Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves gyerekem bánt szóban...

Liva kérdése:

14 éves gyerekem bánt szóban és újabban ellök és kicsavarja a kezemet, ma van a születésnapja reggel 10-kor elment és még mindig egyedül vagyok a születésnapján, nélküle. Hogyan és honnan kaphatnék sürgős segítséget?

Figyelt kérdés
14 éves a gyerekem, újabban sok a gond vele, nem tanul bukásra áll, korrepetálásról ellóg amit pedig fizetek. Sportol 10 éve újabban csak néha megy edzésre. Elkezdett csavarogni este 9-10-kor jön haza, én meg keresem az után . Már bántalmaz is neki lök a falnak vagy úgy meglök hogy ráesek a szőnyegre. Ma van a születésnapja minden szépen előkészítettem az asztalon, az első szava ő most elmegy, nem akartam neki erre pénzt adni, kitépte a kezemből a táskámat és kivett belőle pénzt, amúgy sincs sok. Ki is csavarta a kezemet és "te kutya"-nak nevezett. Ordibál folyamatosan az albérletben velem, én nyugtatgatom erre direkt odaáll az ajtó elé, hogy a folyóson jól hallható legyen. Csak sírok és már az egészségemre megy rá. Az apja külföldi és külföldön is él, némi pénzt küld de ebben ki is merül a nevelés nála. Nekem nincs senkim csak a gyerekem és a szívem szakad meg.
2012. márc. 3. 15:14
 81/112 A kérdező kommentje:
Igen is a többi suhanc vitte bele ebbe a szituációba. Már korán reggel hívogatják telefonon. A sportnak vége 11 év kemény edzés kitartás, húség a csapat felé, már nem számít hiszen van új közeg. Én a bajnoki a bajnoki ezüst érmét jól elraktam, mert jelenleg megszakad a szívem ha ránézek. Volt ő versenyeken 160 gyerek között a legjobb mezőnyjátékos is. Most már nincsenek céljai semmi. Csak azok a suhancok a fontosak. Holnap megyünk a nevelési tanácsadóba, elöször
2012. márc. 12. 22:50
 82/112 anonim ***** válasza:
66%
De nem érted mi van?Nem kényszeíti senki,hogy ott legyen velük.A saját döntése.Engem mér' nem visz bele senki ilyenbe????Mert én nem akarom.Ennyi.
2012. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 A kérdező kommentje:
Igen is a többi suhanc vitte bele ebbe a szituációba. Már korán reggel hívogatják telefonon. A sportnak vége 11 év kemény edzés kitartás, húség a csapat felé, már nem számít hiszen van új közeg. a bajnoki a bajnoki ezüst érmét jól elraktam, mert jelenleg megszakad a szívem ha ránézek. Volt ő versenyeken 160 gyerek között a legjobb mezőnyjátékos is. Most már nincsenek céljai semmi. Csak azok a suhancok a fontosak. holnap megyünk a nevelési tanácsadóba. Ha nem használ, irány külföld de nem egyedül küldeném el, hanem velem együtt, és megpróbálom hogy a régi városában ahol 9 éves koráig éltünk, újra kezdjük. A városban lenne az apja, és annak a külföldi államnak minden lehetősége meg van ahhoz, hogy nekem segítsen. Környezetváltozás csodákat is tehet. Én most már menni szeretnék innen. Nyáron voltunk nosztalgiázni abban az országban. Most már tudom szerintem ez a megoldás, el innen.
2012. márc. 12. 23:01
 84/112 A kérdező kommentje:
Pontosan hogy értem mi van, vannak emberek akik jobban befolyásolhatóak mint mások, és a rosszat nem ismerik fel, hanem belemennek olyanba amibe nem kellene. Sajnos a fiam befolyásolható miattuk. Most közös erővel mi fogjuk befolyásolni, hogy kihozzuk onnan. Valahogy sikerülni fog. Egyébként unom már hogy több helyen is engem okolnak.
2012. márc. 13. 10:00
 85/112 anonim ***** válasza:
89%

Egy ötlet:

Mi lenne, ha addig is vennél egy másik sim kártyát a fiad telefonjába és mikor épp zuhanyzik, kicserélnéd, a másikat meg megsemmisítenéd. Így nem tudná a többi gyerek hívogatni, csak te. Meg manapság az emberek nem is tudják fejből a telefonszámokat.

Meg én megcsinálnám azt is, hogy mikor a többi suhanc iszik egy parkban, akkor szólnék a családsegítőben, hogy kiskorúak alkoholt fogyasztanak közterületen.

