Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
81%

Haza kéne jönni az apjának mégis.

Menj el a Családsegítő Központba, kérj segítséget! Ezt nem tudod már egyedül megoldani. Nme lehet hogy valami szeren van? Hoyg ennyire durva? Nagyon megváltozott a viselkedése, sok pénzt költ, romlott atanulmánya, nem jön haza - ezek mind utalhatnak droghazsnálatra. Ne faggasd, keress segítséget! Ingyen kapsz segítséget. Gondolom, városban laktok.

2012. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
65%
Én 17 vagyok , és eléggé érdekesen szocializálódott okos fiő (az okosok körében a boldogság egy ritka dolog) meg érzelemmentesség egy fajtája is jelen van , de bekell hogy valljam ez nagyon szomorú. Én biztos felhívnék vmi gyermekszakértőt vagy valakit mert ez minden csak nem jó.
2012. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
32%
Azért hívd fel az apját, hátha most mégis idejön.
2012. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is a helyi családsegítő az igazi megoldás. Az apját ha nem is ismeri úgy mint az apját, mert a nevelésbe nem avatkozik bele, akkor sokat nem érsz vele, ha felhívod.
2012. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
94%

Megpróbálnék leülni vele és megbeszélni a dolgokat. Megkérdezni tőle, mi váltotta ki nála ezt a változást, hogyan tudsz neki segíteni abban, hogy ismét vissza tudjon térni a régi kerékvágásba.

Ha ez nem megy, akkor megkeresném az oszt.főnököt, beszélnék vele erről. Ő tapasztalt-e nála ilyen irányú dolgokat, és mint szakképzett nevelő, mit tud tanácsolni, hogyan kezeld. Esetleg van-e tudomása valami olyan eseményről, amely miatt ezek a viselkedési "torzulások" előjöttek.

Ugyanígy megkeresném az edzőjét, talán ott történt valami. Az is előfordulhat, (sőt, szinte biztos), hogy már teljesen más baráti társasága van, ott ragadt rá ez a fajta viselkedés. Magától nem hiszem, hogy ekkorát fordult volna.

Célszerű rákérdezni a régi barátaira is, talán ők többet tudnak.

2012. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
Talán valamiben hiánya van a gyerekednek.Meg kell tudni, hogy miben és azon kell próbálni javítani.
2012. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 anonim ***** válasza:
94%
Az edző talán segítene. Ha beszélsz vele, talán ő segítene megfogni, és téged is bátorítana. a Családsegítő mellett. Menj hozzá először, onnan a suliba, onnan a családsagítőbe vagy a nevelési tanácsadóba. Nyilván a suliban is látják, hoyg baj van vele. Segíteni fognak! Nme vagy egyedül! Esetleg megismerkedsz szülőkkel, akik hasonló gondokkal küzdenek, és egymást is segíthetitek. Nme is kellett volna megvárni, míg idáig fajul a dolog!
2012. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, az is baj, hoyg nincs másod kívüle. Így túl nagy a teher (érzelmi) a gyereken. Nme gyerekszerepben van, hanem társszerepben. Jobban tudná, hol a helye - és neked is lenne segítséged - ha lenne több normális felnőtt kapcsolatod. Rokon, barát, társ. Próbálj arra is mozdulni, és a gyereknevelés is könnyebb lesz. Te is jobban fogod érezni, hoyg merre háyn méter, meg a gyerek is.(nem szolgáltató vagy, hanem tekintélyszemély. Ő függ tőled,ő akiszolgáltatott. Neki kell alkalmazkodnia. Vegyél vissza mindenképp! A szülinapi cuccopt takarítsd el, és ha hazajön, mondd meg, hoyg ez így nem mehet tovább. Ha nem viselkedik, akár intézetbe is adod (ijessz rá) Nincs több internet, nincs kedveskedés, kérdezgetés. Vacsoráját kiteszed, s ennyi. Ha nem javul meg, minimumellátás. Abban semmi kedvesség nioncs, semmi plussz. Ő ki van szolgáltatva neked. Ha nem drogozik, hanem ez csak olyan kamasznyegleség,akkor a bekeményítés hamar eredményt hoz. Egy jólirányzott pofon is jót tenne.

Ezek után hord le a sárga földig, ha hazajön. és fektesd le az új játékszabályokat. És semmi kérdezgetés, ilyesmi. És semmi ajándék, vagy sütike! Add a szomszédnak, vagy a hajléktalannak, vagy tedd a fagyasztóba, nehogy elgyengülj!

2012. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon kedvesek vagytok. Akkor válaszolok: nem szed drogot ez biztos. benne van valami feszültség azt látom de drogot nem szed. Az apja külföldi nem magyar, kint éltünk vele amíg el nem váltam évekkel ezelőtt. Nem tudja ezeket a dolgokat a fiáról még, mert ha igen csak engem okolna. Belül egy arany lelkű gyerek, valami kiválthatta ezt a viselkedést. Ebben én szerintem maximálisan hibás vagyok, de nem tudom hol rontottam el. Régebben azt mondta Anya ha öreg leszel lakhatsz a házamban és megveszek neked egy egész ékszer kirakatot. Volt hogy büszke is voltam rá, amikor bajnoki ezüstérmes lett és a nagy stadionban név szerint mondták be a nevét a nagy csapat meccsének szünetében, rengeteg nézők előtt. Vagy amikor 160 gyerek közül ő lett a legjobb mezőnyjátékos. Nem akarom hogy elvigyék intézetbe. Lehet vissza kellene menni abba az országba ahol az apja él, a fiam külföldi és magyar állampolgár is. Talán ha a közelben lenne az apa visszaváltozna a gyerekem, amilyen volt. Köszönöm nektek hogy elolvastátok.
2012. márc. 3. 15:51
 10/112 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sz arba néz tégedet.

Téged okol. hogy miért? nincs apukája, albérletben éltek, gondolom, hogy nem vezető státuszban dolgozol.

Nem becsül. Gondolom a barátai szülei boldog családban apukával élnek, gazdagságban, mindent megkapva.

Csalódott benned, így gondolom. Most nyílt ki az értelme, hogy ezt átlássa.

Nem gondolod?

Ne haragudj, ha tévedek.

2012. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!