Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen állapot okozhatja ezt...

Milyen állapot okozhatja ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Ha egy gyermeknek van néhány furcsa szokása,leginkább a megszokott dolgokhoz való ragaszkodás,vagy különben óriási kiabálást rendez.

A ruhaviseléssel is vannak gondok,minden irritálja.

A kommunikációval nincsen gondja,nem magába forduló,ellenkezőleg nagyon nem érzi a határt amikor már terhes a közvetlensége másoknak.Kirakós játékban verhetetlen,IQ-ja átlagos.

Veszélyérzete nincs.

MOzgásigénye nagyon nagy,figyelme tartósan nem tartható fent.

A figyelem központjába kerülve idegenek előtt erős szorongást érez.


2011. máj. 24. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha autizmusra gyanakszol, inkább vidd el szakemberhez.

Hány éves kisgyerekről van szó?

2011. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Voltunk szakembernél,egy igen bizonytalan pszichológusnál,aki a gyermeket csak 1-2 x látta,ellenben én és a férjem jártunk hozzá hosszasan,hozzáteszem semmi családi,párkapcsolati problémánk nincsen.Csodálkoztunk,hogy ránk kíváncsi.


A pszichológus szerint figyelemzavar a diagnózis,azt hozzátette,hogy ő gyakorlatilag nem diagnosztizálhat.

Egy alkaalommal elküldött bennünketa gyerekkel gyermekpszichiáterhez is aki csak nevetett,hogy"Ó ha tudná én milyen eseteket látok,ne izguljon semmi komoly,egy kicsit eleven ,ennyi".

2011. máj. 24. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg csak izgága. Mennyi idős?
2011. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pár éves gyereknél ez normális. Be nem áll a szája, üvölt ha nem kapja meg a kedvenc plüssét, 20 percnél tovább nem figyel mert ebben a korban nem is tud. A veszélyérzet idővel alakul ki ezért kell a szülönek vigyázni.
2011. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én leszek a harmadik, aki kéri, hogy kedves kérdező, kérlek, jelezd, hány éves a gyerkőc. :) Ez szól minden kérdezőnek, aki gyermekről tesz fel kérdést, mert nagyon lényeges tényező.


Amennyiben 6 év alattiról van szó, semmi bajt nem látok ezen leírás alapján. Viszont hat év felett se jelent túl nagy bajt, de ilyen rövid leírás alapján -pláne látatlanban- nem igazán lehet biztosat mondani. Ha esetleg probléma lehet, akkor asperger szindróma a gyanúm, de az sem betegség, hanem egy tünetegyüttes, aminek része pl. hogy egyes dolgok terén a gyermek átlag feletti képességekkel bír (pl. elemzőképesség, megfigyelőképesség), míg más téren átlag alatti (pl. szociális készségek). Az asperger szindróma egyébként az autizmus egy enyhébb fajtája, és hangsúlyozom:

nem betegség, de mégis korrigálni szükséges bizonyos fajta, jótékony , empatikus nevelési módszerekkel.

ISMÉTLEM: ILYEN RÖVID LEÍRÁS ALAPJÁN NEM LEHET TUDNI BIZTOSAT, VAGY-E EGYÁLTALÁN BÁRMIFÉLE PROBLÉMA. :)

Tehát én most NEM MONDTAM SEMMIFÉLE DIAGNÓZIST, csupán csak sejtést. Említetted, hogy elvitted gyermekpszichiáterhez; ha ő azt mondta , nincs baj, akkor pláne megnyugodhatsz, ugyanis inkább az jellemző a pszichológusokra, pszichiáterekre, hogy OLYKOR az egészségesre is valamiféle lelki bajt diagnosztizálnak, anyagi okokból; tisztelet a kivételnek.

2011. máj. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon autistásak a tünetek, de feltétlenül vidd el szakemberhez!!

2011. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!