Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez az? Mit jelent az, hogy...

Ez az? Mit jelent az, hogy megkesett beszedfejlodes? A lanyom 3 eves mult es nem akar beszelni. Soha nem mondott egyetlen szot sem igazan. Betuket ismetelget, de azt is ritkan. Irnatok egy par szot, hogy a ti csemetetek, hogy viselkedett?

Figyelt kérdés
Elore is koszi a valaszokat!
2011. szept. 22. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
OFF: más amúgy minden rendben van a lánykáddal?
2011. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mivel betűket ismétel,akkor gondolom a hallásával nincs gond.Érdemes lenne elvinni logopédushoz.Valamennyit már kéne beszélnie.Három éves korukig nem foglalkoznak vele,de utána már érdemes utána járni a dolognak.az én fiam két éves ő még csak 5 szót mond kb.Anno itt volt egy otthonlévő logopédus anyuka,aki válaszolt a kérdésekre.Keress rá,hátha megtalálod,de ha van a környéketeken logopédus,akkor szerintem vidd el a kislányodat.
2011. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3,5éves fiam is nehezen kezdett el beszélni.3 évesen alig beszélt,és amit mondott az is csak nekem volt érthető.(azért volt érthető is)Én járok vele egy fejlesztőházba,és ott megnézettem,de semmi eltérőt nem találtak nála.Most ovis és szépen kezd tisztulni a beszéde.De azt mondták a szakemberek,hogy ha 3-4 hónapon belül-ovi kezdés után-nem javulgat akkor ismét megnézik.Szerintem te is mindenképpen keress fel egy szakembert.Budapesten laksz?
2011. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém volt ilyen. Évekig meg sem szólalt, csak az E betűt mondogatta, közben mutogatott, hogy mire gondol. 3 évesen egyszer csak hirtelen megszólalt, de nem kérdezett, komplett véleménye volt a világról. :) Igaz, sokszor ki kellett javítani.

Ma már a doktoriját csinálja matekból, és havi 1 millát keres!

2011. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik rokonom gyereke 5 és fél éves koráig egy kukkot nem szólt, csak mutogatott. Már mindenki hülyére aggódta magát, vizsgálgatták össze-vissza, de nem találtak nála semmit. Aztán egyik pillanatról a másikra megszólalt, összetett mondatokban beszélt, szépen, tisztán. Ilyen is van. Biztosan lusta volt...:)
2011. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Mar akkor megnyugodnek, ha az elottem szolok torteneteinek felet elnenk at. Fiam most lesz 4 eves, es meg mindig nem hajlando beszelni. Mivel mindenben megkesett, igy mozgassal probaltak fejleszteni, de nem volt sok eredmenye. Most fogjuk elkezdeni a logopedusnal a foglalkozasokat. Kivancsi lennek, milyen, amikor beszel.
2011. okt. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Angliaban elunk.Mar voltunk vizsgalatokon,de nem talaltak igazabol semmit.Meg Budapesten Marciusban amikor voltunk dokinal,akkor meg nem volt 3 eves a lanyom,akkor azt mondtak,hogy szandekosan nem beszel.Csatlakozom az elottem szolohoz,mar nagyon varom en is hogy megszolaljon es jo volt olvasni,hogy van meg remeny,hisz nem o az egyetlen aki keson szolal meg es semmi baja!:-)
2011. okt. 12. 09:31
 8/10 Elsa ***** válasza:

Ismerek egy kislányt, aki 4 évesen még nem beszélt. Semmit. Aztán egyik napról a másikra folyamatosan és tisztán, teljes mondatokban közölte a gondolatait.

Nagyon édes volt, egyébként negyedik gyermek.

2012. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kétnyelvű gyerekeknél előfordul, hogy később tanulnak meg beszélni.Ha legközelebb Magyarországon, akkor feltétlenül vigyétek el logopédushoz/gyógypedagógushoz, aki megnézi, biztos ami biztos. Budapesten a FejlesztőHázban jó szakemberek dolgoznak. Az egyik kolléganőm gyereke is oda járt, és 1 hónap alatt beindult a beszéde.
2013. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lányod nem az UVB-76-ból jött? Majd beszélni fog ha magyarországra mentek.
2013. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!