Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan érjem el, hogy figyelje...

Hogyan érjem el, hogy figyeljen rám, ha szólok neki?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 éves fiam "alkalmi süketet" játszik,ha szólok hozzá. Természetesen szépen kezdem,kedvesen,aztán egyre hangosabban,és ha már rákiáltok,akkor elkezd hisztizni...A bölcsibe járunk,ott ugyanez a helyzet.Szeretném szépen,következetesen nevelni,sajnos nem mindig sikerül.Mit kell tenni ilyenkor?
2011. nov. 8. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Odamész, leguggolsz, gyengén megfogod a karját és a szemébe nézve, higgadtan elmondod neki.
2011. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje, szerző: Faber, Adele - Mazlish, Elaine, Kategória: Gyermeknevelés, Ár: 2 280 Ft


Nagyon jo konyv hasznos tanacsokkal, erdemes elolvasni!

2011. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja az ara a bookline.hu-rol van, vateran olcsobban is beszerezheto.
2011. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején én egy érdekes dolgot próbaltam ki erre, kihasználva a kíváncsiságét! Ha neki beszéltem , nem figyelt , így vettem a kedvenc plüssállatkáját és elmondtam neki (persze úgy, hogy ö is a közelben legyen ). Érdekes módon rögtön felfigyelt és "hallgatózott", hogy ugyan mit mondok én a kutyusának?!
2011. nov. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a figyelemzavar egyik tünete lehet...
2011. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet.

Csakis kitartóan lehet ezt fejleszteni bennük.

Nálunk olyan szóba sem jöhet, hogy én esetleg a konyhából kiszólok neki -ő a szobájában van, -hogy ezt vagy azt. Mindig oda kell menni, lemegyek a szintjére, rámnézetem, és megmondom amit szeretnék. Néha vissza is kérdezem. Még ezt is néha meg kell csinálni többször, de alakul. 7 éves már szóval tényleg kitartás kell hozzá. Elfogadni, hogy ilyen, és fejleszteni. Lehet, hogy figyelemzavara van kicsit, én próbálnám kideríteni, de nem valami könnyű.

Sok türelmet, kitartást kivánok nektek !

2011. nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!