Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mire utalhat, hogy egy kisgyer...

Mire utalhat, hogy egy kisgyerek 1.5 éves koráig teljesen normálisan fejlődik (pl. már mondogat szavakat), aztán totális visszafejlődés következik, és 2.5 évesen egyáltalán nem beszél?

Figyelt kérdés
Nem érte semmiféle trauma, változás, semmi. Gyakoriak a hisztirohamok is.
2012. ápr. 6. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A füle. Rejtett fülgyulladás. Persze, hogy hisztis, ha nem ért.
2012. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fülére gyanakodnék. Igaz, nálunk ez nagyobb korában volt, és nem ilyen durva, de a négyéves fiamnál tapasztaltam azt, hogy egy ideje tojik arra, amit mondok neki, a szép szóból nem ért, állandóan kiabálni kell vele, meg tisztára dilis lett. Néhány nap után egyszer csak leesett, hogy basszus, mi van, ha nem hallja, amit mondok? És tényleg! Elvittem fül-orr-gégészetre, hát azt a mennyiségű fülzsírt, amit kiszedtek a füléből... Én még annyit az életben nem láttam, nem csoda, ha nem hallott. Utána mondta is nagy csodálkozva, hogy "jé, most mindent hallok megint". Nagyon bűntudatom volt miatta, de mondták, hogy ez nem a tisztítás hiánya, neki ilyen beszáradós a füle, és ezt máshogy nem is lehet nagyon kiszedni, csak ha kimossák neki.

Nálatok nem lehet, hogy ilyesmi probléma van? Vagy bármi más, ami a hallásával kapcsolatos. Érdemes lenne megnézetni.

2012. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha a hallása rendben, az autisztikus fejlődés kizárása következik. Ez a másfél éves kor körüli bezáródás sajnos elég rosszul hangzik, nagyon remélem, hogy ennek ellenér e fölöslegesen rémisztgetlek.
2012. ápr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez elég tipikus az autisták egy részénél,szóval én első körben biztos iylen irányban indulnék el,pl a vadaskert alapitványhoz.

Persze ez csak egy tipp,sok más dolog is lehet,nem írtál bővebben ,milyen a gyerkőc? Megérti,amit mondotok,mutogat? Vagy egyáltalán,sehogy nem kommunikál?társaságban hogyan vsielkedik,mozgásával van e gond stb.

Mert az is lehet,hogy csak ezen az egy területen van lemaradása. Aki hallássérült,az 1,5 évesen sem mond szavakat,kivéve ha közben lett siket valami miatt.

2012. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a hisztizés kellemetlen,de velejárója a dackorszaknak.
2012. ápr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nagyon autisztikus spektrumzavarra utaló tünet, tőlünk is ezt kérdezgették nagyon, hogy mi volt 15-18 hónapos kora előtt és akkor mi változott :/
2012. ápr. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Szerencsére nem az én kisfiamról van szó. A hallásával semmi gond a kisfiúnak. Sajnos egyéb problémák is vannak vele, de a kérdésben kiírtak a legszembetűnőbbek. Szóval gyakoriak a dührohamok, idegen helyre egyáltalán nem lehet vele bemenni, és olyan egyszerű kéréseket sem teljesít, mint "hozd ide a labdát". A mozgásával semmi gond, legalábbis én nem vettem észre rajta semmi különöset.
2012. ápr. 7. 06:15
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy ha valamit szeretne, akkor megfogja anyukája kezét, és úgy vezeti oda az adott dologhoz.
2012. ápr. 7. 06:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én kérdeztem,egyéábként hogy viselkedik a kisfiú.Vigyék el a Vadaskertbe vagy a delej utcába kivizgsálásra,mert valami problémája biztosan van.És fontos a korai fejlesztés
2012. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!