Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan reagáljam le a dolgot?

Hogyan reagáljam le a dolgot?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban két fiú van (3,5 és 5 évesek) az én fiam 3 éves, semmi gond nem volt, játszottak, vitáztak mint minden gyerek, három napja megtiltották hogy átmenjen miszerint az én fiam miatt vannak a hibák, holott az ő gyerekeiktől tanulta el a legtöbb rosszaságot. (anya buta vagy... anya hülye.. köpködést... soha előtte nem csinált ilyet, csak miután velük játszott) Bevallom az én fiam sem a legjobb gyerek, de csak annyira mint minden ebben korban lévő gyermek, kicsit hisztis, ellentmond néha... De hogyan magyarázzam meg egy 3 évesnek hogy nem szívesen látják most már őt ott? Mit tegyek?
2011. szept. 6. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ne engedd át. Próbáld elterelni a figyelmét a dologról. Valóban, ha nem látják szívesen akkor felesleges mennie. Én ilyen esetben egy későbbi meghívást is visszautasítanék. Ha nem hát nem. Egyébként a szülőknek is be kellene látni azt a nagy igazságot, hogy gyerek miatt tilos veszekedni. A gyerekek hipp hopp bármilyen szitu után kibékülnek a szülőkben meg ott marad a tüske. Szóval dicséretes, hogy elismered, hogy a te kisfiad se szent (ilyen ezen az oldalon ritkán van), de meg kell, hogy védjelek. Nem a megfelelő módon reagált a szomszédasszony.
2011. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

A szomszéddal ne foglalkozz, ezentúl nem jártok össze és kész.

A fiadnak meg mondd el az igazságot, hogy x néni nem szeretné, ha együtt játszanának. A gyereknek is legjobb mindig igazat mondani, felesleges bármilyen mesét kitalálni. El fogja fogadni a helyzetet.

2011. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó válaszolóval értek egyet.Mond el neki az igazat,valószínű sosem lesznek jó barátok a gyereke,de ha ez van ez.sajnos nekünk több éves baráti pár kapcsolat ment így tönkre.Egy idősek a gyerekeink 3és 1évesek,és az utolsó találkozás után kimutatta a nőa foga fehérjét és közölte nem akarnak velünk lenni,mert az ő gyere nem szokott így hisztizni csak mikor az enyémmel van és rossz hatással van rá a fiam.Csak lestem mióta én az ő gyerekét ismerem piciként is ilyen volt.nah mindegy mondtam neki mindentől nem tudja megvédeni és nem biztos,hogy eza megoldás,hogy elszeparálják egymástól,ezt a gyerekeknek is le kell játszani,nem hajthatatlan volt,azóta sem beszéltünk...nagyon sokáig fájt,már megpróbálom elengedni ezt a kapcsolatot,bár rosszul esik,mert nem értek egyet,elfogadom a kérését és nem keressük egymást..kb 8éves baráti kapcsolatról beszélek,mindegy együtt akartunk gyereket,most hogy vannak ez választ el minket...ilyen a sors..valószínű nincs szükségünk már egymásra..
2011. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy egyszerűen sok már a szomszéd anyukának, hogy a két gyerek mellé egy harmadikra is vigyáznia kell, hallgatni a rajcsúrozást minden másnap mondjuk....szerintem ebbe fáradt bele. Te is szoktál egyedül vigyázni mindháromra, vagy csak átküldöd a gyereked a szomszédba....?
2011. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Az a gyanúm, utolsó, hogy ott az igazság!
2011. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Túl sokat??? nem hiszem,(bár lehet én tévedek) vegyesen voltak, hol nálunk, hol nálunk, közvetlen szomszédról van szó. átjárás volt, egyik pillanatban ott voltak a gyerkőcök,másikban már nálunk.

Tény hogy ott valamivel többet voltak, mivel nálunk kicsi baba van és ugyebár gyakran alszik még, így a zajongás miatt (gyakran felkeltetté) sokszor ki lettek tessékelve. De nekem nem is az a gondom hogy nem engedik át mert esetelg túl sokat vannak ott, hanem azzal hogy ezt mint szülők mi nem beszéltük meg, csak egyszer azzal jött haza a fiam, hogy xy nem engedi hogy átmenjen, utána azzal jön haza hogy hazakergették...mindezt persze zokogva mert nem értei hogy miért... és sorolhatnám. Először nem hittem a fiamnak, azaz nem akartam elhinni hogy nem akarják beengedni, csak miután fültanúja lettem annak hogy a fiam megkérdezte hogy átmehet e az anyuka válasza az volt hogy NEM. Ehhez képest a másik szomszéd két gyereke vígan ott játszott a teraszon. Nos nekem ezzel van bajom. Ha az anyukának sok az én gyerekem, akkor jöjjön és mondja el nekem a problémát és én majd megbeszélem a fiamat.

2011. szept. 14. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:
játszanak külon és kesz.
2011. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írod, hogy sokszor kitessékelted őket, mert aludt a kicsi. A szomszéd is ezt teszi, akkor oda sem mehetnek hangoskodni. Az meg mindenkinek szuverén joga, kit enged be a házába. Nem köteles veled megbeszélni. Így döntött. Ennyi.
2011. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én biztos,hogy megkérdezném ,hogy végül is mi a gond,nyugodtan illedelmesen.Már csak a tisztázás végett is,mert évekig-évtizedekig élhettek még egymás mellett és nem kell a harag.Legalább te is tisztán látod és a szomszéd nő is kiadja mi a gondja.ettől függetlenül én tuti,hogy már azért sem engedném át hozzájuk a gyereket,de ez én vagyok,minden esetre szeretem tisztán látni-érezni a dolgokat,nem homályban tapogatózni.Utáne ráérsz kombinálni,de sztem felesleges!

Valami történt ami nem tetszik neki,de én saját írásomól ..amit előzőleg íírtam a barátainkkal kapcsolatban..okultam abból,hogy sztem nem a gyerekkel van valójában a gond,mert a gyerekek nevelhetők,taníthatók,irányíthatók,hanem sztem a felnőttekkel van a gond,tehát sztem valami zavarja benned a szomszédban,de ez csak az én véleményem..ezét a legtisztább megkérdezni,harag,köpdösés,sértődés nélkül..aztán kiderül.Nekem is 3éves a nagy a kicsi 1éves ,most érett meg arra a szintre a nagy,hogy tud játszani a kicsivel

hidd el neked is hamar behozza a pici,már tavasszal együtt játszahatnak,vagy nyáron és magasról teszel rá,hogy a szomszéd mit ,hogyan old meg.

2011. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
15:13-nak, nem azzal van a bajom, mint már írtam hogy nem mehet át, hanem a módjával. Egyébként legtöbbet az udvaron játszottak és nem bent a házban, na mind1.
2011. szept. 15. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!