyok olyan rossz szülő, mert nem tanítom meg mikor kell aludnia. Olyan flegma volt velem az óvónő,hogy szegény aludni akaró gyerekek nem tudtak a súrlódástól aludni. Ez volt az első mondata hozzám ahogy meglátott.
2023. máj. 31. 18:42
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 4 éves és ő sem alszik el kb csak havi 1x,én néha megtudom oldani hogy elhozzam, de nem az óvónő miatt, hanem mert nagyon fáradt és itthon van hogy elalszik.

Kisgyermek nevelő vagyok, a fiam már a bölcsiben is ritkán alud hiába volt bent velem már 6.30kor.

2023. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol utálják a nem alvó gyerekeket, és haza kell vinnünk őket délben. Akkor is, ha csendben fekszik és matat a kezével, zavarja a többit. De érdekes, hogy csak most problémázik. Eddig miért nem zavarta, hogy nem aludt, hisz már több éve ovis!
2023. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!