Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? 4 éves kisfiam...

Mit tegyek? 4 éves kisfiam annyira féltékeny a kistestvérére, hogy elviselhetetlen. Folyton üti, nem engedi semmivel játszani, hisztizik. Már pszichológusra gondoltam, mert az őrületbe kerget, ma is egész délután állt a bál.

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Majd kinövi.Türelem, neki is nehéz...
2011. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ahogy nő a kistestvér, annál rosszabb a helyzet, egyszerűen szörnyű. Már otthon sem nagyon akar lenni, mindig a mamához akar menni, mert ott csak ő van. Ma is egész délután kiabáltam vele, mert már elszakadt a cérna, most meg nagyon lelkiismeretfurdalásom van.
2011. szept. 2. 22:07
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Türelem türelem türelem. Valóban neki is nagyon nehéz. Ha kiabálsz vele, az nem segít, csak még jobban ront a helyzeten. Nem szabad agresszíven reagálnod, próbálj higgadt maradni. Beszélgess vele, szeretgesd még többet.
2011. szept. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy türelmesnek kell lennem, de nagyon nehéz, mert hirtelen természet vagyok, magamat is próbálom átnevelni, de amikor már többedszerre veri meg a kicsit, begurulok.
2011. szept. 2. 22:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a pici? Gondolom egyedül nem hagyod őket. Nem szabad hagyni, hogy bántsa a kicsi a picit. A kicsi talán úgy érzi, hogy elvette tőle az anyukáját a pici tesó, s így próbálja felhívni magára a figyelmet. Még több szeretet adni neki, s bevonni otthon a dolgokban, hogy hadd segédkezzen. Le kell foglalni.
2011. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A kicsit vidd a nyagyihoz addig legyél a nagytesóval,

ne egyszere altasd öket amig alszik a kicsi játsz a másikkal, ha oviba jár pár hónapra esetleg vedd ki vagy csak délig legyen bent.

Ha látod hogy bántaná a kicsit tereld el a figyelmét, segitsen pelenkázni.

2011. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
1 éves a kisebbik. Nem hagyom őket egyedül, de egy másodperc elég egy taslira, hiába ülök ott én is. Ha hozzányúl a játékhoz, már hisztizik a nagyobb, pedig 1 építőkockával megelégszik a pici, de még az is sok. Ma ráadásul nem aludt délben a nagyobbik, gondoltam, hogy baj lesz.
2011. szept. 2. 22:42
 8/18 A kérdező kommentje:
Oviba jár a nagyobbik, de egész nyáron itthon volt velünk. Anyóshoz nemigen akarom vinni a picit, hosszú, hogy miért, az én anyukám meg messzebb lakik.
2011. szept. 2. 22:45
 9/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Próbálj meg higgadtan, egyformán foglalkozni velük!

2011. szept. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van ez? Mikor ő hároméves volt, a pici pedig újszülött, azt hogy viselte? Azért érdekel, mert nálunk is pont 3 év van köztük, a nagy imádja a tesót és hordja neki a játékokat, pedig csak 4 hónapos. Lehet, hogy később lesznek gondjaim? :S Szerintem ha kezdettől fogva nem szereti, hogy tesója van, addigra növi ki, mire a pici is beszél, és együtt tudnak játszani, addig csak egy plusz fő akire többet figyelnek (szerinte), mit őrá. Ha az elején még jóban volt vele, hááát...akkor a játékaira lehet pipa, hogy azokat félti, próbáld rávezetni, hogy ő hogyan tud a picicvel játszani, keltse fel ő a baba érdeklődését, nevettesse meg, az ilyen sikerélmények lehet, hogy feledtetnék vele a sérelmeit. Meg vegyél/adj a nagynak olyan játékot mikor csak kettesben játszotok, amivel csak ő tud (legó, kirakó, ceruza, állatfarm, orvosos cucc, gyurma) és magyarázd el ő milyen nagyfiú már, a tesó meg még pici, mi a különbség a játékok között, ő kevesebb dologgal tud még játszani, mert nem elég ügyes még a többihez, ezért ami neki is való, azt ne vegye el tőle...én ilyeneket mondok, szerintem megértik ezt (átérzik!) sajnáltasd vele a babát egy kicsit :)

Én is hirtelen haragú vagyok, Sedatif PC és jóga vált be, meg valami hobbit vagy otthoni munkát találj!

2011. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!