Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben? Részletesen lentebb.

Figyelt kérdés
Visszamentem dolgozni, emiatt a két fiamat (4 éves, 16 hónapos) a szüleim hozzák el oviból, bölcsiből és ők vannak velük, maíg haza nem érek (bő 1 órát). A problémám az, hogy mióta velük vannak délutánonként, a nagyobbik gyermekem olyan viselkedési normákat vett fel, ami eddig nem volt rá jellemző, mert én nem hagytam: hiszti, feleselés, csapkodás, ordítás. Tudom az okát, nagyszülőknél nincs fegyelemzés. Ezt én egyáltalán nem tudom elfogadni, és nem is szeretném, ha így viselkedne (főleg, hogy a kicsi őt utánozza). Beszéltem már a szüleimmel (többször!), de sajnos ők egyáltalán nem érzik ezt problémának, sőt!, még örülnek is, hogy a gyerek mennyire ragaszkodik hozzájuk (amikor hazaérek, 10 percig ordít, hogy a mamáékkal akar maradni, mert akkor mindent lehet...!). Tanácstalan vagyok, mert muszáj vagyok tölük segítséget kérni, de ez hosszú távon ebben a formában nem járható út. Ötletek?
2012. febr. 4. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mond el a szüleidnek hogy ez az unokájuknak nem fog jót tenni hosszú távon
2012. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Alkalmazz olcsón valakit, akinek te parancsolhatsz.
2012. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

HÁt igen, én is azt az egyetlen megoldást látom, hogy meggyőzni a mamáékat, fogják kicsit szigorúbban a gyermekeket. Magyarázd el nekik (századszor is), hogy az oviban sem fogják tolerálni ezt a viselkedést, kiközösítik majd a gyerekek, nem fogják kedvelni az óvónők. Persze ez sarkítás, de hátha ettől észhez térnek.

Nekem is nagy félelmem ez, jövő héten megyek vissza dolgozni és a 2 éves a dédimamával lesz itthon... :p

2012. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már ezeket is elmondtam ezerszer, de mintha a falnak beszélnék. Pedig anno engem nem így neveltek, ezért is volt meglepő, hogy most ennyire engedékenyek. Megpróbálom még párszor szerintem, de velük sem akarok összeveszni.
2012. febr. 4. 15:05
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem normális, hogy a nagyszülők elkényeztetik az unokájukat, persze mi meg bosszankodhatunk, de ezért ne haragudj rájuk :)


nálunk az a szabály, hogy a nagyinál nagyi a főnök, nálunk meg én! ebből nem engedek, ez rendszeresen el van mondva a gyerekemnek és elfogadta (mi mást tudna tenni?)

szerintem az a lényeg, hogy te következetes maradj. mamáéknál ne szólj olyanért amit már megengedtek neki, mert ettől összezavarodik. viszont otthon tartsd magad a megszokott rendhez, ekkor külön fogja tudni választani mit hol lehet megtenni.


mondom, nálunk ez teljesen működik, így örömmel megy a mamáékhoz, de itthon sincs hiszti, igaz az lehet, hogy ez is gyerekfüggő. bár ahogy látom azért a következetességgel nagyon sok mindent el lehet érni, meg lehet előzni

2012. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz biztos benne, hogy a nagyszülői kényeztetés az ok. Egy gyerek életében elég nagy változás az "anya visszamegy dolgozni" helyzet, bőven lehet ettől is zaklatott. És nem fogja azt mondani, hogy "Annyira sajnálom anyukám, hogy ilyen keveset vagy itthon, és még akkor is lefoglal a házimunka, és fáradt vagy." Ő ordít, és csapkod. Légy hozzá türelmes, és persze ne engedj a hisztiknek.

Ezen kívül az óvodás korban egyik szokás jön, a másik megy. Lehet, hogy lenne egy ilyen korszaka akkor is, ha továbbra is veled volna egész nap.

2012. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
lehet, a változás is benne van dologban, nem tudom. Azon is gondolkodtam, lehet így "büntet", amiért nem vagyok mindig ott.
2012. febr. 4. 22:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Te nem vagy hiteles a szüleid szemében, értelemszerűen. Kérj segítséget az ovitól-bölcsitől hogy pszichológussal beszélhess (elvileg kell lennie bejáró gyerekpszichológusnak náluk), és kérj tőle szakvéleményt, majd ezzel a kezedben kérd a szüleidet hogy változtassanak. Persze partnerként, elmondva nekik hogy nem hallgattak rád, amit megértesz, ezért voltál kénytelen szakhatósághoz fordulni, hogy komolyan vegyenek.


Persze ehhez az kell, hogy a gyerekpszichológus egyetértsen, de valószínűsítem hogy egyet fog érteni, szakmabeliként mondom.

2012. febr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel mártényleg úgy érzem, mindent kipróbáltam, lehet a 22:22 válaszoló megoldását fogom meglépni. Köszönöm mégegyszer!
2012. febr. 6. 08:27
 10/11 anonim ***** válasza:

"Pedig anno engem nem így neveltek, ezért is volt meglepő, hogy most ennyire engedékenyek."


Ez amúgy tényleg érdekes, mert ugyanez van nálunk (nem ilyen súlyos azért). Én a cukros vackok és a tévé miatt veszekszem állandóan, apám azonnal kapcsolja nekik a legsz.rabb meséket, de még akkor is, ha a gyerekek épp nem kérték. Hiába mondom neki, hogy ez már nem az a világ, ez nem a Kukori és Kotkoda, hanem a 24 órás mesecsatornákon ömlik a trutyi. Szerencsére nekem a gyerkőcök tudják, hogy nálam és a nagyszülőknél mások a szabályok, ráadásul én vagyok az anya, a Főnök, az van, amit én mondok.

2012. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!