Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan érjem el, hogy jobban,...

Hogyan érjem el, hogy jobban, kevesebb szóra figyeljen ránk?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiunknak oly sokszor kell elmondani, kérni tőle dolgokat, mire végre elkezdi, majd kérni, hogy folytassa, s mire végre be is fejezi.

Vannak ötleteitek ?


2011. aug. 26. 02:36
1 2 3
 1/23 sas15 válasza:
50%
engem kiskoromba vesszővel fenyegettek...de csak 2szer kaptam vele eleinte
2011. aug. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Milyen dolgok ezek, amire ennyit kell biztatni?
2011. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges,hogy van egy enyhe figyelemzavara???

Rájuk jellemző,hogy szinte meg sem hallják,vagy ha mégis akkor nem hajlandóak megtenni,csak hosszas kérlelésre,vagy ha érzik,hogy a szülő türelme elfogyott.


Semmiképpen nem javasolnék emiatt erős bűntetést,határozottságot,következetességet,de ugyanakkor sok-sok türelmet kitartást is,idővel javulni fog a heyzet.


Oviban szót fogad?

2011. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Az,hogy arra is kérni kell,hogy folytassa szintén figyelemzavarra utal,mert ők igyekeznek a feladathelyzetből kivonni magukat,nem csinálják végig a megkezdett tevékenyésget.


Lehet,hogy melléfogtam,de én erre tippelek.

2011. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Melyek a figyelemzavar tünetei?

Ha az alább felsorolt tünetekből hat, legalább fél éven át jellemző a gyerekre, akkor valószínűsíthető a figyelemzavar. Természetesen figyelembe kell venni a gyermek korát: tünetnek az számít, amiben a gyerek kortársaihoz képest tartósan és jelentősen különbözik. Egy tünet akkor jellemző a gyerekre, ha az adott viselkedés gyakran fordul elő.

Nem figyel megfelelően a részletekre vagy gondatlan hibákat követ el az iskolai és egyéb munkában vagy más tevékenységben

Nehézséget jelent a figyelem megtartása a feladat- vagy játéktevékenységen belül

Úgy tűnik, nem figyel, amikor beszélnek hozzá

Nem követi az utasításokat vagy nem fejezi be az iskolai és egyéb munkákat

Nehézsége van a feladatok és a tevékenységek megszervezésében

Elkerüli, nem szereti vagy ellenáll az olyan feladatoknak, amelyek tartós értelmi erőfeszítést igényelnek

Elveszti a feladatokhoz vagy tevékenységhez szükséges dolgokat

Külső ingerek könnyen elvonják a figyelmét

A napi tevékenységben feledékeny

2011. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha az én fiamról írtál volna! :)

Engem is nagyon tud zavarni, hogy nyolcvanszor kell elmondani neki néha dolgokat, mire elkezdni, de ez nálunk úgy néz ki, hogy igen sokat beszél a gyerek, úgy látom, hogy egyszerűen ilyenkor azzal van elfoglalva, ami épp a kis fejében jár, és tényleg nem hallja meg a kérést. Na nem arról van szó, hogy belevágok a mondókájába, igyekszem mindig türelmesen kivárni, hogy befejezze, ha valamit épp csinál, akkor szólok neki, figyelmeztetem, kérem, hogy fejezze be „lassan”, mert pl. el kell indulnunk valahova.

Viszont azt vettem észre, hogy ha motivált, akkor secperc alatt elvégzi a dolgot. Pl. ha át kell vennie az oviban reggel a benti cipőt, és közben megérkezik „Pistike”, akkor ez annyira elvonja a figyelmét, hogy van, hogy leveszi a kinti cipőt, majd visszahúzza. De ha Pistike már épp menne be, hogy megmutassa a többieknek a valamicsodácskáját, és ez őt is érdekli, 3 másodperc alatt átöltözik.


Nem hinném, hogy figyelemzavaros, mert az őt érdeklő dolgokkal órákig képes pepecselni, csak az ilyen hétköznapi tevékenységekre nehéz rávenni.

Nekünk az óvónők azt ajánlották, hogy legyen pár olyan feladat otthon, amit rendszeresen neki kell megcsinálni (pl. reggel beágyazás, pizsama összehajtása), és azt mindig követeljük meg. Hát, nem mondom, hogy ez könnyű ügy. :)

A „házi gyerekpszichológusunk” szerint ez nem kóros figyelmetlenség, inkább életkori sajátosság, türelem és következetesség a nyerő (mint mindig), de bevallom, nem jutottam még sokra ezzel.

2011. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat !


Gyere mosakodni, öltözz fel, játékokat pakold el ilyesmik, csakis olyanok amit már megtud csinálni, semmi több.


