Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha kétévesed lábujjhegyen...

Ha kétévesed lábujjhegyen közlekedik, tudnál segiteni?

Figyelt kérdés
Most lesz kétéves a fiam. Mindig is így ment. Ha kérem, tegye le a sarkát, leteszi és megy normálisan, aztán ujra lábujjhegyen tipeg. Akinek volt ilyen problémája, mit javasolt a doki? Gondolom gyógytorna. Segített? Mennyi idő alatt járt helyesen? Fiam már attól sír torkaszakadtából, ha valaki megforgatja a bokáját, fél az idegenektől, nem bírja a macerát. Nem a barátkozós , mosolygós típus, értitek, mire gondolok. Nagyon várom, hogy leírjátok ezzel kapcsolatos tapasztalataitokat! Köszönöm!
2010. okt. 11. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk egy rokon kislány volt így, a bébikomp miatt. A vádli izomzatával volt baj. Dévény módszerrel tudtak rajta segíteni, de nagyon fájt neki. Védőnő, gyermekorvos nem mondott semmit?? Szerintem abból, amit írtál nem kellene tovább várnod vele, mert ezeket a gyermek nem növi ki, éppen ellenkezőleg;


[link]

2010. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim azt mondták, hogy én is így mentem, bár én nem mindig orvost kérdezd meg. De mondom régen én is így mentem 1-2 évig. Mert jobban szeretem..
2010. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lassan 5 éves fiam a mai napig lábujjhegyen megy. Voltunk vele ortopédián ahol a doki megállapította hogy nincs akadálya a sarok letételének. Sőt még azt is hozzá tette hogy nem terheli annyira a gerincét menés közben ha lábujjhegyen megy. Ja és hozzátenném soha nem kompozott. Vidd el ortopédiára ha baj van onnan úgyis tovább küldenek.
2010. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2010. okt. 12. 13:40
 5/11 anonim ***** válasza:
4,5 éves fiam is igy jár. Voltunk mindenhol nincs akadálya, hogy letegye. Most tornázunk még nincs változás, bár még csak 2 hete kezdtük.
2010. okt. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy kicsit mintha jobb lenne, ha megmasszirozom és megforgatom a bokáját, főleg ha ezt a vízben teszem.
2010. okt. 17. 08:15
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem örülnöd kéne hogy így jár. idővel úgyis kinövi. egyébként nagyon egészséges a lábujjhegyen járás: fejleszti az egyensúlyérzéket, helyrehozza a lúdtalpat, bokasüllyedést
2010. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,ezeket a jòtèkony hatàsokat ismerem, de neurològiai gondokra is utalhat ,aki igy jàr,nemcsak fizikai problèmàra. Biztos tudjàtok,hogy pl az autizmus egyik tipikus tünete,ami szintèn idegrendszeri gond...
2010. okt. 20. 15:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem hát milyen helyeken jártok ti. A két éves kor még nem nagy baj, a legtöbb gyerek lábujjhegyen kezdi meg a járást. De 4 meg 5 évesen már kóros, addigra már az achilleszín, a lábikra,a vádli izomzata hibásan alakul ki, a csontok porcok fejlődése is akadályozott, a derék állandóan kompenzál, a gerinc pedig ferdül ilyen járásnál, ennek súlyos következményei lesznek. Ha jobb lenne a testnek a lábujjhegyen közlekedés akkor az lenne a kényelmes, az lenne a normális. Sürgősen vigyétek el a gyerekeket, Alapozó terápiás, Dévényis, vagy HRG-s szakemberhez. Ebből később súlyos mozgás zavar, egyéb hátrányok, műtét sok minden lehet, higgyétek el ez a szakmám.
2010. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is lábujjhegyen járt először, de mi egyébként is jártunk Dévényre, és ezt is kikezelték neki. Én már rég elvittem volna, ne mondja senki, hogy ez jót tesz, akkor miért nem így járunk. Nem fogja jól viselni a kezeléseket, de túl lesztek rajta.
2010. okt. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!