Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kislányod, aki NEM...

2 éves kislányod, aki NEM SZERET BABÁZNI, mivel játszik? Mi köti le?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 20. 19:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szia,akkor úgy kéne megpróbálnod,hogy kimész vele sétálni,attól picit lefárad és utána leülsz vele mesekönyvet nézegetni pl.,minden nap csak tíz percet,nem többet és így szép lassan hozzászokna.Mi most kerültünk bölcsibe és nekem ezt javasolták a dadusok,pedig az én lányom nem ennyire mozgékony,mint a tied,és letudtam eddig is ülni vele,de ő meg belekapott mindig mindenbe és semmit nem fejezett be.Azt mondták bölcsibe,hogy ezt csináljam és ne hagyjam magam,szokja meg,hogy amit elkezd,azt fejezze is be.Azóta nagyon jól működnek nálunk a dolgok,már festeget,gyurmázik,kirakózik.Hozzáteszem,az én lányom két és fél éves és ebben a korban rengeteget számít öt hónap.
2012. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 sziveske válasza:
hát adj neki plüssöt
2012. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

szerintem a sok TV a ludas :(

olvass utána, miért baj a sok TV ebben a korban

én valami ilyesmire emlékszem:

ő csak egy passzív szemlélő, tehát nem éli ki a mozgásigényét, agresszív lesz, ill a TV-ben minden gyorsan történik, és a való világban is ezt akarja, nem akar bíbelődni a játékokkal

2012. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

:(


Sajnos igazad lehet!De már nagyon nehéz lenne leszoktatni...

1 szobánk van...így azt is nehezen tudom kivitelezni,hogy Apa nézi,Ő meg nem:((((((

2012. ápr. 23. 07:17
 15/19 anonim ***** válasza:

hogy apának is csak ennyi esze legyen, bocsi

a mozgó kép miatt amit néz, kialakuló feszültség miatt menne mindig

le akarja vezetni

egy két éves agya nem képes feldolgozni a monitoron látott képet

olvass utána Dr. Vekerdy Tamás nagyon jókat ír erről

2012. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13. vagyok

hát igen, 1 szobában elhiszem hogy nem könnyű

valahogy próbáljátok egy picit, fokozatosan csökkenteni a Tv előtt töltött időt

beszélj apával, magyarázd el neki, hogy gyerek érdekében kell ezt tenni

és próbáljatok több időt a szabadban tölteni, hogy minél többet mozoghasson, játszótér, stb

és tanítsátok meg motorozni, hidd el hamar ráérez majd, és utána nagyon fogja szeretni

2012. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Bármi olyan amihez nem kéne hogy hozzányúljon
2012. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet. A mágnes vált be, azzal órákig eljátszott. Pici fekete mágnesek, kb. 20 db. Utána jöttek a kis színes fakarikák, amiket farúdra fűzött. Mulungu játékboltban vettem. Ezután jöttek a pónik, azokkal "babázott". Velem közös főzés, kertészkedés is érdekelte, a tésztát szívesen gyúrta, míg a bolti gyurma hidegen hagyta.
2012. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Bár nekem nincs gyermekem,de mikor én kicsi voltam akkor engem sem érdekelt a barbizás. Sőt,sosem játszottak velük. Mindig legóztam,kirakóztam,építőkockáztam,babilonokkal játszottam,üveg golyókkal,kis kocsikkal,plüssökkel-abból 3 zsúfolt polc sornyi volt. :) Tudni kell hogy valószínű azért kötöttek engem le az ilyen fiús féle dolgok,mert van egy bátyám és ő is ezekkel játszott. Van egy nővérem is de ő vele nem sokat játszottam kiskoromban. 20/N
2012. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!