Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:
30%
Hát ne haragudj, de én csak gratulálni tudok a nevelésedhez, vagyis mindez a nem nevelés következménye, a nem megfelelő nevelés következménye!!!
2012. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 anonim ***** válasza:
Remélem már otthon van, és sikerül vele beszélned. Nem keveredett esetleg rossz társaságba?
2012. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
85%
Nem, biztos a jótársaságban tölt napokat.
2012. márc. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 anonim ***** válasza:
92%
már a kérdés címénél tudtam nincs apja, tuti drogra kell neki a pénz "tapasztalat" , szerintem légy közömbös vele, és megunja a macska egér játékot, bár pénzt egy kanyit nem adnék, ha ő se ad neked semmit "cserébe" ! A többiekkel egyet értek, segítségre van szükséged, a srácnak meg egy verésre!
2012. márc. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 A kérdező kommentje:
Jó reggelt, nem drogozik ez biztos, azonkívül a sport által rendszeres orvosi vizsgálat alatt áll. A McDonalds-ban találtam meg, mondtam neki közös terápia kell. Tegnap beszélgettünk hosszasan, majd meglátjuk. És igen tudom én rontottam el a nevelést ez igaz, hogy hol nem tudom, de rájövök a gyerek érdekében és nem adom őt fel.
2012. márc. 4. 06:24
 36/112 anonim ***** válasza:
drogot csak akor mutatnak ki a szervezetben ha azt keresik
2012. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/112 anonim ***** válasza:
Szerintem te mindent megteszel, amit egy jó szülő megtehet, hidd el, rendbe fog jönni minden.Minden családban vannak rosszabb időszakok.
2012. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 anonim ***** válasza:

Látod? Ha nem adsz pénzt, mekibe sem mehetne. Ezzel büntetheted. Amúgy se adj bármikor, ha jó, akkor sem kell, hanem legyen egy zsebpénz(amit akkor kap meg, ha okos) és azt ossza be!

Nagyon jó, hoyg tudtatok beszélgetni, és úgy értem, valamennyire meg is egyeztetek, hoyg segítséget kértek. Az első lépés a legnehezebb, alakulni fog ez, ha akarjátok!

2012. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/112 anonim ***** válasza:
94%

Megmondom én így ismeretlenül ebből a pár mondatból is, hol rontottad el. Gondolkodj rajta!


Ott, hoyg te mindent megadsz neki "ingyen" többet is, mint ami kell, és semmit sem kérsz cserébe, és nem követelsz meg semmit.

Biztos a jó szándék és a szeretet vezet. De a legfontosebb, amire egy tizennégy évesnek szüksége van: az autoritás. Hogy legyen valaki, akit tisztel, aki egyértelműen leszögezi a szabályokat, aki követel tőle. Hogy tudjon megfelelni. AZ által ő is erősebbnek érzi magát. És ha van tekintély, akkor van mi ellen lázadni, ez is fontos. Te mindent megengedsz. Bármit tezs, ugyanúgy szaladgálsz utána. Meg is üthet, még akkor sem haragszol igazán. Ez nem helyes. Keményen ki kell nyilvánítani a rosszallásodat. Ha helytelenül viselkedik, azért megrovás, büntetés jár. Neki is erre van igénye! Látod, ezt provokálja! Hogy mondd már végre, hoyg ELÉG! EDDIIG É S NE TOVÁBB! Ő is akko rérezné magát biztonságban, ha látná, hoyg te kemény és erős vagy. Ez nem anyai inkább apai dolog ugye, de háát jelenleg te kell legyél az apja! Félre kell tenni kicsit agondoskodó, aggódó anyát, és elővenni a tiszteletet parancsoló, erős, és megtámadhatatlan apát. Ott lakik az is mindannyiunkban, benned is! Ha érzi a korlátokat, biztonságban fogja tudnio magát. Persze, lázadni fog! DE ne úgy lázadjon már, hoyg kezet emel az anyjára! Azzal lázadjon, hogy fél órával később mosogat el, meg nem tízr ér haza szombaton, hanem 10 óra 11 percre! S nem kell elnézni azt sem. Erre van igényük ilyenkor. Kicsi még! Próbálgatja a körmeit, de meg kell tanulnia, hoyg nem rajtad. Az anyaoroszlán is odakap, ha a kicsi túl durva.

Az én ismerőseim még 18 évesne is félnek, hogy anya mit szól, ha kések? Sőt! Én 47 vagyok, de nekem sem mindegy, mit szól anyám ahhoz amit teszek.

Ha megértő és megengedő vagy vele most, akkor sokat ártassz neki is, magadnak is!

2012. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 anonim ***** válasza:
Ajánlom Csernus Ki nevel a végén? c. könyvét. Leír benne egy esetet, ahol a drogos fiú anyukája meséli, hogy egyedül nevelte fiát, és mindent megadott neki olyan szinten, hogy magának párizsit vett, a gyereknek meg téliszalámit... Tehát mindent a gyereknek. Szerintem te is pont ezt a hibát követted el, áldozatot, mártírt csináltál magadból. Mostantól oszd be úgy a keresetedet, hogy magadra legalább annyit költs, mint rá. A pénzedhez ne férhessen hozzá, felháborító, hogy elvett tőled pénzt! És ha bánt téged, vagy nem tartja be a játékszabályokat, mosolyszünet, zsebpénzmegvonás, szobafogság járjon érte minimum. Persze beszélgess el vele néha, de ne érezze azt, hogy a haverja vagy. Muszáj neked lenni az erősebbnek, ha már apa nincs a képben. Azzal pedig egyáltalán ne foglalkozz, mit szólnak a szomszédok vagy bárki más, mert ő ezzel is visszaél. Ne szégyellj semmit, neki kell(ene) magát szégyellnie! Légy erős, még ha nagyon nehéz is anyaként ilyennek lenni!
2012. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!