Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
 71/112 A kérdező kommentje:
Túl gyorsan írtam összekuszálódtak a betűk. Tehát lassan csak abban hiszek, hogy a teljes környezet változás a megoldás. Tehát külföld.
2012. márc. 10. 19:21
 72/112 anonim ***** válasza:
nem lényeg az, biztos mindenki hibázott valamit, hát emberek vagyunk..nme ezen kell tépelődni, hanem hogyan legyen előre! Rendbe fog jönni minden, csak ne add fel!
2012. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 anonim válasza:
Verd meg úgy egyszer hogy nem kell fel vagy 1hétig. Mit meg nem engednek maguknak, az é gyerekem ilyet csinálna már rég az utcán lenne vagy ahol akar. Neved meg ne félj tőle! Nekem 16 éves ő is eljárt bulizni már 14.-évesen is, de csak engedéllyel soha nem lógott még el, nevelés kérdése.
2012. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat, marha erősnek kell lennem lélekben, hogy ne adjam fel és bízzak a jövőben, csak tegnap is annyira egyedül voltam ezzel a szituációval, jó lett volna valaki mellettem aki haza is tudja hozni, nem úgy mint én. Úgy érzem nem szabad feladnom,engem már nem érdekel hogy némelyik kinevet a suhancok közül ha megyek a gyerekemért. Tegnap este amikor megtaláltam a gyerekem köztük az utcán, egy padnál álltak és vagy 3-4 alkoholos üveg volt ott. A fiam a közelben állt beszélgetett velük, ő nem ivott és nem is volt alkohol szaga. Azonnal elhoztam őt onnan, a többivel meg kiabáltam hogy hagyják a fiamat. Teljesen a hatásuk alatt áll jelenleg. hihetetlen egyébként hogy pár hete még álmodni sem álmodtam volna, hogy a fiamat ilyen helyzetekbe látom, néha azt hiszem tényleg csak álmodom. Nem fogom hagyni, soha hogy magára hagyjam ezekben a nehéz időkben, hogy ne segítsek neki újra jó útra térni. Még "tudatlan" vagyok ebben a helyzetben ez igaz, de valahogy megmentem a gyerekem. Harcolnom kell, nem is hiszem el, valamelyik nap elraktam a bajnoki ezüstérmét, akkor fogom elővenni, ha rendbe jön minden, addig fáj még ránézni is. Köszönöm hogy elolvastátok.
2012. márc. 11. 09:30
 75/112 anonim ***** válasza:

Na de látod, hazajött veled!!

Leht, hogy valahogy , valahol örül ennek a több figyelemnek. Hogy látja, hogy mindenre képes vagy érte. Csak látja.

Jó lenne, ha az apja tudna segíteni. Még ha számonkérné telefonon, az is valami.

van egy ismerős család, a nagymama neveli itt a gyerekeket(nagyok) a nagypapa szigorú, egy hónapban egyszer idetelefonál Amerikából. De a gyerekek félnek, nehoyg panasz legyen rájuk, a mamának néha azért engedelmeskednek, nehogy elmondja apapának, hoyg nem jók voltak.

Nme vagy teljesen egyedül Beszélni látod itt velünk is tudsz. Mondd el az ismerőseidnek, ne szégyeld(amelyikben bízol) legaább lekileg erősítenek.

Ott a nevelési Tanácsadó is, biztos tudnak jó tanácsot, ők sok ilyen kamasszal találkoznak.

Remélem, az apja besegít majd valahogy.

Jó lenne, ha majd egyszer találnál párt, könnyebb lenne minden.

2012. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 anonim ***** válasza:

"a többivel meg kiabáltam hogy hagyják a fiamat"

De csak nem képzeled,hogy kényszerítik,hogy lógjon velük?Nem a többit kéne nevelni.

A fiad saját választása.Nem kisfiú annyira,hogy érte kelljen menni minden áldott nap a McDonaldsba,a Mcdonalds elé,a Mcdonalds mögé....valószínűleg körberöhögnek és fiad is,ne gondold,hogy kiáll melletted,mikor a többiek elkezdik,hogy na már megint jött mami a pici fiáért.Ez gáz.Ne járasd már le magad ennyire,a fiad előtt is.

A megoldás viszont jó.Külföld.Bár,nem hiszem,hogy rajongani fog az ötletért.Sőt,szerintem mindent megtesz majd,hogy ne kelljen mennie.Be fog vetni mindenféle érzelmi zsarolást.Ne alázd meg magad és ne nézz már úgy rá,mint beteg,elesett menekült szegény szerencsétlenre,hogy jajj,hát mindent meg kell tenni érte,segíteni kell neki.A f@szt.Szabályok kellenek és korlátok.Nem beteg.Nem haldoklik.Csak lázad.Én egyedül küldeném külföldre.Az apjához.Betonkemény szabályokat állíttatnék fel és tartatnék be vele az apa helyében.Egyből rájönne,milyen jó volt és itthon és leesne neki a dolog.De biztos nem mennék vele babusgatni.

2012. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:
Legalábbis egy időre magára hagynám az apjával.
2012. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 anonim ***** válasza:
Járadsd csak le! És nagyon jól tetted, hoyg a többiekkel is beszéltél, azoknak sem ott lenne a helyük minden áldott nap! És egyébként is, kit érdekel, téged a saját gyereked érdekel. Azoknak a fiúknak ha kellemetlen, menjenek haza ők is! És igenis, hagyják a gyermeked, mert ártanak neki! Jól tetted. Neked a sajátodat kell védeni, azokat majd az ő anyjuk. Úgy hallom, a másik fiú anyja sem túl elégedett a gyereke viselkedésével. És de! ANNYIRA gyerek.
2012. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/112 anonim ***** válasza:
Nem,kedves utolsó,az utána járkálással semmire nem megy.Látod,hogy semmire nem jó,ha működne már hatott volna:)Nem óvodás.Itt radikálisabb lépés kell.Majd az apjánál fegyelmet tanul.
2012. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:
Igen, lehet hogy jobbat tenne egy ideig csak ő az apjával.Álljon helyt ott! Ha babusgatod, akkor többet mer. Már nagy fiú.Kőkemény szabályok. Ő küzdjön most már a ti bizalmatokért!És küzdjön meg igazán. Az apjánál, idegen környezetben, egyből rájönne, te mennyit tettél érte, és hogy kellene azt megbecsülni.
2012. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!