Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tesztek ha hiperaktív...

Mit tesztek ha hiperaktív gyermeketek kezelhetetlen, öntörvényű és semmilyen nevelési módszer sem segít, őkörülötte forog minden, ti alaklamzkodtok hozzá, hogy ne legyen konfliktus?

Figyelt kérdés
6 éves és egyre kifejezettebbek a hiperaktivitás tünetei,hiába a sok fejlesztés,sok szakember nem javul semmi,csak egyre romlik,idáig mindenki azt mondta,hogy birkatürelemmel viseltetek a gyerek iránt,de lassan feladom,mert nincs eredmény.
2011. nov. 13. 11:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit tennék. Pofont, megfélemlítést kipróbáltátok, vagy ezt azért nem?

Én bevetném ezt is, aztán ha nem sikerülne, gyógyszeres terápia.

2011. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"Pofont, megfélemlítést kipróbáltátok"


A pszichológus a lelkemre kötötte,hogy ezeket soha ne alkalmazzam,lehet,hogy ha nincs a végtelen türelem,feltétel nélküli elfogaád ,akkor jobb a helyzet?


A férjem és én teljesen kikészültünk,nagyon várt,nagyon szeretett kisgyerekről van szó,fájdalmasan sóhajtozik a férjem,hogy "Elrontottuk,elrontottuk,ezt nagyon elrontottuk..."


Ma mondtam a kisfiamnak,hogy mi a szüleid nagyon el vagyunk keserdeve,hogy ennyire nem fogadsz szót és ilyen csúnyán beszélsz velünk,verbálisan nagyon agresszív...soha nem hittük,hogy ezt kapjuk egyszer tőle...egyszerűen dúl benne az indulat,a feszültség és mi vagyunk kéznél akiken levezeheti,nem létezik nála a lelkiismeretfurdalá,hogy azokat bántja akik mindig kiállnak mellette,akik nagyon szeretik,néha sír,hogy ő nem akar rossz gyerek lenni,ő nem akar csúnyán beszélni és nem érti ő miért ilyen,szoktam neki mondani,hogy tud változtatni magán ha igazán akarja,szép lassan ,de tud változni higyje el nekem.


A nagyszülők már nem kíváncsiak rá,mert a nagymamával és papával is nagyon csúnyán viselkedik,teljesen magunkra maradtunk és úgy érzem nincs megoldás,nagyon el vagyunk keseredve.

2011. nov. 13. 11:57
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes, hogy a sok szakember és fejlesztés ellenére romlik. Talán mégsem alkalmazható nála ez a szelíd terápia.

Valamilyen sokkterápia kéne neki.

Pl. pár napra odaadni őt egy családhoz. Vagy legyen a ti otthonotokban, de akkor csak aludni menjetek haza egy ideig. Nevelje addig egy olyan "babysitter", aki egyrészt idegen számára, és kellően határozott. Mondjuk egy értelmesebb, határozott, nagyhangú cigányasszony, aki nem riad vissza a fegyelmezéstől. Vagy kerüljön el az ő családjához 1 hétre, aztán lehet, úgy kapjátok vissza, mint akit kicseréltek.

2011. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Megmosolyogtattál :-), valószínű ,hogy beválna amiket írtál,de hazajövetel után újra csinálná,mert hogy tudja ,hogy túl elnézőek,türelmesek,elfogadóak vagyunk vele,talán érzi,hogy egy kicsit az állapotára fogjuk a dolgokat és nem arra,hogy direkt csinálja !


Ha esetleg a rokonságból,baráti körből aki nincs hozzá közel rászól erélyesen,akkor úgy meg tud retteni szalad az ölembe,éjszaka könyörög,hogy velem aludhasson,mert nagyon fél a sötétben,ilyenkor mikor kiszolgáltatott eszébe nem jutna szemtelenkedni,provokálni.


Talán azzal van a baj,hogy férjemmel együtt nagyon gyerekszeretőek vagyunk és szülő helyett inkább barátként közeledünk,túlságosan közel engedjük magunkhoz.

Sok-sok küzdelem előzte meg amíg a kisfiúnk lett,sok lombikkal próbálkoztunk,míg végül örökbefogadtuk őt.


