Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy ismerősömnél autista az...

Egy ismerősömnél autista az első gyerek. Agresszív is. Hogy fogja fogadni a kistestvérét?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Nehezen. Az autista gyerekek eleve nagyon nehezen tűrik a változást. Már az is eleve felzaklatja, hogy folyamatosan sír egy baba, de hogy még többet is foglalkoznak a kicsivel...

Tudni kell kezelni a dolgot, mert nem egyszerű eset.

2011. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Nézd, én egy autista gyerek mellé nem vállalnék be szándékosan másik tesót.Így is egész embert, szülőt követel a nevelésük, nem kockáztatnék inkább, mert még kárt is tehet a kistesóban, és egy teljesen egészséges pszichéjű gyereknek sem tesz jót ha egy BETEG testvért nevelnek vele együtt.
2011. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Én nem nagyon értek a témához, de az előttem szólóval értek egyet abban, hogy én sem mernék egy 2.at bevállalni. Én tudok olyan családot, ahol a 2. gyerek is az lett.
2011. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem akarok vitát nyitni, de miért ne lehetne a szerencsétlen szülőknek egy egészséges gyereke is? Miért ítélitek őket örök kárhozatra csak és kizárólag az autista nevelésével? Ők is megérdemelnek egy kicsivel jobb életet, nem? És, ha az autista mellé születik egy egészséges, biztos, hogy egészen megváltozik a család élete akár, a jó irányba is.

Nem vagyok szakértője a témának, de gondolom most is kezelik az agressziót valahogy, hát ezután is fogják.

Egyértelműen az első válaszolóval értek egyet, nehéz lesz, de szerintem megéri.

Azt pedig, hogy hogy fogja majd fogadni a kistesót, még egy egészségesnél sem lehet tudni, pláne nem egy sérültnél.

2011. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az első gyermek beültetett baba volt. A második természetesen jött össze.
2011. jún. 20. 13:25
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Szomszédban van szintén egy autista kisfiú, aki verekedett, csípett, rúgott alig bírtak vele. Anyuka újra terhes lett, sokszor rohantak a kórházba, mert a kisfiú legalább hetente 1x hasba rúgta/ütötte. Rettegtek, hogy valami baja lesz a kistesónak. Megszületett a kislány teljesen egészségesen, megmutatták a fiúnak, mire az dührohamot kapott, mindent földhöz vágott ami a kicsié volt. Iszonyatosan féltek, hogy valami baja lesz a kislánynak, így mindig kulcsra zárták az ajtót, mikor a kislány egyedül volt a szobában. Egyszer nyitva maradt, olyan 3 hónapos lehetett a kicsi mikor a fiú bement és felvette a kislányt és kivitte a nappaliba, anyuka a konyhában volt. Észrevette és minden porcikájában remegni kezdett, megijeszteni nem akarta, nehogy nagyobb bajt csináljon, így inkább kikerekedett szemekkel figyelte a gyerekeket. A kislány sírni kezdett mire a kisfiú ringatni kezdte a kezében. anyuka majd elolvadt, hogy így láthatja a gyerekeit, aztán szép óvatosan odaosont és elkérte a kicsit pelenkacserére. Azóta eltelt 3 év. A fiú rengeteget változott JÓ IRÁNYBAN!!!! Már nem harapdál, nem rugdos, kezelhető, nincsenek dührohamai.

Anyuka elmondása szerint ha újra kezdhetné, ugyanígy csinálna mindent esetleg annyit, hogy előbb odaadja a kislányt a kisfiúnak, hogy még az a 3 hónap se legyen rettegés. Mindkét gyermek természetes úton fogant!

2011. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Bizony miért is ne lehetne még egy gyermekük.Nyilván a kisfiú nem a súlyosan sérült kategóriába tartozik,mert akkor a szülők nem mernék bevállalni a kistesót.Barátnőm kisfia autista,igaz enyhébb mértékben,de szerethető,tündéri kisfiú.Vannak területek,amiben okosabb kortársainál is.Kezelik őt rendesen,járnak fejlesztésre is.A kisfiú hét éves, lány testvére pedig öt éves.Imádják egymást,a normális testvér féltékenykedésen felül semmi gond nem volt,nem bántotta őt.Sokat játszanak együtt.Nem beszélve arról,hogy a kisfiúnak is jó,ha nem egyedül van,hanem van egy hasonló korú társa,a testvére.
2011. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

12:40

Az hogy valaki autista, az nem betegség...csak az emberek nem fogadják ezt el. Ebből nem lehet kigyógyulni, mint a betegségekből...

2011. jún. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fitos Emese (Mesi) válasza:
76%
Hát elég nehezen. Az én unokatesóm (lány,első szülött) állandóan üti-veri a húgát 1x egy kerti törpével is szájon vágta. Le kell foglalni PL.: futni vele, ugrálni össze vissza aztán a végén nem lesz sok energiája, hogy bántsa a kistestvérét!
2011. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont ettől félek, hogy bántani fogja. Az anyukára maradt az elsőszülött gyerek is, az apuka nem foglalkozik vele sokat. Nem is értem az ismerősömet, hogy tudta így bevállalni a másodikat...
2011. jún. 23. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!