Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív gyerekkel szemben...

A hiperaktív gyerekkel szemben mik lehetnek a reális elvárások? Ugyanazt a viselkedést elvárjhatjuk tőle, mint a többiektől, vagy a képességei korlátokat szabnak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert egyre több gondot okoz,hogy hiperaktív fiam társaságba,utcán,közösségben nagyon nem a mások által elvárt módon viselkedeik és ahogy egyre nagyobb annál feltűnőbb,hogy nagyon eltér a korosztályától elvárható átlagtól.Megtanulható számukra későbbi életkorban egy önkonroll a viselkedésük felett?Én hogyan segíthetem ezt azon kívűl,hogy folyton mondom neki,hogy mit hogyan kellene.
2011. márc. 14. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem szabad hogy mások véleménye téged izgason a gyereknek nyugot arcot kell mutatnod, türelmesen mindig mond el neki hogy viselkedjen másokal meg ne törödj.
2011. márc. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez nagyon sok mindenen múlik.Azt te is tudod hogy a hiperaktivitás nem feltétlen butaságot jelent.Ezek a gyerekek általában átlagon felüli intelligenciával rendelkeznek.A saját tapasztalatom az hogy időben kell szakorvoshoz vinni nem szabad megvárni míg kezelhetetlen lesz a gyerek,és ha kell mármint ha javasolják kell gyógyszert adni időben.Én sajna sokáig vártam a gyógyszerrel,mert féltem tőle,de ha időben elkezdtük volna sok csalódástól,kirekesztettségtől megóvhattam volna.Nagyon nehéz eldönteni mit tegyünk,hogyan kezeljük,mikor kellene szigorúbbnak lenni,mikor engedékenyebbnek.Egy biztos,gyógyszer,pszichológus,fejlesztés!nélkül nem sok esélyük van.Ezek az én tapasztalataim,és egy küzdelemmel teli iskolaélet is.
2011. ápr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!