Én is gondolom, hogy lehet, hogy van egy kis figyelemzavara. Az zavar, hogy még iskolaelőkészitőben sem javasolták, hogy nézessük meg, pedig látványosan a kártyáján maguk jelölgették be, hogy mindenben nagyon jó, kivéve a kitartása, figyelme, lekötöttsége ilyesmik.

Én is olvastam amit irtatok, sőt még azt is, amit utolsó írsz, hogy ami viszont érdekli őket arra nagyon, és sokáig is tudnak figyelni. Ettől még meg lehet a kis zavaruk.

Úgy néz ki hallgatok az ösztöneimre és megnézetem, nem szeretném, ha elnaggyáznánk, lekezelnénk főleg esetleg tanárok az ügyet. Az zavarta a tanárokat, hogy egyébként attól, hogy úgy csinál, mint aki nem figyel, nagyon is tudja a dolgokat. Esze a helyén van, ezek szerint figyelni is tud mégis, de ez a dolgok megcsinálásához való viszonyulása igen zavaró.

Egyszer kaptam üzit a tanártól, hogy 2O percük volt megoldani egy feladatot, haza is küldte. Első próbára nem jutottunk semmire, 1O perc múlva mondtam, jó majd később. Aztán viszont úgy elkaptam véletlen, hogy 1 perc alatt lezavarta.

2011. aug. 26. 15:09
 8/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lusta, nem? Próbáld meg, hogy ha hívod fürödni, de nem indul el, szó nélkül fogd meg a kezét és vezesd a fürdő felé. Vagy pl. játék elpakolásnál adj neki két percet, hogy neki álljon (ha van vekker, állítsd be ha csörög akkor el kell kezdenie pakolni) és ha nem teszi, mondd neki, hogy jó, amit te pakolsz el, az megy a szekrény tetejére/kukába/mamához/... Igaz az enyém csak 3 éves, de ezekben az esetekben ezeket csinálom.
2011. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ha a kedves anyukában is felmerül a figyelemzavar akkor megfelelő szakemberrel kell megnézetni a gyermeket,gyógypedagógussal például.


Azért gondoltam figyelemzavarra,mert a kisfiam szintén ugyanezeket csinálja,nem akar öltözni,nem akar öszepakolni és ez gondot okoz az iskolában is.

A felmérő gyógypedagógus mondta ki először,hogy nem azért nem akarja csinálni,mert engedetlen,hanem figyelemzavara van.


Viszont a nevelési tanácsadó pszichológusa hosszas odajárás után vallotta be,hogy ő nem diagnosztizálhat,oda nem volt érdemes járnunk.


Az iskolában nem mindegy ,hogy tudott egy gyermekről,hogy van egy kis figyelemzavara,vagy pedig folyton türelmetlenek vele és azt mondják rá,hogy nem akar jó lenni,azért ilyen,nem tudatos viselkedésről van szó,egyszerűen kerülik a helyzetet ami koncentrációt igényel,mindez nem függ össze az IQ-val,okos értelmes gyerekek ettől még.

2011. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"gyere fürdeni, öltözz fel" ezek nemszeretem feladatok egy hatéves számára. Sokkal érdekesebb dolgokkal van elfoglalva. Nyilván a feladattudata is kialakulatlan még, ez normális egy hatéves fiúnál.

Ha valamire meg akarod kérni, menj oda hozzá, bizonyosodj meg róla, hogy figyel, és mondd meg, mit csináljon, és mikor. (most, a mesefilm végén, amikor csörög az óra, stb.)Ne könyörögj neki folyamatosan, figyelmeztesd egyszer, aztán pedig legyen valami következménye az időhúzásnak. Ha nem indult fürödni, nem marad idő az esti mesére, vagy csak egy rövidre. a játékokat elpakolod te, de el is zárod egy időre. Veszekedni nem kell, az csak fölöslegesen rontja a hangulatot, a kisfiad meg úgyis megszokta már, hogy elengedje a füle mellett.

Jutalmazhatod is ha "első szóra " engedelmeskedett. Lehet hogy elég a szóbeli elismerés, vagy kiragasztotok egy papírt a szobájában, amire csillagokat gyűjthet, és ha összejött valamennyi, teljesülhet egy kívánsága. A választékban előre meg kell állapodni, a soron kívüli nyalóka vásárlástól a "sakkozás apával"-ig terjed a skála, persze ezekhez nem ugyanannyi csillagot kell gyűjteni.

Ez a jutalmazós rendszer egyébként más "jóságokért" is bevethető pl. fegyelmezetten kibírt egy unalmas vásárlást, valami rendkívüli házimunkát végzett, meg ilyenek.

2011. aug. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!