Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy Tanitsam meg a lányommal...

Hogy Tanitsam meg a lányommal hogy idöbe lefeküdjön este?

Figyelt kérdés
Az én lányom 19 hónapos.Amióta elkeztünk épitkezni itthon azóta sajnos nem alszik 3 órát csak 1órát max.Kicsi korától 3 órákat aludt délután de most meg már nem.Estére meg nyügös lesz és fáradt.És ha fáradt akkor nehezebben alszik el és van hogy 11-ig fent van és akkor alszik el.Talán megkéne probálnom ugy hogy minden nap meg fürdetem legkésöbb fél 7-kor és ugy lefektetni 8-kor?
2011. aug. 13. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy-úgy. Előbbi időpontban legyen a fürdetés, hogy az a "felesleges tombolás" még idejében lecsengjen. Egyébként ez a "minél fáradtabb avgyok, annál nehezbben alszom el" korszak sokáig fog még tartani, aztán bejön a dackorszak is mellé, hogy "tudom, hogy álmos vagyok, de csakazértse". Szóval fél7-7kor fürdetés, szerintem.
2011. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de mondjuk az is eszembe jutott, hogy még a 9 óra se egy olyan kései időpont (relatív), kitolhatod a fürdést 7 utánra is akár. Szóval ki kell tapasztalni. (Egyébként -személyes tapasztalatom szerint- nyáron nehezebb is altatni őket, mert nem sötétedik be "korán". )
2011. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egy 19 hónapos gyerek napközben nem, vagy legfeljebb egy órát alszik, annak este 8 körül már bőven ágyban van a helye. Ugyanis annyira elfárad, hogy - bármilyen furcsa - a fáradtságtól nem tud elaludni.Próbáld meg úgy szervezni a napját, hogy mielőtt fürdéshez készülődtök, már inkább "nyugis" játékok legyenek (mese, könyvnézegetés, a játékok "lefektetése" ) ne ugrálós, pörgős. Fürdés után pedig, letompított fénynél, már csak olyasmi legyen, ami nem kelti fel túlzottan az érdeklődését, inkább megnyugtatja, elálmosítja.
2011. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tegnap megprobáltam már 8-kor elaltatni de csak üvöltött kapálozott.Ráadásul még korábban kelt fel reggel 6-kor.Ez nem baj?
2011. aug. 14. 07:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. Az alvás - általában - nem a gyerekek kedvenc időtöltése. Reggel 6 órás ébredés, teljesen normális egy ilyen idős kisgyerektől, aki átaludta az éjszakát. Ha kellően kimozoghatja magát délelőtt, akkor ebéd után, biztosan elálmosodik annyira, hogy legalább 1 órát aludjon. Szerintem próbáld tartani ezt a "menetrendet". Ha ebéd után nem alszik, akkor este 8-kor fekvés. Ha szunyál egy sort, és látod rajta, hogy nincs nagyon elfáradva, akkor esetleg(!) 1 órával odébb tolhatod a fürcsit és fektetést. Ha ordít, és kapálózik nem baj. De ha egyszer ágybadugtad, ne engedd már ki, mert akkor csak annyit "tanítasz" meg neki, hogy ha kitartóan üvölt, nem kell időben lefeküdni. 1-2 hét alatt, hozzá fog szokni, hogy fürdés után szöszmötölhet még az ágyában, de a napnak vége, és aludnia kell.
2011. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez kínlódás, mert az én gyerekeim is fél hétkor vacsoráznak, van hogy addig míg eléjük teszem alig marad nyitva a szemük, felviszem fürdeni-mosdani őket, fogmosás, pisilés és mint akik akkor ébredtek olyan virgoncak.


Első körben figyeld meg, hogy mikor jut a holtpontra, mert biztos van egy pillanat, amikor igen. Ha azon túljut, akkor már 11-ig nem fog aludni.

Viszont általában ez a holtpont 6 óra, ami esti alváshoz korai, délutánihoz meg késői.

Egyébként megpróbálhatod nem direkt, hanem indirekt módon az alvás felé terelgetni, olyan dolgokat csinálni amitől elálmosodik és elalszik.

2011. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 16 hós.reggel negyed 8 kor keünk kb 10-11 fele alszik 1 et és este 8 kor már fáradt nagyon akkor fekszünk le.tv lekapcs és alcsi.:)
2011. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!