Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves múlt hiperaktív kisfiam...

5 éves múlt hiperaktív kisfiam, az óvodában azt mondták, hogy nem muszáj neki bejárnia (úgy könnyebben boldogulnak a többiekkel), ha úgyis itthon vagyok a kistesóval, valóban nem kötelező neki járnia?

Figyelt kérdés

A nevelési tanácsadóban állapították meg a hiperaktivitást ahová az oviból küldtek bennünket.

Itthon nagyon unatkozik,annak ellenére,hogy igyekszem rengeteg (mozgásos,érdekes) programot biztosítani neki,éppen attól lesz könnyebben kezelhető ,ha egy kicsit játszhat a kortársaival és élmények érik,imádja a gyerekeket,viszont egy percig nem tud szinte megülni.


2011. okt. 12. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó óvodai év neki is kötelező, mint minden gyereknek. Mi is átmentünk ezen annak idején, nagyon nem volt egyszerű. Most nincs időm többet írni, de a nap folyamán leírom neked a saját tapasztalatainkat.
2011. okt. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

A törvény szerint még mnidig 5 éveskortól kötelező az óvóda.. ergo nem küldhetik haza mnodván a tesóval otthon vagy!

Ha hiperaktív akkor az ovinak kell biztosítani a megfelelő ellátást: utazó fejlesztő pedagoguas vagy más. kérdezed meg a nevelésit mit tehettek: Esetleg pszichológus stb... Ne hagyd magad lerázni!

Terápiának én javasolnék egy nagyon jól bevált étrend-kiegészítőt, mert mint tudott a hiperaktivitást okozhatja az omega 3- és 6 zsírsavak hiány állapota. Ha ez pótoljuk a gyerek is jobban kezelhető lesz: Esz kapszulában esprigonak, szirupban Eszkimonak hívják. Nekünk bevált a figyelemzavarra.

2011. okt. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát szép. Ez a mai világ. Elég szomorú. Ne hagyd magad!! Igenis járjon oviba, egyébként én is úgy tudom 5 éves kortól kötelező.

Az omega 3 tényleg jó, nekünk is a neurológus ajánlotta, de nem kapszulában, hanem azt mondta minden nap legyen meg az egy kávékanál lenmagolaj+ ugyanennyi olivaolaj (símán, valamibe belecsempészve). ez mindenféle vivőanyag nélkül tartalmazza az omega 3-at. Így az én 5 évesem ezt kapja. Emellé napi fél magnéziumtablettát is meg kell innia.

2011. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

ILYEN NINCS!!

ha nem közetes ovi, akkor kitehetik,de a Tanulási Képességeket Vizsgáló bizottségnalk, aki kódot is daj, ki kell jelölnie egy másik ovit, ahol integrált nevelés folyik

5 éves kortól kötelező az óvoda, mert onnantól iskolaköteles kotrba lép a gyermek.

2011. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Valóban igazuk van, nem kötelező bejárni, mert az iskola előtti év a kötelező, napi 5 órában. Ma már a legtöbb gyerek eleve 7 évesen és a klasszikus évvesztesek 8 évesen kezdik az iskolát.

Az én fiam tartós beteg és mikor uszodába mentek, nem vittem be már uszoda után az oviba és egyébként sem jár 5 órát és direkt rákérdeztem, de mivel évvesztes ez az év még nem kötelező neki.

2011. okt. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy előre eldöntjük egy gyerekről, hogy úgyis felmentést kap még egy évre, tehát nem kell oviba járnia. Aki 2012 május 30-ig betölti a 6 évet, az szeptembertől tanköteles, tehát ebben a tanévben óvodaköteles. Indokolt esetben felmenthető a januártól május 30-ig született gyerek, vagy akár az idősebb is, de erről csak tavasszal születik döntés, és azután meg annál inkább kell oviba járnia, hiszen következő tanévre már tényleg iskolaéretté kell váljon.

A gyereked minden segítséget meg kellene kapjon ahhoz, hogy képes legyen az óvodai keretek között létezni. Hogy tudna iskolásként varázsütésre alkalmazkodni, tartósan figyelni, magát fegyelmezni? Az oviban volna mód erre felkészülni.

Az lehet hogy mindenkinek jobb, ha nincs bent délutánig. Neki nagyon fárasztó lehet sok gyerek között egész nap "viselkedni". De hogy egyáltalán ne menjen, ez biztos nem jó.

Lehet hogy naiv elképzelés, de egy optimális világban a szülő, a gyereket ismerő pszichológus és az óvónők együtt leülnének, és megbeszélnék, mi lenne a legjobb a kisgyereknek. Mi segítené őt abban, hogy fejlődjön, kapcsolatokat építsen a kortársakkal, és annak idején a lehető legjobban boldoguljon majd az iskolában.

