Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy viselkedik egy 3 eves...

Hogy viselkedik egy 3 eves autista gyerek?

Figyelt kérdés
Vagyis miben mas?Sajat tapasztalatokat szeretnek kerni es nem azt ami le van irva elmeletben,hogy mi a jellemzo az autistakra.Koszonom elore is a valaszokat!
2011. okt. 27. 16:35
1 2
 1/17 anonim válasza:
92%
Késöbb tanul meg beszélni, nem próbál annyira kommunikálni a többi olyan korú gyerekkel, de hogy egy gyerek biztosan autista, az csak 4-6 éves korban derül ki. De az is változó, hogy mennyire.
2011. okt. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Nincs mimikája, olyan, mintha arcideg bénulása lenne. Érzelmeket nem tud közvetíteni, de érdekes módon sokszor olyan erősen ölel, hogy alig bírod magadról leszedni. Nem érti a humoros dolgokat.Nehezen teremt kontaktust másokkal. De ahogy előbb írták, olyan 6 éves korban lehet konkrétan megállapítani.
2011. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Az az igazság, hogy minden autista más. A gyermekem ilyen idős korban nem játszott a gyerekekkel, csak néhányunkkal beszélt, mindig ugyanazokat, és lehetőleg ugyanúgy szerette játszani. Folyton ugyanazokról a dolgokról beszélt, beszélni akkor tanult meg, amikor más gyerekek. Voltak kényszeres dolgai már akkor is. Engem minden dologtól féltett, aminek kereke volt (bicikli, kuka, bevásárlókocsi, porszívó), ezeket a jelenlétében nem használhattam. Még nem volt szobatiszta, csorgott a nyála, a kezével repkedett. Nagyon könnyen megjegyzett, megtanult dolgokat, pl verseket. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2011. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Egy barátnőm kisfia autista. 3 évesen kezdte hordani orvoshoz, mert még egy szót sem szólt. Úgy egyébként teljesen normálisnak tűnt. De úgy makogott, mint egy siket. Kiderült, hogy a hallása jó. Orvostól orvoshoz jártak, megkésett beszédfejlődést diagnosztizáltak. Most már 4,5 éves, és most találták ki, hogy mégiscsak autista, de csak nagyon enyhén.

Hát, most már kezd furán viselkedni. Ha odamegyünk a gyerekeimmel, eljátszanak egymás mellett (nem együtt). De néha látszólag ok nélkül elkezd sírni. Nem marad el senkivel sem, még a nagymamával sem, pedig elég sűrűn találkoznak. Még mindig nem beszél, nem szobatiszta. Fura ötletei vannak, pl. felmászik a szomszéd házterőre, autóra. A hajam égnek áll tőle, az én gyerekeimnek ez eszébe sem jutna. Nevelhetetlen, nem érti, hogy nem szabad. Megmagyarázhatatlan dühkitörései vannak (talán azért, mert nem tudja magát kifejezni.)

Egyébként néz a szemedbe, mosolyogni is szokott. Remélem később kiderül, hogy mégsem autista. Mindenesetre nagyon-nagyon nehéz vele. Sajnálom nagyon az anyját, engem az egészséges gyerekeim is az őrületbe kergetnek néha.

De szerintem ne agyalj ezen, bízd a szakemberre.

És állítólag csak fiúknál fordul elő.

2011. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Nem, sajnos lány is lehet autista :(
2011. okt. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
AZ ÉN FIAM AUTISTA? AZÉRT IRTAM KÉRDŐJELLEL MERT A SZEKÉRTÖK IS IGY IRTÁK.Az autizmus sok féle van és nem biztos, hogy nem beszél hisz az aspergeres autista igen is beszél söt sokat beszél. A fiam 3 évesen nem figyelt a hangokra ma már átestünk a ló tuloldalára fél hangoktol, pl háztartáai gép, kutya ugatás. Szerintem ha ugy érzed valami nem stimmel vidd szakértöhöz és ök megmondják mi a helyzet. Segitenek fejlesztést kapni.
2011. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Nagyon szepen koszonom a valszokat.Mar voltunk kivizsgalason es azt mondtak a szakemberek,hogy 50-50% lehet,hogy igen,lehet,hogy nem.A problema az,hogy 3 eves a lanyom es meg nem beszel.Ok sem tudtak eldonteni,mert mas problema nincs vele.Talan annyi,hogy van amikor nem ert meg dolgokat,de olyankor olyan mint aki nem is figyel vagy nem is erdekli,ha hozza beszelunk.Ovodaba jar,ahova szepen beilleszkedett,nagyon jol erzi ott magat.En aggodom,hogy talan megis autista,ezert voltam kivancsi,hogy hogyan viselkedik egy 3 eves autista gyerek,talan lehet nem is lehet latni rajta,csak annyi,hogy nem beszel.Most logopedushoz jarunk,de semmi valtozas.:-( Olyan mint aki szandekosan nem akar beszelni.
2011. okt. 31. 14:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak megkésett a beszédfejlődése? Milyen szakembereknél voltatok? Hallása rendben van, ugye? Mit láttak rajta, ami miatt az autizmusra gondolnak? Mert ez ahhoz édeskevés, amit leírtál...
2011. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Angliaban elunk,igy itt vizsgaltak ki.4 szakember figyelte,tobb oran keresztul,kozben jatekosan foglalkoztak vele.Megfigyeltek az oviban es itthon is.Azert mondtak,hogy talan megis autista,mert nem beszel meg.Magyarorszagon is voltunk marciusban,igaz nem szakember volt,csak gyermekorvos,akkor meg nem volt 3 eves a lanyom,de hatarozottan allitotta a doktorno,hogy nem autista a lanyom.O mondta egyebkent,hogy a lanyom tudatosan nem beszel.Egy vidam,kiegyensulyozott gyerek,azt mondhatom,hogy egy jo kislany.Tulvagyunk a dackorszakon,azota semmi gond vele.Ha azt mondom,hogy NEM SZABAD,siman elfogadja es nem csinalja.Talan a 2 nyelvuseg zavarta meg,nem tudom.Az oviban azt mondja az ovoneni,hogy mindent megert es csinalja a tobbi gyerekkel egyutt a feladatokat.Aggodom,hogy miert nem beszel es felek attol,hogy nem fog beszelni.Egyebkent hangokat ad ki,ismetli a betuket,pl.b,dededede,iiiii,aaaaaa,ooooo.
2011. nov. 3. 08:13
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
nyugi ez lehet a kétnyelvüség miatt. a fiam 4 évesen kezdet beszélni most öt és be sem áll a szája.
2011. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!