Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 2 hónap múlva 2,5...

Kisfiam 2 hónap múlva 2,5 éves lesz. Nem beszél még mondatokban csak szavakat mond. Vigyem lassan szakemberhez? + 1 ovis kérdés

Figyelt kérdés

Kb 40 szót mond, azt sem mindet tisztán. 2 szót néha mond együtt.

Másik kérdésem az ovival kapcsolatos.Nagyon szereti a gyerekeket, de néha nem értem a viselkedését. Alig várja h jöjjön hozzánk a beígért gyerek. Játszanak és minden ok nélkül a kisfiam meglöki, megüti a gyerekeket. Őt nem bántják, egyszer csak jön neki vmi megmagyarázhatatlan dili, és lök, üt. Miért? Az oviban is ez lesz? Mindig elmagyarázom neki h ezt nem szabad, 3 nála nagyobb kislányt már meg is síratott. Mit csináljak vele???

6 hónapos a tesója.



2012. jan. 25. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerős nagyon.Mikor kezdett el először szót mondani??nekem is 2,5 éves és nem beszél mndatokat anya inni,meg hát sok szót valamit csak én értek meg valamit egész jól mondja.nekem nagyon nehezen kezdett el beszélni én vittem orvoshoz ahol elhajtottak hogy majd fog beszélni.És igazuk lett elkezdte mondani a szavakat.nem izgulok hogy nem beszél mondatokat sokkal jobban zavart hogy 2 évesen mondta először hogy apa például.Majd beindulnak.Hugom ovis volt mikor az óvónők kérdezték anyukámart hogy sokszor nem értik mit mond a gyerek erre anyum ő sem érti sokszor:)mára be nem áll a szája.....Verekedés:hm t igen vannak az én fiamnak is olyan "barátai"akiket lehet hogy nem kedvel annyira.Ok nélkül meglöki vagy belerúg egyet holott nem verekedős.Szrintem ne szimpatikus neki vagy nem is tudom de csak 2 kisgyereknél csinálja.A többiekkel elvan nagyon pedig ngon sok a kis barátunk akikkel össze járunk.Majdcsak kinövik.Hagyni viszont nem szabad.
2012. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem lesz baj a beszédével, vannak akik később kezdenek jobban beszélni, de akkor meg nagyon gyorsan fejlődnek.

Nálunk is ezt csinálja a fiam. Novemberben volt 2 éves, és nem bántják, de ő csak gondol egyet és megüti a másik gyereket, de van olyan is, hogy nagyon jót játszik valakivel és egyszer csak üt egyet. Fogalmam sincs mi lehet vele. Hagyni nem szoktam, mindig elmagyarázom, hogy nem szabad fáj a másiknak. Remélem nem sokára elmúlik, mert nyáron jön a tesó.

2012. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem kell orvoshoz vinni,a beszéd ki fog alakulni!

Szerintem féltékeny,vagy valamilyen elfojtott gondja van,lehet,hogy valami megszűnt a szülő(k) / gyermek közt a kistestvér születésénél,vagy valami számára fontos megváltozott.De normális ez a viselkedés ekkora gyermekeknél!

2012. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ütés előtt nem próbál meg beszélni halandzsázva a másik gyerekhez? Mert lehet, hogy el akarná kérni a nála lévő játékot, vagy bármit mondani neki, de mivel nem érti a szövegelését a másik gyerek, ezért elveszti a türelmét, és lök egyet rajta. Haragszik rá, amiért nem úgy reagál a másik, ahogy ő szeretné.
2012. jan. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az en fiam marciusban lesz 3 eves

decembertol jarunk korai fejlesztobe (azelott csak kezdo szotagot mondott), most elegge folyekonyan beszel, enekel.


en ugy latom, anelkul is megindult volna, de sokat segitett, most be nem all a szaja, olyanokat mond, hogy csak nezek :D (pl reggel kapott egy kis csontocskat (kiskormomnyi csont alaku cukorka), erre ilyet szól: finom kis csontocska. édesség. be is kapom most))

(es hajnali 5tol hatig enekelte az en elmentem a vasarba-t alvas helyett :D)


szerintem nem lesz gond a beszeddel, de ha aggodsz, nezesd meg a korai fejlesztoben, artani nem fog.


a lokdosodeshez sajnos nem tudok erdemben hozzaszolni :(

2012. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Azt konkrétan nem figyeltem meg h a lökés előtt mond e vmit! De olyat már tapasztaltam, hogy valaki elvett tőle erővel valamit, és vissza akarta szerezni, nem tudta és akkor lökött! Na, majd azt megfigyelem, hogy előtte mond e valamit, erre még nem is gondoltam. Köszönöm!

2012. jan. 30. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!