Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ütöget a tesóm, és anya...

Miért ütöget a tesóm, és anya mér úgy reagál rá, mintha ő (tesóm) kivétel lenne?

Figyelt kérdés

a tesóm minidg ütöget ő 2 éves fiú, én pedig 14 lány. folyamatosan bánt, amikor elmegyek mellette megcsap, harap, húzza a hajam, ha az ágyon mellé fekszem. milyen módszerrel kellene leszoktatni erről? anya mindig azt mondja, hogy menjek ki a szobából, és ne foglalkozzak vele, de van hogy tesóm utánam jön és játéknak veszi az egészet, kerget. anyukám azzal jön, hogy még pici, és majd kinövi. de én már nagyon nem bírom elviselni. szeretek vele játszani, csak ne ütögetne mindig. meg vigyáznom is kell rá kéthetente 3-szor. vmi hatásos módszert tudnátok mondani? nagyon elegem van belőle. rosszul esik. segítséget kérek!!


különben volt már 2 kérdés amit kiírtam, de az nem sokat segített.


2011. máj. 19. 21:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb tényleg az ha elsétálsz 1-szer határozottan szólj rá hogy fejeze be ha nem sétálj el és hagyd figyelmen kivűl.
2011. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%
Erélyesen szólj rá, vagy önts rá egy kis hideg vizet, mikor ezt csinálja. Egyébként anyukád is hibás, mert kivételezik vele, és mindent megenged neki. Anyukádnak kellene rászólni, hogy ne csinálja.
2011. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

én is 14/l vagyok, és van egy 3,5 éves hugom... Ő most van benne ebbe a csapkodós-nyelvnyújtogatós-nagyonovis korszakban...

Próbáld meg „lefizetni”.:) pl. Ha jól viselkedik, nem bánt, adj neki jutalomból egy gumicukrot (persze csak ha már szokott olyat enni).

Próbálj meg viccelődni vele.. Pl. ha utánad megy a szobába, kapd fel és „repülj” vele vissza a helyére. Ha megint odajön, akkor mégegyszer.. A végén már ő is élvezni fogja és csak azért is odamegy.!!;)

Tudom hogy rossz érzés, de ne izgulj, ki fog nőni belőle... Előbb-utóbb.. Remélem tudtam valamit segíteni!

2011. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
oké. szóval, kisétálok a szobából ötlet is tetszik, meg a gumicukros is :D
2011. máj. 19. 21:36
 5/27 anonim válasza:
100%
23 éves vagyok, a bátyám kislánya 4 éves. Úgy fél éve volt a harapós, csipkedős, ütögetős korszaka. Először próbálkoztam vele "megbeszélni", mondtam neki, h ez fáj, neki is fájna, ha én csinálnám vele. Ez nem vezetett sikerre. Aztán azt mondtam neki, h akkor nem tudok legközelebb játszani jönni, mert fájni fog a csípés helye. Ez sem jött be. Aztán egyszer amikor véletlenül (ráadásul fele részben az én hibámból)"lefejelt", akkor elkezdtem sírni, mert annyira fájt. Akkor értette meg, h tényleg fáj, ha belém üt. Azóta ha megint rájönne az ütögetés, akkor kipréselek pár könnycseppet a szememből, és abbahagyja. Persze attól, h ez nálam működik, attól még nem bizti, h nálad is...
2011. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
én egy időben azt csináltam, hogy úgy csináltam mintha sírnék, de sztem ő is tudta, hogy csak csinálom, akkor minidg kinevet. de ha én is sírnék(rendesen)
2011. máj. 19. 21:54
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak mondd el ismét, hogy ez téged rettentően zavar és néha igenis fáj, és hogy most kell a sarkatokra állni amíg még nevelhető. mondd el neki, hogy nem akarod tovább tűrni, és szeretnéd, ha ő is partner lenne ebben neked. Szóljon rá, éreztesse a kicsivel, hogy helytelenül cselekszik az adott szituációban. Hogy ez nem játék, hanem igenis komoly dolog mást bántani.

