Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a különbség az autizmus és...

Mi a különbség az autizmus és az autisztikus tüneteket produkáló gyerekek között?

Figyelt kérdés
Ha tüneteket produkál akkor miért nem autista? Hol van a határ? Mindkettő kezelésre szorul?
2011. nov. 25. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Határeset és még nem merik teljes biztonsággal kijelenteni, hogy autista. Hat éves koráig még nagyon sokat változhat! Nem mindegy, hogy autista vagy autisztikus tüneteket produkál. Az autizmusnak is vannak fokozatai. Bizonyos diagnózisokat nem szívesen mondanak ki, főként, ha nem egyértelmű a dolog.
2011. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus egy tünetegyüttes. A határ ott van, hogy pillanatnyilag meg van határozva, hogy mely tünetek megléte esetén mondható autistának egy gyerek. Ha nincs meg mind, akkor csak "autisztikus". Az autisztikus tünetek megléte önmagában még viszont még nem diagnózis. És igen, mindkettőt "kezelni" kell. De mivel a szakemberek sem értenek egyet ebben a kérdésben, így valójában nincs határ.
2011. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát ha valakinek vannak autisztikus tünetei akkor attól még nem feltétlenül autista?

Melyek azok a tünetek, amelyeknek teljesülése esetén ki lehet jelenteni valakiről, hogy autista? Nem a súlyos autizmusra gondolok mert annak egyértelműek a tünetei, hanem az enyhe változatára.

2011. nov. 25. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
www.autizmus.hu
2011. nov. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, megnéztem az oldalt és sok hasznos információt találtam, de erre a kérdésre nem találtam meg a választ.


Tehát ha valakinek autisztikus tünetei vannak akkor az miért nem autista? Mikortól autista valaki?

Mi a különbség a kezelésben?

Tudna valaki még segíteni?

2011. nov. 27. 20:08
 6/6 jucus75 ***** válasza:
100%

Nekem autisztikus vagy autista vagy mindegy hogy hívják a fiam, és egy vezető szakember azt mondta egyszer, csak játék a szavakkal a "tisztikus" vagy "tista". Tök mindegy. Ő magyarázta el, hogy külföldön van az "autistic" szó és slussz, csak a magyarok variálnak ezzel ennyit.


Az autizmus egy széles spekturmon mozgó állapot, ami annyit jelent, hogy az enyhe változatánál mondhatják rá, hogy autisztikus jegyei vannak, de attól még autista. Én mindig hozzáteszem, hogy a fiam enyhén autista, ha kérdeznek róla. Ebből következik, hogy a kezelése nem különbözik. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan e-mailt.

2011. nov. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!