Próbáltam más lenni,próbáltam szigorú lenni,próbáltam bűntetni,de ezekbe belebetegedek,hogy annyira sajnálom,hogy amúgy nem fogadják el sehol és akkor még én is bántom...biztos,hogy mi tehetünk róla,hogy idáig is elmerészkedik velünk. :-(


Jó anyuka szerettem volna lenni,de én ezek szerint alkalmatlan vagyok,ha a kisfiam így viselkedik az én nevelésemmel ,biztos más tudna elérni eredményt,mert a sok fejlesztés,anyagi ráfordítás sem ér semmit,ha én képtelen vagyok keményebb lenni.Ezt okozza a majomszeretet...az amúgy is hiperaktív gyereket teljesen alkalmatlanná fogom tenni arra,hogy az életben alkalmazkodjon,beilleszkedjen.


Egy csődtömeg vagyok :-( .

2011. nov. 13. 13:46
 5/25 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy sokkterápia (verés, pofon stb)működik, az összes iskolai tömeggyilkos hiperaktív, otthon sokkterápiával kezelt ember.

És pszichológus is megerősítette egy előadásán, hogy Ritalinnal, nyugtatókkal, pszichoaktív szerekkel azokat a gyerekeket kell kezelni, akiket otthon vertek, pofoztak. És onnan már csak egy lépés a teljes tudatvesztés.


Szerintem ha eddig bírtad,szedd öszze magad, 2-3 év és változni fog a gyereked és kijön a terápia hatékonysága. 8-9 évesek nem felgyógyulnak, de tudják fékezni magukat és felnőtt korra teljesen beilleszkednek a társadalomba. persze hangsúlyozom, a nem sokkterápiával kezelt hiperaktívak. Mert ők nem.

2011. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ó nagyon köszönöm!!!

Én is így gondoltam idáig is,meg a pszichológus is ezt hangsúlyozta,hogy semmiképpen ne verjük,nem is lennék képes verni,mikor a szívem szakd meg érte,hogy mindenhol a kudarcok érik csak és akkor még én is elverem azért amiről nem tehet.


Megfogadom a használható tanácsodat,kitartok,úgysem tehetek mást,aki ennyire szereti a kicsit más gyerekét az csak kitarthat a gyerekért...mégha vannak is mélypontok,tehetetlenségérzés.

