Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen hiszti? 3,5...

Kezelhetetlen hiszti? 3,5 évesen ez még dackorszak? Fél órán át üvölt, vergődik, hánykolódik. Hisztizik, abszolút pitiáner dolgok miatt, pl: miért egyen almát uzsira, miért vegyük le bent a kinti cipőt. Más hogy tudja ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Kezdek kiborulni, de nem akarok mindenben mindig engedni.Tanulja meg, hogy nem mindig az van, amit ő szeretne. Rokonok szerint ilyenkor jól el kéne náspángolni és akkor 2 hét múlva tuti nem fog sírni. De én nem akarom megfélemlíteni... ötletek?
2012. márc. 20. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne engedj neki!

Hiszti:hagyjad,ne foglalkozz vele,majd amikor lenyugodott magyarázd el neki,hogy hisztivel nem ér el semmit.Lehet,hogy nem fognak egyből elmúlni ezek a dühkitörések,de próbálkozz vele min.1 hónapig.

Ha nem válik be lépj fel erélyesen,üvölts ha kell,zárd be a szobájába mondd meg neki ha befejezte kijöhet.Később mindenképp beszélgess el vele,nehogy megijedjen.Szerintem bántással nem mész semmire.

2012. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ez még keményen hisztikorszak! Nem akarlak elszomorítani, a dackorszak mégcsak azután fog jönni :-(

Sokhelyen én is azt hallom, hogy hagyjam hisztizni, de nekem ez soha nem ment! Attól csak én lettem idegesebb!

Úgyhogy én keményen léptem fel - és az előttem szólóhoz csatlakozva, akár le is ordítottam a haját, ha a hisztitől nem hallotta, amit én mondok neki! De a lényeg, ha véget ért a hiszti, akkor meg kell vele beszélni, hogy ez nem egy járható út! Már ha kezdődik a hiszti, akkor ültetheted büntisarokba (by Jo Frost) vagy elküldheted a szobájába, fenyegetőzhetsz játékelvonással, mesehiánnyal... de ha lenyugodott, mindenképp menj oda hozzá, hogy érezze a szeretetedet!

És én is azt vallom, nem szabad ráhagyni, következetesen tarts ki a nézeted mellett - ez fogja benne megerősíteni idővel, hogy vannak szabályok, amit nem feltétlenül ő alakít ki!

Persze azt is vallom, hogy kisebb dolgokban egy kompromisszum is jó megoldás lehet, amiből meg azt tanulja meg, hogy valahol azért partnerként van kezelve!

És ha már túl lesztek a hisztikorszakon, akkor jön az, hogy ismét ellenállást mutat - de nem földhöz veri magát, hanem durcásan, dacosan félrevonul!

Ezek életkori sajátosságok - egyszer minden "korszak" véget ér.. És jön egy újabb kihívás! :)))

Kitartás! Legyél határozott és következetes!

2012. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, türelem... csak az a baj, hogy a hugát is bántja néha. Azt pedig nem szeretném, hogy rajta vezesse le a dühét. Próbáljuk túlélni ezeket a szitukat :)
2012. márc. 21. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyszerüen lépd át,otthon persze,ha az utcan csinalja,emeld fel vidd haza,talán büntesd meg. Veréssel semmire nem mégy,nincs is értelme,de az jo ha látja hogy mérges vagy,de viszont ne is huzd fel magad,mert akkor meg bedilizel,hidd el tudom mit beszélek,ugyanilyen idös a kisfiam,és ráadásul még ugy néz ki enyhén autista is,nalunk a hisztirohamok "normálisak"! :-) Küldök egy videót is remélem meggnevettet kicsit....relax! :-)

http://www.youtube.com/watch?v=_AZ6CoJtAtA

2012. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tényleg megnevettetett, nagyon jó kis videó. Lehet, hogy megmutatom a lányomnak, majd ha nem lesz rossz passzban. Kitartást minden kis hisztigép mellé!
2012. márc. 22. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére fiam nem nagyon hisztis. Alig van rá példa, és talán egyszer volt földre űlése, mert látta egy korabeli kisfiútól és gondolta, hogy kipróbálja, hogy nálam hogy válik be. Hát sehogy, utána meg sem próbálta.

Viszont olyat az én fiam isz szokott, mint nálatok pl az almás, hogy miért pont az?, vagy nem kell neki, de közben tudom, hogy éhes. Ekkor azt mondom Neki, hogy nem kell megenni, majd én mindjárt megeszem, csak pl elöbb felmegyek az emeletre becsukom az ablakot. Mire lejövök, már a fele alma hiányzik a tányérjából. Vagy pl el kell indulni valahová, de Ő éppen valamiért nem akar elindulni. Akkor szépen látványosan elkezdek előtte átöltözni, és mondom Neki, hogy nem muszáj jönnie (múltkor a dokihoz kellett volna vele vissza menni). Na, rögtön elkezdett öltözni. Valamiért nála bevált az, hogy valamit nem muszájból kell megtennie, akkor szívesen megteszi. Ő is 3 és fél éves.

2012. márc. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
taposd ki a belét és húzd végig a lógó beleinél fogva a földön
2012. márc. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha nagon hisztizik önts rá egy pohár hidegvizet amikor kicsi voltam nálam ezt csinálták. ha meg nagyon orbitális-kishúgbántós hisztiről van szó hurcold be a kádba és hideg zuhany
2012. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A belét kitaposósnak: hogyhogy nem moderáltak le te Istenbarma. Hogy bírsz ilyet leírni? Neked vagy nincs gyereked (ebben az esetben remélem, hogy nem is lesz) vagy túl sok van...Tapossa ki a te beledet egy Zil, B. MEG!
2012. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!