Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 5 évest (fiú) a verekedésről, ronda beszédről, köpködésről?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 12:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
Meg kell nevelni.
2010. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Minden nevelés kérdése.Az én kislányom mikor bekerült az oviba hozott haza pár igét,de nem is figyeltünk rá és pár hét alatt el is hagyta.Következetesnek kell lenni ilyen esetbe.Tudom nem könnyű.
2010. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban nevelt gyerek is visz haza közösségből furcsa szokásokat és szavakat. Nekem senki ne mondja, hogy nem.


Kedves Kérdező! Ahogy előttem vaalki írta, ne foglalkozz vele. Hagyd a dolgotfigyelmen kívül, hidd el abba fogja hagyni. Illetve annyit azért törődj vele hogy magyarázd el neki higgadtan nyugodtan, hogy ez nem szép dolog.


Én kipróbálnám, hogy a szájára teszem minden szó nélkül a kezem és egy tapotat se engedném mozdulni.

2010. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az unokaöcsémről van szó, aki egyke, és sajnos nem nagyon voltak vele következetesek. Sok mindent megengedtek a szülei neki, amit most már bánnak. Nagyon elfoglaltak, kevés időt töltenek a gyerekkel, és arra gondoltam, hogy figyelemfelkeltésből tesz ilyen dolgokat. Mert ilyenkor legalább figyelnek rá.
2010. nov. 18. 14:52
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod a dolgot.
2010. nov. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
91%

Figyelj, szerintem ha így nevelik a gyereket ne csodálkozzanak rajta,

De hamár így alakult, a szüleinek kéne megoldaniuk a problémát. Üljenek le vele beszélgetni, normálisan, mert a veszekedés csak rontana a dolgon. Ha még nem késő a gyerek meg fogja érteni hogy ez nem megoldás, és mondjuk a szülei is kicsit jobban odafigyelhetnének rá.

Sok szerencsét!

2010. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 sheriffkoma válasza:
21%

Szerintem nem kell mindenbe beleavatkozni. Ha a gyerek és szülei igénytelenek, akkor hiába a nevelés, ha meg nem, akkor felnőttként magától fogja elhagyni ezt a viselkedést.


Mindig abból van a baj, ha valaki "jólnevelt". Vagyis, nem önmagát adja, hanem viselkedik, így becsapja saját magát és leendő párját is. A házasságban meg kiderül, milyen valójában, mert élete végéig senki sem hordja álarcát.


Ha zavar más gyerekének viselkedése, akkor azt jelenti, te igényesebb vagy tőlük. Ezt az igényességet saját magadon illetve a te gyerekeden valósítsd meg, ne pazarolj másra energiát.

2010. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ajánlom figyelmedbe Florence Littauer "Személyiségünk rejtett tartalékai szülőknek" című könyvét. A leszoktatásnak sok módja van, de nem mindegy milyen indítékból teszi a gyerek, amit tesz, és milyen a személyiségtípusa.
2010. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólását!


A baj az, hogy hiába nem szeretnék beleavatkozni a gyereknevelésbe, valahogy mégis muszáj. Ugyanis többször előfordult, hogy a boltban olyan hisztit vágott le, amikor velem volt, hogy úgy éreztem, menten elsüllyedek. És ezt az anyjáékkal is megteszi. Szóval, ha nálunk van, nem vihetjük szinte sehová, mert attól félünk, még valami bajt is csinál. Az, hogy leéget, már annyira nem is érdekel. Hiszen nem az én gyerekem. De mégis, az ő érdekében kellene tenni szerintem valamit.

2010. nov. 22. 09:41
 10/23 anonim ***** válasza:
Azért nagy néha egy jól irányzott elfenekelés csodát tud tenni.
2010. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!