Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy adott pszichológiai...

Ha egy adott pszichológiai kórkép több eleme ráillik a gyerekre, de nem mind, akkor mi van?

Figyelt kérdés
jelen esetben a hiperkinetikus magatartászavar. némelyik nagyon is passzol, egypár viszont nagyon nem. tudom, vigyem el szakemberhez...jártunk korai fejlesztőbe majdnem 2 évig, ahol most már midnent rendben levőnek találtak, én mondjuk enm....mindenesetre júniusban kellett menni utoljára. (egyébiránt a hiperkinetikus szindróma szóba se került mint diagnózis ott, igazából semmilyen diagnózis nem volt). és finoman szólva aggódom, mert más a gyermekem, mint a többi, ez nyilvánvaló, hiába a fejlesztés.
2011. aug. 3. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell laikusként ilyeneket nézegetni. A szakember jobban tudja, mint te. Vidd el, nézesd meg, hogy megnyugodj, de szerintem bemeséled magadnak..
2011. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
bemesélem? hm. nos, a kislányom az összes, genetikailag hajlamosító tényezőn kívül sajnos rendelkezett azzal, ami kiváló háttere ennek a betegségnek, úgymint nehéz elhúzódó szülés, oxigénhiány, súlyos sárgaság születés után , nekem magas vérnyomásom volt a terhesség végén, ill. terhességi diabéteszem, ugyan szedtem rá dopegytet, és diétáztam...2650 grammal született, 40+2-re...irritábilis, sokat síró kisbaba volt, a legkisebb kényelmetlenság is nagyon kiborította. ma már jobban viseli (2,5 éves), de alapjában iszonyú érzékeny. és: furán beszél, zaklatottan, a viselkedése is ált. zaklatott, izeg mozog gyakran, ellenáll a szobatisztaságnak- ez mind ráillik. viszont: nem agresszív, tud néha csendben magának játszani, bár nem az a jellemző, inkább az, hogy egyfolytában szövegel emeltebb hangon a normálisnál , ez szintén a hiperkinézis jellemzője (mint ahogy az is h viszonylag kéősn kezdett beszélni, 2 éves 3 hósan), és furcsán mozog, mikor fut,. nem úgy mint a korabeliek, kicsit öszerendezetlenül, bár már egyre gyakrabban esik el. gyakoriak az apróbb balesetek, meg a figyelmetlenségek. nem jól tud beilleszkedni gyerektársaságba, mondhatnám sehogy, és nem viseli jól az idegen helyezeteket. nagyon irritábilis a mai napig, és ha nem a megfelelő fegyelmezési módszerrel kezelik (türelmes magyarázás), akkor nem érni el semmit 8eamiatt az apjával ált. sírás a vége, ő ui. ezt nem képes látni). ha velem van,m jól fegylemezhető - bár nagyon nyugtalan, zaklatott akkor is, ha épp szót fogad, ez sem jellemző a hiperkinézisre. ez kicsit sztem túlmegy a bebeszélés kategórián.
2011. aug. 3. 15:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Most nem bántani akarlak, de miért akarsz mindenáron ráhúzni a gyerekre egy betegséget? Igen, vidd orvoshoz ha nyugtalan vagy oké, de vannak olyan gyerekek akik alapjában vége idegesebb természetűek és mindegyik gyereknek a türelmes beszéd a legjobb fegyelmezési módszer. A legtöbb ennyi idős anyás, és nehezen illeszkedik be, mert a gyerekek ebben a korban még nem egymással játszanak, csak egymás mellett.

Van valami kirívó a magatartásában ami miatt ennyire aggódsz? Tényleg nem bántani akarlak, csak szeretném, hogy tudd, nem minden érzékeny gyerek beteg.

2011. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, de még csak 3 hónapja beszél, ne várj csodákat! Meg szerintem elég sok 2,5 éves gyerek nem szobatiszta, én fiam is 3 múlt egyik napról a másikra, előtte szóba se jöhetett bála. 2,5 éves, olyan kicsi. Gyerektársaságba ekkora gyerekek többsége nem illeszkedik be, ezzel sincs semmi gond. Ők még magukba játszanak.

Írod a magyarázást, hát az én kisebb fiam 2 múlt, de annak én magyarázhatok, nála jelenleg semmi nem hat, dacol ezerrel. Volt, hogy rácsaptam a kezére, kb 2 órán át sértődötten üvöltött. Magyarázást meg úgy teszi mint aki fel se fogja. Ez is jellemző a korra.

