Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom 14 éves lesz és...

A lányom 14 éves lesz és terhes, most ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
mit tegyek? a lányom még nincs 14 éves és terhes lett,persze azóta már szétmentek a fiúval...˛nem tudtam megtanítani a lányomnak a felelőtlen sex ártalmait,de nem gondoltam h ien korán elkezdi.segítsetek kérlek mit tegyek?! tudom h rossz anya vagyok mert sokat dolgozok és sokat megengedek a lányomnak de rendebe akarom hozni a dolgokat csak legyünk valah túl ezen a babás dolgon
2008. febr. 24. 00:37
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
83%
hat ...ne hibaztasd magad...ez nem csak a te hibad...inkabb gondolkodj mi legyen akovetkezo lepes..ami nem egyszeru..megtartjatok?hiszen neki meg tanulnia kene elotte az elet..engem 2honap valasztott el a nagykorusagtol es attol hogy egyedul dontsek en is terhes lettem ..anyam szoszerint elrugdosott aboruszra,akkor nagyon utaltam de evek uatn megkoszontem neki hogy nem tettem tonkre az eletem,mert afiu engem is elhagyott..
2008. febr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak magadat kellene olókolnod, ugyanúgy hibás a lányod is és a volt barátja is. Hidd el, hogy nagyon sok dolgot tud már anélkül, hogy te bármit is mondtál volna neki. Nekem sem beszélt soha anyukám ilyen dolgokról, és én sem kérdeztem őt, de magamtól rájöttem, hogy mi hogy van. Mostmár biztos, hogy megtanulja egy életre, hogy mi az a felelősség. Akarja ezt a babát? Mert ha még nem késő, akkor el lehet vetetni, persze ezt a lányoddal jó alaposan át kell beszélni. Vagy örökbe is lehet adni, nagyon sok nő szeretne anya lenni, de nem lehet... De ha most vállalja a felelősséget, és ebben te segítséget nyújtasz, megpróbáljátok elfogadni a helyzetet, akkor közösen felnevelhetitek. Bár szeritnem még nagyon fiatal, előtte az egész élet, még tanulni kellene.
2008. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
33%

En tudom, hogy azt kerdezted "ilyenkor" mit tegyel...

Hat, ha nem keso vidd el abortuszra. Ha tul keso, talalj valami megoldast ahol orokbeadhato a gyermek.

Vagy szepen megmarad a gyermek a csaladban es a kislanyod is gurizhet legalabb annyit mint te es minimum 30 eves koraban o is nagymama lesz...grrrrr. De meg is erdemli. Gonosz vagyok? Nem tudom!

De ha en a helyedben lennek ugy megvernem, hogy 18 eves koraig ra sem merne nezni egy farokra sem!

2008. febr. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van egy ismerősöm, aki 14 évesen szült, már 30 felett van, van egy gyakorlatilag felnőtt gyereke, akit elég szépen felnevelt, mellette tanult és dolgozott is. Ilyen is van, de ehhez nagyon komoly családi háttér kell. Nála szerintem nagyon jól oldották meg a szülei, az első években rengeteget segítettek (kellett is, hiszen még ő maga is gyerek volt), aztán fokozatosan engedték el a kezét.

Én nagyon ellenzem az abortuszt (bár tény, hogy ez a legegyszerűbb, leggyorsabb megoldás, de ha az életvédelmet nem veszem számításba, számomra akkor is olyan megoldásnak tűnik, amiből nem biztos, hogy megtanulja, milyen felelőtlen volt. HIszen, ha ilyen gyors, egyszerű megoldás van...?), ha én kerülnék ilyen helyzetbe, én leülnék a lányommal beszélgetni, elmondanám, hogy van rá (nem egészen) 9 hónapja, hogy átgondolja, hogy kéri-e a segítségemet a gyerek felnevelésében (ebben az esetben valószínűleg én lennék a gyerek gyámja, mivel az anyja még kiskorú), vagy örökbeadjuk. Eddig felelőtlen volt, most az övé a döntés felelőssége. Nagy döntés, amiben segítek dönteni, de a végszó az övé. Közben keresnék családsegítőt, ifjúságvédelmist, aki segít bármelyik esetben. Ha az örökbeadás mellett döntünk, arra az esetre már jóelőre felvenném a kapcsolatot azokkal a szervezetekkel, akik ezzel foglalkoznak (vannak olyanok is, aholnyílt örökbefogadást is lehet kérni és utána tartani a kapcsolatot a gyerekkel). Hogy velük időben kapcsolatba kerüljünk, az is nagyon fontos, mert ha nem marad nálunk a baba, tudnunk kell, hogy minél hamarabb jó helyre kerül, ezért ezzel nem szabad húzni az időt.


Ez az én véleményem. Én ezt tenném. Nem könnyű helyzet, az biztos. Sok-sok erőt és türelmet, kitartást kívánok!

2008. febr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
89%

Mi, a férjem és én, tutira az abortusz mellett döntenénk.Ha 20 éves korában döntene úgy hogy a vakvilágba beleszül egy gyereket egy trógernak,akit 2 hónapja ismer,se lakás se semmi...no akkor is megprbálnám lebeszélni róla.

Bár én 13 évesen még a hugommal babáztam és nem a fiúk után rohangáltam.A szex meg eszembe sem jutott.Mint rájöttem,a csoporttársaimmal beszélgetve sokaknak még fel sem állt,de már a puncit akarták...

Vannak itt jó,örökbeadós és felnevelős konsrukciók is...Azért azzal mindenképpen számolnod kell,hogy a gyámügy is körbe fog nézni a portátokon.A szakításon meg nem is csodálkozom.Amúgy ha a fiú elmúlt már 14 akkor csúnyán az orrára koppintanak,mert a lányka még nincs annyi.

2008. febr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
41%

nem a lányod lesz az első,de az utolsó sem, aki 14 évesen terhes...hiába sulykoltad volna a fejébe,h a szexnél védekezzen, ha ő nem akarja nem fog védekezzni...általánost ki járta már?

majd megy esti gimibe, és tanul ott...anyagi háttereteket nem tudom,de ha lehet tartsátok meg a picurt..apucit meg szépen felelősségre vonám, és kérném a gyerektartást is...

2008. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
nem a lányom még általános iskolás. az exe meg egy nagyon elzülött családból való,rendes gyerek nekem semmi gondom nincs vele csak szerintem még nem is tudja h mi van a lányommal és szerintem nem is hinne neki.az annyát meg soha nem lehet sehol elérni mert külföldön tartózkodik.
2008. febr. 24. 10:54
 8/59 anonim ***** válasza:
77%
Én abortuszra vinném el. Ha már pl 16-17 éves lenne, akkor talán meggondolnám, de 14 évesen NE szüljön még babát! Ez az én véleményem!
2008. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
67%

Ebben az egészben az a legszomorúbb, hogy más meg szeretne nagyon kisbabát, neki meg nem sikerül...

Döntsön a lányod, ne legyen feltétlenül abortusz a vége, mert lehet, hogy utána már sohatöbbet nem lehet kisbabája..

2008. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz döntés előtt álltok..általánost nem fejezheti be előre hozott vizsgákkal vagy valami?? tanárnőjétől érdeklőd meg..

megmondom őszintén nem tudom a helyettekbe mit tennék,de még is csak egy életről van szó, és tényleg van örökbeadás is, előre megválaszthatjátok kinek akarjátok..

hát mikor én voltam ennyi idős kicsit mássabb volt a világ..pedig nem is olyan régen volt..

29 éves várandós anyuka

2008. febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!