Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a gyermekemmel,...

Mit csináljak a gyermekemmel, annyira lányos fiú?

Figyelt kérdés
Balázs a kisfiam most nyolc éves. Nagyon bánt, hogy még babázik, olyan lányos játékokkal, mint a barbibaba. Az iskolában csak lányokkal barátkozik, a fiúk kiközösítették maguk közül. Sokszor felveszi a nővére bugyijait, s most a rózsaszín bugyi a kedvence. Nem érti meg, hogy a rózsaszín lányos szín. Már annak örülnék, hogy ha csak nem rózsaszín, hanem pl. citromsárga lenne. Már felvette a nővére szoknyáját és harisnyát is és a nővérével babázgatnak egész nap. Mindketten a női szerepet játszák és úgy látom nem csak játék közben. De nem káros ez egy nyolc éves kisfiúnak?
2008. márc. 17. 08:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Az unokaöcsémnél lányt várt a keresztanyám,de fiú lett.Mindent megvett,ami egy kislánynak kell.Kicsit el is rontotta emiatt a nevelését.

Úgy képzeld el,hogy lakkozta a körmét meg ilyenek.Majd jött a kamaszkor és valahogy elmeradtak ezek a lányos dolgok,sőőt,egész megférfiasodott.Tehát reméljük kifogja nőni a te gyermeked is.Az meg hogy lány barátai vannak,szerintem annyira nem gáz,amikor felnő sokkal könnyebben meg foja érteni a nőket,és emiatt baromi jó dolga lesz a barátnőinek.Illetve ennyire kicsi korban még nincsenek kialakulva a nemi jellegek,és nem igazán érti,hogy mi is a külömbség kislány és kisfiú között.

2008. márc. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
94%
Ez már valóban kicsit furcsa, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy valami "baj" lenne. Picit próbáld fiúsabb dolgok felé terelni. Az nem gond, hogy a rózsaszín a kedvencs színe, ez az ő ízlése, de abban, hogy mit játszik, kicsit lehetne hatni rá. Próbáld előtte pozítív színven feltüntetni a tipikus fiús dolgokat. Bár ez főleg az apuka dolga lenne, focizni vinni, meg ilyesmik. Vagy nincs? Valami férfirokon? Mert leginkább az kéne, hogy legyen férfi akiről példát vehet. De az is lehet, hogy ő egyszerűen ilyen. Vagy kinövi, vagy nem, de akárhogy is, a te gyereked, szeresd nagyon.
2008. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
100%
Nekem az öcsém dettó ilyen. :)nem rég múlt 12 éves. babázni már nem babázik,de sminkelni,már sminkeltem ki,nagyon cuki volt,:szeret lány ruhákat hordani,anyu már kifestette a körmét is pinkkel,a kedvenc nadrágja a piros,sárga virág-pathwork-el,ez is dettó lányos!!de már otthon vett fel szoknyát is,anyu teljesen lányként kezeli,de az öcsémnek tetszik,sokkal jobban bújik anyához,mint én.
2008. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
két éve elváltam a férjemtől, férfi mintát nem nagyon tudok, mert még az iskolában is csak két férfi van, abból is az egyik a gondnok és csak egy a tanár
2008. márc. 17. 09:27
 5/42 anonim ***** válasza:
79%
Nincs valami más rokon esetleg? Vagy irasd be valami (nem iskolai) sport lehetőségre, ahol sok a kisfiú, esetleg megbarátkozik. Pszcihológus is láthatná, ha más nem, legalább megnyugtatna, hogy nincs baj.
2008. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Szióka!Ez egy szerintem normális ámde fura dolog.Ő még nem igazán tudja mi a különbség fiú-lány dolgok között.Neki ugyanolyan érdekes lehet kisbugyit húzni mint egy lánynak katonásat játszani kardal és pajzsal.Én nagyon fiús kislány voltam,csak autóval meg kardokkal, puskákkal játszottam, az öcsém pont fordítva.Ő az én barbiházamat játszotta halálra,sminkelkte a babáimat stb.De tényleg a kamaszkor megváltoztatott(kb 14 körül) bennünket.Most Ő remek apuka ,én pedig anyuka vagyok.A gyerekkor szerintem az évek múlásával teljesen megszűnik.
2008. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Igen, ez eddig rendben is van, a pszihológusom szerint is. Csak hogy szoknyát, harisnyát és olyan lányos lakkos fekete cipőcskét akar hordani az iskolába is, amit a lányokon látott a mostani ünnepségen.
2008. márc. 20. 07:19
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Az én öcsém is ilyesmi. Most hét éves van köztünk tizenx év korkülönbség. Megörökölte az én játékaimat meg a nagyobbik öcsim játékait. Nagyon sokszor inkább a babát veszi elő, mint az autót. A szoknyáimat rendszerint lenyúlja és itthon szambázik benne. Volt már, hogy festett körömmel ment oviba. Szeptember óta suliba jár és azóta nem nagyon jön ez rá. Időszakosan még bohóckodik a szoknyába, anya ékszereit magára aggatja, de nem vész.

Sztem semmi esetre sem káros. Vannak fiúknak való harisnyák is, bizonyítsd be neki, hogy sokkal csinosabb a fiús ruhákba, mint a lányosakban, mert azon csipke van.

2008. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
100%
Az öcsém már 12 éves, de a szoknyáimat, harisnyáimat tőlem is lenyúja és abban táncol, pörög. A rózsaszínre festett köröm sem meglepő, mert annyira benne van már a divatban. A fülbevalóimat, karkötőimet és nyakláncomat is elcseni. Nem látom, hogy káros lenne neki vagy baja lenne tőle, csak idegesítő, hogy soha nem találok egyetlen egy harisnyát sem, ha éppen szükségem lenne rá!
2008. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
88%

Szia,

Az öcsém is szerette a barbikat, mert a bátyánk már ért rá vele játszani csak én.inkább becsatlakozott.Fontos lenne, szerintem, hogy vegyél neki fiús játékot ami a lányodnak is tetszik, mi sokszor machboxoztunk/remélem így kell írni/persze azt is barbi módra.Oda fajúlt a dolog, hogy ő is barbit kapott karira, persze fiú barbit.A ruháimat nem hordta, az már kicsit sok szerintem, de mindenféleképpen keresnék a helyedben neki egy olyan sportot amit ő választ ki.Jó lenne elmennetek egy centrumba ahol sokmindent megnéz, vagy akár egy tánciskolába beirtani.Úgy fogja vélni, hogy lányos mozgás, de majd ott a fiúktól példát lát és jót is tesz neki.Tánc alatt R&B, rap és hasonlófélékre gondolok.Öcsikémet 16-17 éves koráig nem izgatták a csajok, csak a haverokkal lógott, persze ekkor már semmiféle lányos dolga sem volt, de 18 éves korától falta a nőket.Most 25 vagyok, ő 21 és csak csodálkozok, hogy ő most ért be...:oD A tánc jóüt fog tenni, de egy apuka modell sem ártana :oD

2008. márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!