Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tudom leszoktatni 27...

Hogy tudom leszoktatni 27 hónapos gyermekemet az ujjszopásról?

Figyelt kérdés
2008. febr. 3. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Nehezen, mert az ujjszopás a vigasza. Szerintem beszéld meg vele, hogy a nagy gyerekek csak akkor csinálják ezt, amikor az ágyukban vannak.

Mi a fiammal a cumiról úgy szoktunk le, hogy először a sétához egy nagyfiúnak már nem kell; majd csak alvásnál szokták a nagyok használni. Majd magasra a szekrény tetjére tettük és alvás előtt innen kapta. Egyszer csak már nem kérte többet.

2008. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Nah jah, de szegény a kezé nem rakhatja a szekrény tetejére.. :)) bocsi de ezt nem tudtam kihagyni.. :)


Amúgy én nem tudom engem mikor szoktattak le, de az biztos, hogy lelki okai vannak!! Egy idő után, de ez még nem az az idő szerintem. Én sokszor volt hogy tizenévesen is titokban szoptam az újjam. És nem is emléxem mikor szóltak rám, pedig 2 éves koromig visszaemléxem. Ki tudja gyerekfüggő is lehet. Sőt ha rámjön még néha most is megteszem.. ha bohóckodom.. de tudom olyan kor törődésre vágyom. Próbáld elterelni a figyelmét, foglalkozz vele, ilyenkor, játszatok még ha egy percet is..

2008. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
én iskolás koromig szopiztam a hüvelykujjamat. És nem lettek előre álló fogaim, és az ujjamon sem látszik semmi. Engem is próbáltak leszoktatni róla, de nem ment a szüleimnek.
2008. febr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Szerintem ha nincs semmi gond azzal hogy cumizik,akkor hagyni kell,biztos ettől nyugszik meg.Én 28 éves vagyok és még mindig szopom az ujjam és az unokestvérem 40 és ő is.Szerintem ezzel nincs semmi gond.Én fel merem vállalni a mai napig,és nemcsak otthon szopom.Nincs kiálló fogam és semmi egyéb panasz ami arra engedne következtetést hogy szopom az ujjam.Csak az tudja aki látja.

2008. márc. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Hú, szerintem azért az furcsa, ha egy felnőtt szopja az ujját!!! Most megijedtem, mert az én 5,5 éves lányom is ujjszopós, de csak akkor, ha fáradt, vagy szorong. Egyelőre még nem zavar, azt tudja, hogy el kell hagynia, mert néha beszélgetünk erről. Erőltetni nem érdemes, én például arról nem tudok leszokni, hogy rágom a szám, ha ideges vagyok. Akkor egy gyerektől sem várom el, hogy leszokjon arról, ami számára életel eleje óta megnyugvást okoz. Egyszer csak abbahagyja.
2008. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Sziasztok.30 évesen,én is szopom az ujjam,bár már csak este,akkor ha nagyon fáradt vagyok.A páromat egyáltalán nem zavarja,fogproblémáim meg nem voltak.Valaki a haját tekergeti elalvás közben,valaki meg rongyot szorongat...Na és... :-) Régen,kiskoromban az apám meg a barátnője mindenáron le akartak szoktatni róla,bekenték krémmel ,pirospaprikával stb. Ha nem kell neki,úgyis elhagya,ha meg igen lehet rájön nagykorában.Szerintem eröltetni egyáltalán nem tanácsos,max.dacból is szopni fogja.
2008. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
a kisfiam vagy 6éves koráig szopta.mikor letette a fejét ment az ujja utána.ovis korába már ciki volt.nem erőltettem és abba maradt.
2008. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Adjj neki időt, le fog róla szokni!
2008. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Nah azt megnezem mikor szokik le rola a nagynenem 18 eves koraig szopta az ujjat az egyik 13 eves baratnom mai napig szopja az ujjat!Nem hiszem hogy letudnad szoktatni!
2008. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Hiánypotló! Szüksége van rá.Megnyugtatja,biztonságot ad neki.Szerintem hagyni kell.Ha már nem lesz rá szüksége ő maga fogja abba hagyni.
2008. máj. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!