Fogd meg a kezét amikor ütni készül és erélyesen, tekintélytprarncsolóan szólj rá, hogy NEM! Ezt lehet, hogy eleinte minden alkalommal huszonötször kéne eljétsznod, ezért kombináld valami figyelemeltereléssel, amivel kivonod az adott szituvból miután rászóltál. ez azért jó, mert így úgy fejeződik be az epizód, hogy ő ütni próbált, de nem ért célt, ergo nem az ő akarata érvényesült, a te tekintélyed nőtt, őt viszont még ki lehet vonni a hatalmi harcból ha nem adsz teret az adott szitu folytatásásra. Bármi jó figyelemelterelésnek, pl hallod? kóborkutyák vonyítanak, nézzük meg az ablakban-felkapod nézitek stb..., vagy felkapod és megpörgeted/repülőzted, vagy megcsikized, simizgeted, szeretetteljesen dögönyözitek egymást. Neki talán különösen fontos lenne, hogy bensőséges fizikai kontaktusba kerülhessen veled minél többször. Amikor csak lehet, vedd ölbe, öleld meg stb. És sokszor dicsérd, erősítsd meg ha kedves gesztussal fordul feléd, vagy csak úgy kis semmmi dolgokért is pl milyen ügyesen lépted át azt a küszöböt, pont mint egy tornász! tényleg, tudsz tornázni? gyere mutasd.. vagy milyen csinos vagy ebben a pólóban, nagyon tetszel... bármiért és sokszor kapjon tőled pozitív megerősítést.


az elfutás nem jó mószer, nem azt kéne erősíteni benne, hogy az agresszióval irányíthat. Kezerlni kell a problémát, és nem menekülni a konfliktus elől jelen esetben pont szó szerint értve. Fel kell venni a kesztyűt, és nyilván hatványozottan oda kell figyelni, hoyg milyen mintákat lát nap mint nap, és hogy vele vaon mennyire tisztelettudóan viselkedik a család, ő szokott-e kézrecsapást stb kapni. Mert ha őt magát rejtett v nyilvánvaló fizikai avagy érzelmi agresszió éri, akkor nem csoda, hogy valahol ugyanolyan kisülést produkál. gondoljátok át azt is, hogy vajon érte-e mostanában a szokásosnál több stressz esetleg, pl bölcsi, vg scslási problémák stb. A kicsik minden érzelmet azonnal levesznek, ha pl otthon a felnőttek idegesek mert a munkahelyen megdádázta őket a fünök, hiába nem szólnak a konkrét problmáról, és hiába próbálják a személyes kontaktus során ezt háttérbe szorítani, a gyerek érzi a feszültséget, nem tudja az okát, fusztrált és bizonytalan lesz ő is. Ezt csk egy példának hoztam, csak hogy gondoljátok át, mi lehet a viselkedése mögött.


Nem fogja kinőni csak úgy magától. Igenis foglalkozni kell ezzel a dologgal. Ne hagyjátok ,hogy ez a viselkedésminta rögzüljön nála, mert sok problémát fog okozni a szocializálódásában.

2011. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

anya azt mondja, van ennél nagyobb gondja is az életben. teljesen nem foglalkozik vele. azt mondja, hogy ő megtezs mindent, de ugye nem segít.

ez jó ötletnek tűnik amit írtál :) KÖSZI

2011. máj. 20. 07:35
 9/27 anonim válasza:
A "sírós válaszadó vagyok", amikor tetettem a sírást, de látta, h nem jön könny, akkor csak nevetett rajtam, mert úgy gondolta, h játszunk. Feltételezem a fájdalom és a könnycseppek közt megértette az összefüggést.
2011. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
igen feltűnt, hogy már ez a 3. kérdésed ezzel a témával kapcsolatban, de nem tűnik fel, hogy mindig ugyan azt a válaszokat kapod?..:@:@ szerintem keress egy másik fórumot és ott írd ki, mert már unalmas..
2011. máj. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!