Ne akard megbetegíteni, ne képezz minden jellemzőre egy betegség tünetét. Hisz amiket leírtál szerintem átlagosak. Akkor írod a futást, látnád az enyémet, úgy dobálja a lábát hogy mindig azt nézik mikor repül el...:)

Az, hogy nem nyugodt természetű még nem azt jelenti, hogy problémája van. Van aki idegesebb, van aki sír mindig, van akit szó szerint besző a pók ha leül.

Persze ha úgy érzed, vidd el neurológushoz, ő orvos, majd megmondja.

2011. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ilyen pici korban nem szokták diagnosztizálni ezt a problémát,három éves kor táján is csak a kirívóan súlyos eseteket lehet biztonságosan megítélni. Ha aggódsz a gyerek fejlődése miatt, fordulhatsz a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői Bizottsághoz (megyénként és a fővárosban működik), a Beszédvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz, a gyerek három éves korától a Nevelési Tanácsadókhoz,vagy kereshetsz alapítványokat pl. BHRG, ők tervezett szenzomotoros tréninget biztosítanak; Gézengúz alapítvány; meg biztos van még egy csomó.

Azért nehéz ez a kérdés, mert olyan gyerek akinél egy-egy ilyen szűrőeljárás valami elmaradást nem mutat ki, szerintem a földön nincs, de mégsem kell mindenkit intenzív fejlesztésben részesíteni. Különösen aggályos, ha valaki megvizsgál egy gyereket, diagnosztizálja a problémát, majd felajánlja a sokezer forintos foglalkozást amit az ő cége biztosítana heti akárhány alkalommal. Szóval állj kritikusan a kérdéshez!

2011. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tök àtlagos, visszahúzódó, érzékeny gyereked van. Csak Te igy nem bírod elfogadni, biztos egy tökös, bátor, barátságos, mindig mosolygós, ezer mondókát szavaló gyereket képzeltél magadnak 2,5 éves korára. Inkább szeretsd nagyon, és ne az elvárásaidat tukmáld a kis fejébe. Ő ilyen. Kb mint az én 2,5 éves fiam. Amióta elfogadom, hogy ilyen a természete és nem idegorvoshoz való eset, sokkal kezelhetőbb!
2011. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az anyuka félelmei nagyonis reálisak...

Akik nem szembesültek hasonló problémával amikkel ők idáig azok könnyedén kicsinylik le az aggodalmait.

Az anyuka úgy érzi nem teljesen van rendben a gyermeke,általában a szülők ezt megérzik.


Már csak a megnyugvásod érdekében is felméretném szakemberrel.


MI tegnap voltunk TSMT terapeutánál a figyelemzavaros kisfiammal,sajnos sokkal rosszabb lett az eredmény mint amit én gondoltam,valahogy arra számítottam,hogy majd meggyőz,hogy minden rendeben van,ehelyett a felmért 5 területből 3 rémesen rossz eredményt hozott,a másik kettő is jelentős fejlesztésre szorul.


Azt hozzáteszem,hogy a nevelési tanácsadó pszichológusa szerint nem kell ennek a gyerekenek semmiféle fejlesztés,csak szeresse anyuka...


A TSMT terapeuta,gyógypedagógus szerint nagyon-nagyon szükséges a fejlesztés ,de még időben vagyunk 5 évesen.

2011. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És ez mi, utolsó, kifejtenéd nekem? hol lehet ilyen, mit csinálnak, mire jó?
2011. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az adott pszichológiai kórkép.

Mert például hiperaktivitás esetén, ha jól emlékszem, legalább fél éven keresztül, az élet összes helyszínén, az összes tünetnek meg kell lennie, hogy valakiről azt lehessen mondani, igen ő hiperaktív.

Autizmusnál, Aspergernél csak a tünetek egy része jelenik meg, a barátnőm kislányánál azt mondták autista, tünetek nélkül, de vigyázzanak, mert ha sokk éri a kislányt, akkor meg fognak jelenni a klasszikus tünetek.


Egyébként én azt mondom, nem jó otthon diagnosztizálni, különösen azért nem, mert beleshetsz abba a hibába, hogy minden tünetre találsz példát, ami egy egészséges, normális gyerek esetén is megtörténik.

2011. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2011. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!