Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet összefüggés a megkésett...

Lehet összefüggés a megkésett beszédfejlődés és a mozgás között?

Figyelt kérdés
Kisfiam mindent szépen dorban csinált, kúszás-mászás, stb viszont motorozni nem tud, és páros lábbal ugrálni sem, ha lépcsőn megyünk akkor sem váltott lábbal megy. Most lesz májusban 3 éves. Max 10-15 szót mondd, de azt is csak akkor ha kedve van.
2012. márc. 1. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, biztos, hogy van összefüggés.

Menjetek el gyógytornászhoz, gyógypedagógushoz, logopédushoz, mert mindenképpen fejleszteni kell minden területen, majd kiválasztjátok a nektek legmegfelelőbb és leghatásosabb módszert. Egy korai fejlesztő központban sokat tudnak segíteni.

2 éves korra kell tudni páros lábbal ugrálni, hátrafelé menni és biztonságosan lépcsőn közlekedni.


Eddig nem voltatok sehol vizsgálaton? Futni tud? Mikor kezdett el önállóan járni?

2012. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Itt egy fejlesztő, ahol TSMT-vel is foglalkoznak:

[link]

Szülőknek szóló résznél vannak a tünetek felsorolva.

Persze biztos jó lenne elvinni Neurológushoz, mert Ő tudja megmondani az okot és az orvoslásban pedig segíthet a torna.

2012. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én is mindenféleképpen fejlesztést javasolnék, ez sajnos így már lemaradás :(

mi a koraiban kezdtük, ott kaptunk egy gyógypedagógust és TSMT tornát. nálunk a beszéddel és a gesztikulálással van gond, a mozgással szerencsére nem.

lehet nektek nem is a tsmt-t javasolják majd hanem inkább hrgt, menjetek utána ha van rá módotok!


viszont mielőtt elmentek, azért készülj fel, mert mikor kimondják, hogy milyen gondok lehetnek a háttérben, az nagyon kemény :( nagyon súlyos betegségeket is mondanak, még ha láthatóan szó sincs róla, én hetekig depis voltam azok miatt :SSS mondjuk lehet azért nem mindenkinek térképezik fel az összes betegséget, mi jól megkaptuk :(

2012. márc. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Voltunk már orvosnál, és voltunk már korai fejlesztésen is. De eddig ezt nem is említettem, hogy nem motorozik, gondoltam nincs jelentősége.

Futni tud, 1 éves korában kezdett el önállóan járni.

Akkor ezt megemlítem a fejlesztőnek.


Köszönöm a válaszaitokat.

2012. márc. 2. 07:21
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem a motorozás a gond, inkább a lépcsőzésből lehet azt gondolni, hogy valami nem jó, és itt van az, hogy nem beszél. mivel mászott ezért nem kell megijedned, de említsd meg mindenféleképpen a lépcsőzést és a páros lábbal futást.

mondjuk azt nem értem, hogy a korai kérdőívében mind a kettő szerepel, hónapot kell beírni. azt neked nem kellett kitöltened???

2012. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem kérdeztek ilyet tőlük:(
2012. márc. 3. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:
az én lányom is három éves a napokban tanult meg páros lábbal ugrálni.Sokszor mutattuk neki.Most sem folyamatosan ugrál csak egyet-kettőt.Motorozni tud viszont lépcsőn felfelé megy váltott lábbal lefelé után lépéssel.A dokink azt mondta nincs ezzel semmi gond.
2012. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A beszéd is mozgás, mégpedig nagyon bonyolult. Nagyfokú mozgáskoordinációt igényel. Tehát ha picit koordinálatlanabb a mozgása, ügyetlenebb a nagymozgásokban, akkor ez lehet az oka a beszédfejlődés elmaradásának is. Nagyon kétségbe esni azonban nem kell! Könnyen,gyorsan fejleszthető,utol fogja érni hamar önmagát! :)

-Lépcsőzés: Mekkorák a lépcsőfokok? Nem túl magasak? Mert akkor persze, hogy mellé lépéssel egyszerűbb még neki.

-Páros lábbal ugrálás: Ez nagyon bonyolult folyamat! Semmi kórosat nem jelent,ha még nem tudja!

-Motorozás: Semmit nem csinál, ha ráülteted? Mit jelent,hogy nem tud? Mennyi ideje van motorja?


Én is mindenképp javaslom a fejlesztést. A TSMT is jó lehet,de egyéb mászó-,ugráló-, egyensúlyozó játékokat, feladatokat tartalmazó torna is segítene.


konduktor-gyógypedagógus

(Nem mellesleg hasonló korú kisfiú anyukája!)

2012. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!