Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6 éves fiam tourett-szindrómás...

6 éves fiam tourett-szindrómás tüneteket produkál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állandó jelleggel köszörüli a torkát, szipog, tátog, és időnként dadog is. Elviselhetetlen, majd meg őrülök tőle! Tudom hogy nem szabadna rászólni, de nem birom ki. Lehet oka hogy született egy kistesó aki 7 hónapos? Így jön ki rajta az elfolytott féltékenység? Mert amúgy nem mutatja ki hogy féltékeny lenne. Vigyem el pszichiáterhez? vagy magától rendeződni fog? Van erre valami homeopátiás szer? Kérlek titeket segítsetek!
2009. jan. 27. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Igen, szerintem vidd el, vizsgáltasd meg. Lehet, hogy tényleg a pici baba miatt van. A krákogás, szipogás is sokmindentől lehet. Lehet, hogy allergiás valamire. Én, mikor 8 éves voltam, ugyanezt csináltam. Anyukám elvitt kivizsgálásra,mert már nem bírta elviselni. A doktornő azt mondta nekem, hogy ,ha nem hagyom abba a krákogást, be kell tömni az orrom. Egyből elmúlt, tehát valószínűleg pszichés volt. (Egyébként akkor volt picibaba a hugom.) Szerintem ne késlekedj elvinni, inkább derüljön ki, hogy nincs semmi baja, csak nehezen dolgozza fel a változásokat.
2009. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és vannak olyan emberek, akik nehezen adják ki magukból pl. a féltékenységet. Először elvinném vizsgálják meg nem szervi oka van-e a dolgoknak. Ha nincs semmi, az orvos úgyis megmondja, kell-e ezzel pszichiáterhez menni.
2009. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A tourette-szindróma nem igazán alakul ki ilyen okból.Álalában neurotranszmitter probléma van a háttérben, tehát nem lelki, hanem szervi oka van.Sajnálom a kisfiadat, a tourettel neurológus foglalkozik, de szerintem előbb gyerekpszichológushoz vidd.A tünetegyüttesnek szerintem lelki oka van és nem ts.
2009. jan. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Voltál vele orvosnál?

Hallottam már többször olyat és nem is olyan rég láttam egy dokumentum filmet, ahol a kistestvér születésekor kezdődött az egész. Nehéz megmondani, mert az első tünetek általában 6-7 éves kor körül alakulnak ki.

Mindenképp vidd orvoshoz (de ne pszihológushoz) pszihiáterhez! és ha valami van Ő majd tovább küld titeket.

2009. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb segítséget Tourette-szindrómával kapcsolatban, a budakeszi Vadaspark kórházban kaphattok, mi is oda járunk.
2009. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi ugyanebben a cipőben járunk!Kell egy beutaló a pszichiátriára.Ugyanezek a tüneteink,plusz még a fej-vállrángatás.Őrjítő!Kiderült,mivel 2 pici tesója született,elhanyagolva érzi magát,és a visszafojtott feszültség,agresszió így jön ki rajta.Mivel már nagy,kontrollálja magát,visszafojtja a dühét.
2009. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megyünk pszichológushoz, aki segített egy ismerősünknél hasonló problémában. Remélem nekünk is segíteni fog.
2009. márc. 16. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Már régen írtatok ide, de remélem valaki még visszanéz:)

Az én fiam is ilyen tüneteket produkál. 6 évesen kezdődött,köhécselt, vittük mindenfelé, szervi bajt nem találtak nála. Most 9.5 éves, a köhécselés néha előjön, aztán egy időre abbahagyja. Most nyár közepe óta a rögeszméjévé vált, hogy ha nincs velem, valami bajom lesz. Suliból mindig felhív, hogy hazaértünk-e. Ő simán elmegy itthonról nélkülem a haverokkal, de én nem tudok nélküle menni sehova,mert frászt kap, bepánikol.

Már én is az őrület határán vagyok miatta, féltem, hogy a suliba nehogy kikezdjék ez miatt. A tanára keres most nekünk egy szakembert, egy régi tanítványa...

Kedves kérdező, a te fiaddal mi a helyzet? Javult valamit?

2011. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!