2011. nov. 14. 11:14
 7/25 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is hiperaktív,5 és fél éves.Róla csak most derült ki,hogy az,másik oviba került és az óvónők küldtek ergoterápiára,mert a gyerek hiperaktív.Hivatalosan még nincs diagnosztizálva,de amiket eddig utánaolvastam,tényleg teljesen olyan tüneteket produkál.Nagyon akaratos,öntörvényű,agresszív,indulatos,nem képes egy helyben megmaradni,türelmetlen,nem lehet vele sehol pl várakozni,mert akkor már rögtön szaladgálna,kiabálna,ha nem azonnal kap meg valamit,akkor hisztizik,dühöng,verekedik,rugdos.Van,mikor szótfogad normálisan,de van,mikor akármit kérünk,direkt az ellenkezőjét csinálja,kijelenti,hogy nem,akkor sem,hagyjuk békén.Ha valami rosszat csinál,és leülünk vele beszélgetni erről,akkor vagy nem hallgat meg vagy csak nevet rajta,nem veszi komolyan vagy ha rendesen végighallgat,akkor megígéri,hogy nem lesz ilyen többet,de az csak addig tart,utána elfelejti,mit ígért.Sokszor nem lehet vele értelmesen beszélni,mert vagy elkezd ordítani vagy nem érdekli az egész,pedig amúgy rendkívül értelmes,okos,talpraesett gyerek.Nem képes normálisan játszani,minden játékot arra használ,hogy harcoljon vele,minden játéknak az a lényege,csak értelmetlenül rohangál vele,közben ordibál vagy szándékosan töri-zúzza a játékait,nem becsül meg semmit.És ha ilyeneket csinál,nem méri fel,hogy mit tett,nem érdekli.Nem tanul semmiből.Pedig meg van szűrve,hogy milyen mese DVD-i vannak,a számítógépen is csak azokkal a játékokkal játszhat,amit mi kiválasztunk neki,minden erőszakmentes,még csak halvány köze sincs az agresszivitáshoz és állandó kontroll alatt van.Az oviból szinte minden héten hazahozzák,mert nem bírnak vele.Bárhol vagyunk és itthon is,ha kívülálló látja,hogy viselkedik,azt képzeli,hogy nincs nevelve a gyerek,hogy minden rá van hagyva,pedig aki tudja,megmondhatja,hogy a lelkemet kiteszem érte,hogy változzon,következetes vagyok vele,de minden hiába.Egyszerűen tanácstalan vagyok.Főleg,mióta olvasok róla,próbálom méginkább asszerint csinálni a dolgokat,olvastam,hogy őnáluk a normál nevelési módszerekkel nem megyünk semmire,a büntetéssel még inkább az ellenkezőjét érjük el,mint amit szeretnénk,mivel ők sokszor csinálnak helytelen dolgokat,ha állandóan azt kapják,hogy már megint rossz voltál és csak büntetjük,akkor az rögzül bennük,hogy ők mindig csak bajt csinálnak,ők mindenkinek csak a terhére vannak,akkor mi értelme jónak lenni és ebből lehetnek lelki sérüléseik is,önbizalomhiány,ilyesmi.Sokat kell őket dícsérni (persze nem akkor ha rosszat csináltak,de sok olyan egyéb esetben,amiért egy normál gyereket nem dícsérnénk),rendkívüli türelem kell hozzájuk,rövid,egyértelmű szabályok,és soha nem a gyereket kell minősíteni,hanem azt,amit tett.Az a baj,hogy én hiába próbálom ezeket betartani,azért néha nekem is véges az idegrendszerem meg az probléma,hogy a férjem más elveket követ,ő nem annyira türelmes,sokszor kiabál rá,meg magát a gyereket minősíti,nem azt,amit tett,sokszor pont ellentétes módszereket használ,mint amiket a hiperaktív gyerekeknél alkalmazni kéne,és így elég nehéz,hogy kétfelé húzunk.Hiába beszélgetek vele erről,olvasta ő is ezeket a dolgokat,de valamiért nem tartja be.És mivel kb 80 %-ban inkább én vagyok a gyerekkel,mert ő dolgozik,nagyon nehéz,olyan,mintha az árral szemben úsznék.És a gyerek is pont velem szemben teszi azt meg inkább,hogy fizikailag agresszív,ha nem az van,amit akar vagy visszabeszél,pedig én se hagyok rá semmit,és nem bántom,a férjem azért néha odacsap vagy erősebben fogja meg a karját,mégis velem csinálja.Amúgy viszont nagyon anyás,állandóan puszilgat,bújik hozzám,nagyon sokszor elmondja egy nap,hogy szeret,és mikor normális,akkor segítőkész,jószívű,figyelmes és tőlem is viszont kapja ezt.Úgyhogy nem értem,miért velem ilyen.Nagyon nehéz vele,és ráadásul napokon belül megszületik a kistesó is.Úgyhogy én is nagyon tanácstalan vagyok.
2011. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Írhattam volna én is ugyanezeket a sorokat,ráadásul hasonló korúak is a gyerekeink...érzem az írásodból,hogy nagyon el vagy keseredve már,igazándiból én azt tapasztalom,hogy minimálisan teszi csak könnyebbé a mindennapokat,ha be is vannak tartva az ajánlott nevelési módszerek,csodát ezekkel sem lehet tenni.

Én személy szerint egyre mélyebbre és mélyebbre süllyedek,mint várnám,hogy idővel javul a helyzet a gyerek csak nő és semmivel sem jobb,holott fejlesztésekre viszem ,mindent elkövetek,de nem láttszik eredmény.


Talán lehetséges,hogy csodát nem lehet tenni ezekkel az elvekkel,de az biztos,hogy rontani sokat lehet a gyerek önbizalmán ,lelkivilágán,ha nincsenek betartva az ajánlások.



Az hogyan történik,hogy hazahozzák az oviból? :-O


Az,hogy leginkább veled csinálja a nehéz helyzeteket az azért van,mert te vagy a legközelebb hozzá...az pedig,hogy sokat puszilgat azért van,mert tudja ő jól,hogy nem mindenki tolerálná azt amit az állapotából eredendően produkál néha,érzi,hogy te szereted annyira ,hogy rád mindig számíthat,mégha hiperaktív akkor is.

2011. nov. 17. 23:08
 9/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem lehetséges, hogy autista a kisfiad? :(

Úgy tudom közöttük sok a kezelhetetlen, agresszív, indulatokkal teli gyerek, amiről persze nem tehetnek, és kontrollálni sem tudják.

Pont most olvastam egy másik fórumoldalon, hogy az ő állapotuk sajnos romlani szokott.

2011. nov. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

És ne vádold magad, biztos, hogy nem ti tehettek róla, hogyne lennél alkalmas a gyereknevelésre! Aki ennyi mindent megtesz, ilyen türelmes!

Itt szerintem a gond a kisfiúval van, sajnos. Mégpedig valami komolyabb, úgy sejtem.

Nem lehetne, hogy örökbe fogadjatok még egy kicsit?

2011. nov. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!