Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyedül nevelem 12 éves fiam....

Egyedül nevelem 12 éves fiam. Az apja nem partner a nevelésben, ellenem hangolja, már a bentlakásos iskolában gondolkozom. Tanácstalan vagyok. Mi lenne az optimális megoldás?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 20. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben a bentlakásos iskola semmiképp,mert akkor apukának lesz igaza,mert a gyerek is úgy érezheti, hogy ellene vagy,eldobod magadtól.és apuka ezt gondolom csak még inkább erősíteni fogja benne.
2012. ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gyerek normális fejlődése szempontjából az lenne a megoldás, a bentlakásos iskola.Kiszakítani ebből a közegből, (baráti kör).Ha én, és a család(nagyszülők, testvérek) nem tudunk rá hatni, külső megoldás kell.
2012. ápr. 23. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jézus ég! Kérdezel, utána meg kommentben leírod, hogy mindenképpen bentlakásos iskola lenne a megoldás?! Ijesztő. majd ők megoldják, ami nektek nem sikerült? Szerinted ott milyen baráti kört találna? Olyan srácokat, akik ugyanolyan lelki sérültek mint ő, hogy nem kellettek otthon. Egymásnak adják az- Én de szerencsétlen vagyok- témát, és azok is. Ha akkor időt is nyersz, mert 2-3 évig nincs vele gondod, nézd meg amikor "kiszabadul" onnan. Az én fiammal szintén végigjártam az összes poklot ebben a korban. Kezdve attól, hogy füvezett (később minden mást is kipróbált), lopta otthonról amit lehetett, agresszív volt, és állandóan bukott. Én akkor azt csináltam,segélyező csoportok telefonszámát a kezébe nyomtam, mondván ha segítségre van szüksége hívja fel őket. Rögtön össze is tépte. akkor azt mondtam neki, hogy tudom, hogy nehéz időszakon megy keresztül, ha bármi baja van, bármikor szóljon: segítek. Persze, hogy nem ugrott a nyakamba, és válozott meg egyik percről a másikra. Az, hogy belül mi játszódik le ilyenkor soha nem fogják kimutatni, mert annál büszkébbek, de legalább tudják, hogy ezzel nem egyedül kell megbírkózniuk. Nem tudom milyen, és milyen volt a kapcsolatotok,nem könnyű a bizalmukat visszaszerezni. náluk még minden fekete vagy fehér. Azt is tudni kéne, hogy miért váltatok el, hogy az apjának vannak e hivatkozási alapjai amikor ellened neveli..... Ez fontos, de senki nem szent, mindenki követhet el hibákat. A legjobb dolog, amit tehetsz, hogy egyszer vidd el ebédelni valahová (fontos, mert otthon simán faképnél hagy,és bemegy a szobájába), és meséld el neki azt, hogy van olyan amikor két ember már nem tud egymással élni, mert nagyon nehéz egy életre választani, DE ha "csak" azért kellett a férjednek meg neked találkoznotok, hogy ő megszülessen, már megérte. És hogy rád mindig számíthat, ha hülyeséget csinál akkor is, hiszen ő az akit a legjobban szeretsz.És hogy mindenki követhet el hibákat, mint ahogy te magad is, és csak ketten vagytok egymásnak, és azt kéred, hogy ahol tudsz te segítesz neki, ahol lehet meg segítsen ő.( Az apjáról egy rossz szót se!!!!!!)Meg hogy vannak dolgok, amikben nem értetek egyet az apjával, de az nem azt jelenti, hogy akármelyikőtök rossz ember lenne.stb... Ehhez viszont az kell, hogy te is tiszta lelkiismerettel állj szemben vele...(ha bentlakásosba akarod küldeni az nem segít...) nem mindegy. hogy eddig hogy csináltad... ha mostanáig sároztad az elvált férjedet, akkor már ez nem működik. ha az ő fejét leüvöltötted, akkor sem..... Ja, csak zárszóként, mostanra a fiam egy normális, tisztességes ember lett, jól dolgozik, a főnökei nagyon szeretik... Érezte, hogy van egy fal a háta mögött, aminek bármikor nekidőlhet, és ha ezt nem is mondta soha, de neki is dőlt..(Most 28 éves.)
2012. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!