2011. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Lehet hogy naiv elképzelés, de egy optimális világban a szülő, a gyereket ismerő pszichológus és az óvónők együtt leülnének, és megbeszélnék, mi lenne a legjobb a kisgyereknek. Mi segítené őt abban, hogy fejlődjön, kapcsolatokat építsen a kortársakkal, és annak idején a lehető legjobban boldoguljon majd az iskolában"


Mindez nem naív elképelés együttműködés van az óvónők,a pszichológus és köztünk szülők között,a pszichológus is azt mondta,hogy szerinte ne terheljük a gyereket ,maradjon csak itthon és szerinte nekem is jobb ha nem aggódom minden nap,hogy ma vajon ,hogy viselkedett az oviban...érdekes megoldás egy óvodai problémára,hogy inkább ne járjon egyáltalán.


A gyerek nagyon -nagyon unatkozik már egyfolytában itthon, a játszótéren,nagyon vágyik vissza a társai közé,de azt is meséli,hogy őt ott csúfolják,hogy "h@lyegyerek" :-( az óvónénik ,éppen tegnap este nyílt meg ezügyben.

2011. okt. 14. 10:33
 8/12 anonim ***** válasza:

1 koránál fogva óvoda köteles ezért az ovinak kötelessége megoldani a problémát, ha más nem utazó fejlesztő pedagogus bvonásával,aki csak a fiad miatt jön. kérelmezd a Tanulási képsségeket vizsgálo bizottaságot. Ha ők mondják,hogy nem való közösségbe akkor ok. De mint írod kell neki.

2. miért nem csak félnapra viszed (lehet írtad,ohgy ebéd után jön haza ,de nem olvastammindne komentet)

Ha óvónéni h:(gyereknek titulálja, és ezt a fiad mondja ülj le vele vagy a vezetővel. Ehhez nincs joga... csak kárt okoz. Tehát ne hagyd magad..

2011. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szó sem esett ilyesmiről,hogy nem való közösségbe.

Csak és kizárólag délig maradt,mentem érte,ha viszont csak a jövő tanévtől fog járni,akkor már muszáj lesz maradnia egész napra,mivel megyek visza melózni,lejár a kissebbel a GYED-em.

Évvesztes,tehát hiába töltötte be az 5 évet szeptembertől ettől még tehetik,hogy egy évig megkérnek,hogy ne járjon. (?)


Annak ellenére,hogy hosszasan jártunk a nevelési tanácsadóba és kaptunk szakvéleményt ,hogy figyelemzavara van és valószínű hiperaktív azt mondta a fejlesztőpedagógus az oviban,hogy konkrét nem volt ráírva a papírra,hogy neki foglalkoznia kéne vele,ezért nem is hajlandó rá...azt hozzáteszem,hogy hónapokig hetente két napra is vittem a nevelési tanácsadóba(ezeken a napokon sem járt persze oviba) és az óvónők azt mondták,majd a végén kapni fogunk fejlesztést az ovi fejlesztőpedagógusától,majd a legvégén azt mondták,hogy konkrét nem szerepel a papíron,hogy a fejlesztőpedagógusnak kellene vele foglakoznia ,hanem csak,hogy kettőnek számít létszámnál,meg,hogy figyelemzavaros.


Én csak azt érzem,hogy le akarnak passzolni,hogy különös kegynek számít még az is,hogy esetleg délig mehessen.

MInden nap kioktatnak,hogy a neveléssel van itt a probléma,mert szigorúbban kellene lenni és akkor majd végre megjavulna a gyerek...


REngeteg pénzt adok ki havonta arra,hogy fejlesztve legyen(fejlesztő torna,gyógypedagógus) ezt már sokáig képtelen leszek finanszírozni sajnos.


MI lesz így velünk :-( ,nekem dolgoznom kell jövőre ha törik,ha szakad.Nagyon belefáradtam már a küzdelembe amit a gyerekemért vívok.


A "h@lyegyerek" jelzőért félek elszabadulnak az indulataim,de mindenképpen szembesíteni akarom őket azzal amit mondtak (nem egyszer)!

2011. okt. 14. 13:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel a szülő is kérheti a nevelésis és egyéb papírok birtokában írj egy levelet a Tanulásiképességeket vizsgáló bizottságnak, hogy tqnácsot szertél kérni. Ugíynais ha a bizottsgá is kimondja,hogyx kettő a gyererk és fejlesztést igényel kutya kötelessége foglalkozni vele a fejlesztő pedagogusnak. De a nevelsésibe is vissza mehetsz ( a Bizottság és a neveleés két külön dolog) hogy elhajtott a fejlesztőpedagogus, holott helyben van. Ne hagyd mgda vay keress másik ovit.
2011. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!