Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 16 éves lányom nem igazán...

A 16 éves lányom nem igazán jár iskolába és ha megbüntetnek és nem fizetem ki akkor mi történik?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 10. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülő nem tud hatni a gyerekre, akkor akcióba lépnek a családsegítők. A büntetést pedig ki kell fizetni, akár be is perelhetnek.
2008. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Beszélgess el vele, hogy mi bántja!
2008. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

16 évesen én sem nagyon jártam, sokat lógtam. és igen lelki probléma is volt rendesen. pl ha reggel anyuval össze vesztem már azért sem mentem be. meg ott volt a reménytelenség hogy mi legyek. nem voltam rossz tanuló, de semmi cél elöttem. de lehet pl volt akinek túl nehéz volt a suli.


de aztán mikor lebuktam (mert tudtam igazolni, így titok volt) , elbeszélgettek velem. elmondták hogy a középsulit be kell felyeznem, mert az minimum kell nekem, mutattak példát akik egy senkik voltak... aztán azt mondták nem tiltanak el semmitöl, de ha mégegyszer elöfordul akkor szobafogság nagymama koromig. na többet nem lógtam. az oföm meg leigazolta miután ö is elbeszélgetett velem. (ez egy fél évnyi lógás volt)

2008. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szabálysértési eljárásban bírsággal sújthatnak közoktatási törvényben meghatározott kötelezettségek megszegése miatt. A pénzbírság be nem fizetése esetén elindul az adók módjára behajtás, ha ez nem jár sikerrel akkor közérdekű munkára változtatható át beleegyezés esetén a bírság. Végső esetben pedig következik a bírság elzárásra átváltoztatása, amelyet büntetés-végrehajtási intézetben kell letölteni.
2008. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

szerintem mindenképp kérj segítséget a nevelési tanácsadóban...nagy problémék lehetnek a háttérben, ami a gyerek egész életére rányomja a bélyegét..

és sajnos valóban.. a pénzt be kell fizetni.. akár részletfizetéssel.. ha nagyobb összeg..

de ez itt csak a kisebb gond...

2008. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fizeted be a bírságot, a gyámügy hivatalból eljárást indít ellened, így akár "nevelésre alkalmatlannak" is nyilváníthatnak, azaz elvehetik tőled a lányod!


Hogy a lányod miért nem jár iskolába, arról itt az ideje komolyabban elbeszélgetni egyrészt vele, másrészt akár a nevelési tanácsadóval, adott esetben pszichológussal! Lehet, hogy csak kamaszkori csínynek tűnik a lógás, viszont komoly pszichés sérülések is állhatnak a háttérben! Egyébként meg az iskolába járásnak megfelelő biztosítéka, ha te magad kíséred el minden reggel, már ha megteheted... és ha tartod magad annyira jó anyának, hogy törődj a lányoddal!

2008. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

nem kell semmi pszichológus vagy külsős nagyokos. ülj le vele és beszéljétek megy a dolgaitokat. szigorúan öszintén és higgadtan. ez még egy jó megoldás. amikor én lógtam és elkaptak semmi lelkizés semmi dédelgetés nem volt. durr két füles, szobafogság, mobiltelefon megvonás. se koncert, se bulizás, semmi. sajnos manapság persze ezek már nem eredményesek...


sok sikert!

2008. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizeted ki, megbüntetnek, viszont jó módszer lehet a zsebpénz megvonás, és abból fizesd ki a büntetést. Keresd fel a hozzátok tartozó gyermekjóléti szolgálatot, ők is nagyon szívesen segítenek.
2008. szept. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!