És igen is menni kell cirkuszolni velük, ha kell minden nap, mert így talán a többi rájön, hogy nem is olyan jó buli ezzel a gyerekkel barátkozni, mert gáz az anyja. A mai tinik szeretik ha békén hagyják őket. Épp ezért kell az ellenkezőjét tenni.

2012. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 A kérdező kommentje:
Tegnap 6 óráról elszökött, mentem érte és az osztálytársa adta oda a fiam táskáját nekem. Itthon megtaláltam őt, mielőtt mentünk volna a nevelési tanácsadóba, fogta jól mellbe vágott, szó szerint. Majd elvette a kulcsomat és beakart engem zárni a lakásba. Ezt nem hagytam, majd bevágott engem a konyhába oda akart bezárni úg
2012. márc. 14. 06:00
 87/112 A kérdező kommentje:
oda akart bezárni, széket tett a konyha ajtó elé, de én ezt eltudtam tolni. a bejárati ajtó közé tettem a kezem és rácsukta. Majd bejött a lakásba hogy ismét ellökjön ekkor kiszaladtam a lakásból ő utánam dobta a kulcsomat. Elmentem egyedül a nevelési tanácsadóba, 2 órát beszéltem a nővel, szerdán bejön a fiam iskolájába és közösen az osztályfőnökkel beszélünk vele. Addig meg azt mondta hagyjam nincs mit tenni addig. Tegnap este fél 10-kor este jött haza annyit mondott szevasz tavasz és bement a szobájába, se tanulás semmi, megint ezekkel volt. Nekem a szívemet kitépte a tegnapi nappal. Következő lépésen megpróbálom az apját külfödről ide hívni 1-2 napra de nem tudom jön e. Már rettegek a hétvégétől is. A tegnap hadakozás miatt mindenem fáj.
2012. márc. 14. 06:08
 88/112 anonim ***** válasza:

hát ez rosszabb lett. De legalább ígértek segítséget, enm voltál egyedül. A helyzet komoly, muszáj apjának jönnie.

Voltatok a suliban???

2012. márc. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 A kérdező kommentje:
Tegnap éjfélkor jött haza, egyre rosszabb, és még ő hangoskodott velem, hogy rászóltam tegnap is a McDonalds-ban a "barátaira". Tegnap nem volt iskolában ismét, ezt már sehogy nem tudom igazolni, ha még 1 nap akkor az iskola hivatalos helyre fordul, melynek következménye valami tárgyalás és utána családipótlék megvonás, 50 ezer forint bírság ha nem fizetek, mehetek börtönbe én leülni, hihetetlen, őt pedig 30 napra elviszik "próbára" intézetbe, ha addig sem javul meg, akkor elveszik tőlem t
2012. márc. 15. 07:11
 90/112 A kérdező kommentje:
Tegnap éjfélkor jött haza, egyre rosszabb, és még ő hangoskodott velem, hogy rászóltam tegnap is a McDonalds-ban a "barátaira". Tegnap nem volt iskolában ismét, ezt már sehogy nem tudom igazolni, ha még 1 nap akkor az iskola hivatalos helyre fordul, melynek következménye valami tárgyalás és utána családipótlék megvonás, 50 ezer forint bírság ha nem fizetek, mehetek börtönbe én leülni, hihetetlen, őt pedig 30 napra elviszik "próbára" intézetbe, ha addig sem javul meg, akkor elveszik tőlem végleg. Szerdán bejön az iskolába a nevelő tanácsadós hölgy. Tegnap a McDonalds előtt életemben elöszőr láttam a fiamat dohányozni, erre ő elszaladt,beszéltem ismét a suhancokkal ne adjanak neki cigit italt, csak röhögtek rajtam, a biztonsági őr mondta ott, hogy ő már kizavarta őket többször is mert a személyzettel is már szemtelenek.Tudjátok milyen az amikor szinte már éjjel vagy a gyerek nincs itthon, nem tudod hol van, és te egyedül vagy magadban,nem segít senki, csak a nagy tehetetlenség, nem kívánom senkinek sem tényleg. Elegem van már abból hogy nincs saját életem az elmúlt 2 hétben, elegem van abból hogy nem áll mellettem senki és konkrétan csak rossazbbodik a helyzet naponta. Már félek a mai naptól is, így kelek fel hogy félek a nap mit hoz. Ez tényleg 2 hét leforgása, gyökeres változás. Amikor felkel majd csak sértegetni fog, felemeli a hangját, ha ellenkezem vele majd jól ellök. Kezdek félni tőle.
2012. márc. 15. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!