Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 A kérdező kommentje:
A helyzet még változatlan sajnos. Tegnap is 9-kor jött este haza. A legszebb szava az volt, hogy (bocs a (csúnya szóért)"kuss". Kijelentette szerdán sem megy edzésre, majd csütörtökön, pedig bajnoki felkészülés van. Talán ma megy iskolába, mondtam neki elkísérem iskolába, mert nem bízom meg benne, nem nagyon akarja. Csütörtökön megyek a nevelési tanácsadóba, tudom ott csodákat nem várhatok, de már kétségbe vagyok nagyon. Lehet az apját ide rendelem külföldről hogy üljünk össze, de szerintem ebben az apja nem lesz partner. Mindent fel ad, pár idióta McDonalds-ban logó csavargó miatt. A sportért élt idáig, az volt a mindene. A baj hogy nincs segítségem, és már nem bírom. Éjjel nem tudok aludni, nappal meg keresem. Úgy érzem, nincs már segítség, mehetek bárhova is. Én szép lassan tönkre megyek, ő meg mire rájön, hogy mit tett már késő lesz, mert magára marad. Lehet még csak a kezdet.
2012. márc. 7. 03:20
 52/112 anonim ***** válasza:
Elég az önsajnálatból! Ez a te életed, ebben kell boldogulnod. Próbáld kihozni belőle a legtöbbet, légy erős, én drukkolok!
2012. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető, hoyg nem bírod. Szerintem az apja meg fogja érteni, hogy most muszáj idejönnie. Érdemes megpróbálni.
2012. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne za edzőt is megkeresni, és az osztályfőnököt is! Egyszerre kell megfogni őt minden oldalról.
2012. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/112 anonim ***** válasza:
Nme veszik el semmikép, csak megbírságolnak. Menj be asuliba, kérdezd meg, hány órát hiányzott eddig!
2012. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:

Hát én eg ykussért úgy szájon vágnám, a falnak esne. Én nagyon kedves és finom vagyok, és sohasem bántottam a gyerekeket, kis korukban sem. De a lányom mégis kapott két pofont. Egyiket az utcán a barátnői szeme láttára, mert nem úgy zsólt! Nem mondott csúnyát, csak rossz volt ahangsúly. A másikat amikor 16 évesen nem jött haza csak reggel, én meg agyon izgoltam magam. Szétszakadt a karkötője, olyat kapott és még a tőlem kapott ajándékot is széttéptem(amit megbántam) Soha többet semmi problémánk nem volt aztán egymással.

A fiam fején meg széttörtem egy dinnyét 20 éves korában, mert teljesen szétesett, fel se kelt, nem tanult, nem dolgozott, nem mosakodott. Nagyon megsértődött, de másnap magához tért és azóta is magánál van. Ennyi belefér. De tényleg, én eg ynyuszika vagyok, egy kétlábon járó kedvesség amúgy, és anyucika.Néha ilyne is kell, ne félj tőle!

2012. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm tényleg a tanácsaitokat. Tényleg segítenek lelkileg. Holnap megyek a nevelési tanácsadóba. Ma sem ment iskolába, azt mondta majd hétfőn. Ma is egész nap nem volt itt, megint 2-szer hoztam haza a McDonalts-ból. Képzeljétek az újdonsült barátai a McDonalds-ban az asztalon sodorják maguknak a cigit és ezt 16-17 évesen. Ma szóltam ott az egyik eladónak hogy mi megy itt, nem zavarja őket esetleg. Ma már megkaptam az egyik suhanctól, hogy már unja hogy mindig megyek oda a fiamért. Egyszerűen csak fáradt vagyok.
2012. márc. 7. 20:49
 58/112 anonim válasza:
Én 14 éves leszek és ugyanezt csinálta az én testvérem is régebben csak kicsit finomabban. De az a lényeg, hogy lekéne vele ülni és beszélni vele. Ez sokszor csodákra képes ;) sok sikert :)
2012. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/112 anonim ***** válasza:
88%
ellenkeztél, hogy a fiad nem drogos, szerinted hány normális cigit sodornak főleg fiatalok ? egy thc tesztre is beültetném
2012. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 anonim ***** válasza:
Ha elvennél tőle minden pénzt és nem adnál neki többet, amíg észhez nem tér, akkor is menne a Mekibe? Szerintem a haverok körében nem lenne menő, ha sosem lenne egy fillérje sem. Ez csak egy ötlet, talán így ki lehetne rángatni ebből a díszes társaságból. Persze ehhez az is kell, hogy nálad sose legyen készpénz, vagy csak nagyon jól eldugva, ahol nem találja meg, hogy ne tudjon tőled elvenni vagy lopni.
2012. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!